Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-03-2018, 15:55   #811
Lewian
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 19-03-2013
Skąd: Poznań
Model: Audi A4 B9
Silnik: 2.0 TFSI Ultra Quattro
Rocznik: 2017
Postów: 210
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Nie wiem jak to wymyśliłeś ;D Rant tworzy się od zużycia tarczy.

Lewian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2018, 17:39   #812
woro_woro
ford::professional
 
Zarejestrowany: 27-03-2014
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] to prawda że rant jest tam gdzie klocek i tarcza nie pracują. @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ten rant na niezabezpieczonych tarczach posiada siłą rzeczy wykwity rdzy, ale to dlatego, że ta część nie pracuje.
To jak stare klocki tam nie pracują to i nowe nie będą. A z takim zbieraniem rantu to para w gwizdek...
woro_woro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2018, 09:13   #813
gunter2079
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 349
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Cytat:
Napisał Lewian Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Toczenie tarcz to raczej druciarstwo.
Zgadzam się. Sam dałem się namówić i ... po przetoczeniu klocek zjadło bardzo szybko i tak musiałem tarcze wymieniać. różnica pomiędzy tarczą nową a do wymiany to 2 mm. Szczerze odradzam...
gunter2079 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2018, 08:54   #814
koval1980
ford::average
 
Avatar koval1980
 
Imię: Radzio
Zarejestrowany: 19-03-2017
Skąd: CNA
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007/2008
Postów: 197
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Cytat:
Napisał gunter2079 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zgadzam się. Sam dałem się namówić i ... po przetoczeniu klocek zjadło bardzo szybko i tak musiałem tarcze wymieniać. różnica pomiędzy tarczą nową a do wymiany to 2 mm. Szczerze odradzam...
Nie zgadzam się. W Volvo kupiłem sobie Mikody, bo ówczesne się lekko pokrzywiły. Zrobiłem na Mikodzie 13tys.km i też się pokrzywiły. Jako, że stare były dosyć grube to dałem je przetoczyć na czas reklamacji Mikody. Oczywiście reklamacja odrzucona, a na przetoczonych tarczach zrobiłem jeszcze ponad 30tys.km i nowy kpl klocków. Dobrze przetoczone tarcze będą tak samo dobre jak nowe budżetowe. Mikody już nie przetaczałem, bo miały po 0.25-0.30mm/str krzywizny - masakra. Kupiłem wtedy nowe ATE.
koval1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2018, 09:18   #815
Lewian
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 19-03-2013
Skąd: Poznań
Model: Audi A4 B9
Silnik: 2.0 TFSI Ultra Quattro
Rocznik: 2017
Postów: 210
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Ehhh... Pokrzywione tarcze, toczenie, Mi...
Na przełomie ostatnich dwudziestu lat świadomość użytkowników aut zmieniła się mocno i to w dobrym kierunku ale jak widać jeszcze wiele zostało do nauczenia się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeśli źle założysz tarcze to pewnie, że się "pokrzywią" a potem tą "krzywizne" na tokarce możesz zebrać i jak już w końcu uda się prawidłowo zamontować to będą śmigać. Pytanie tylko dlaczego nie zrobić tego od razu porządnie zamiast podcierać tyłek szkłem ?
Lewian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2018, 10:47   #816
koval1980
ford::average
 
Avatar koval1980
 
Imię: Radzio
Zarejestrowany: 19-03-2017
Skąd: CNA
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007/2008
Postów: 197
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Cytat:
Napisał Lewian Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie tylko dlaczego nie zrobić tego od razu porządnie zamiast podcierać tyłek szkłem ?
Racja, tym szkłem okazały się ... Mikody.
koval1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2018, 15:37   #817
Ryba LDZ
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 19-03-2018
Skąd: LDZ
Model: S max
Silnik: 2.0 TDCI 178KM by TC Performance
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Ludziska kochani Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mikode do takich fur zakładacie? Mikode mozna założyć do Seicento albo Pandy a nie dobrych fur... Polecam z doświdczenia serwisanta hamulce Bosch, Ferrodo czy Brembo a newet Delphi ale nie najtańcze zamienniki bo to się mści...nawet TRW/Lucas się skiepścił i mielismy kilka relkamacji na przyhartowanie terszy i to była wina materiału a nie użytkownika...

Nie oszczędzajmy na hamulcach i oponach to to nasze bezpieczeństwo Panowie.

Pozdrówki
Ryba LDZ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2018, 22:30   #818
mcsiu
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-10-2016
Model: S-MAX
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 114
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

No ja raz założyłem Bosha i nic dobrego z tego nie wyszłoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale to pewnie ten ceramiczny shit z którego były kloce albo może i ktoś źle zamontował jak Lewian sugeruje.
mcsiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2018, 00:19   #819
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Ja polecę Delphi, używałem z tyłu w Galaxym, cena przystępna i jakość w porządku. Klocki były Ford bo też tanio. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2018, 09:12   #820
fordes
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 05-04-2010
Skąd: małopolska
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 209
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Całkiem zbieżne, bo rant tworzy się od rdzy.
Ciekawa teoria ale tak serio co miałeś na myśli? Rant czyli "nieużywany" przez klocki fragment tarczy na jej obwodzie w którym tarcza ( po jakimś czasie) jest grubsza niz w części tarczy gdzie pracują klocki.
fordes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.