Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-07-2018, 11:12   #931
mcsiu
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-10-2016
Model: S-MAX
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 114
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Cytat:
Napisał fredi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co sądzicie o całym zestawie ATE , tarcze i klocki hamulcowe?
Ja tam bym uważał na ceramiczne klocki ATE, nie jeden już się sparzył, o czym można poczytać chyba i w tym temacie..

mcsiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2018, 19:10   #932
fredi
ford::average
 
Avatar fredi
 
Imię: Alfred
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: Komorniki woj.Opolskie
Model: Ford S-Max Titanium S
Silnik: 2.2 tdci 200km
Rocznik: 2011
Postów: 53
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Cytat:
Napisał mcsiu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja tam bym uważał na ceramiczne klocki ATE, nie jeden już się sparzył, o czym można poczytać chyba i w tym temacie..
Kolego gdzie ja napisałem o klockach ceramicznych, pytałem o zestaw tarcze i klocki ale normalne nie ceramiczne .
__________________
fredi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2018, 19:26   #933
mcsiu
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-10-2016
Model: S-MAX
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 114
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Ale nie pisałeś też że nie-ceramiczne. A że ATE mogą być ceramiczne to ostrzegam żebyś się zastanowił jakbyś jednak się chciał skusić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak czytałeś wcześniej o nich to fajnie, to się chwali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mcsiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2018, 19:33   #934
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Warto napisać o tym co jakiś czas, że ceramiczne klocki do samochodu który waży tyle co S-Max to fatalny pomysł. Niestety miałem to przez chwilę :/ ale w FF MK2 byłem zadowolony.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2018, 21:00   #935
klajgus
ford::advanced
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 10-11-2011
Skąd: Berlin/Gorzow Wlkp (okolice)
Model: Mondeo MK4 - MK5
Silnik: 2.5 T 275KM/391Nm -2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2008- 2017
Postów: 288
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Cytat:
Napisał Agamek12 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz tylko musze znaleźć sposób na bezpieczne zdjęcie tarcz w warunkach domowych...
Ja mam na to bardzo prosty , skuteczny i bez młotkowy sposób, żadna tarcza jeszcze się mi nie oparła, Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ściągasz zacisk i jarzmo , w otwory gdzie przykręcone jest jarzmo (piasta) wkładasz śrubę np. M10 i dajesz dwie nakrętki jedna przed otworem ,druga za , następnie wkręcasz śrubę, nakrętki ładnie ją trzymają a śruba bezpiecznie naciska na tarcze ładnie ja odpychając, kilka obrotów i tarczy puszcza , wtedy luzujesz śrubę, obracasz tarcze o 1/4 obrotu i znowu wkręcasz, parę powtórzeń i gotowe , tarcza ściągnięta i na dodatek nie uszkodzona.
__________________
Było 216 KM /329Nm jest 275KM/391Nm
klajgus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2018, 21:05   #936
Agamek12
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Warszawa -> Radzymin
Model: Ford S-max 2.0TDCI / Nissan QQ 1.6i
Silnik: 150->180KM / 114KM
Rocznik: 2017 / 2008
Postów: 259
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Cytat:
Napisał klajgus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam na to bardzo prosty , skuteczny i bez młotkowy sposób, żadna tarcza jeszcze się mi nie oparła, Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ściągasz zacisk i jarzmo , w otwory gdzie przykręcone jest jarzmo (piasta) wkładasz śrubę np. M10 i dajesz dwie nakrętki jedna przed otworem ,druga za , następnie wkręcasz śrubę, nakrętki ładnie ją trzymają a śruba bezpiecznie naciska na tarcze ładnie ja odpychając, kilka obrotów i tarczy puszcza , wtedy luzujesz śrubę, obracasz tarcze o 1/4 obrotu i znowu wkręcasz, parę powtórzeń i gotowe , tarcza ściągnięta i na dodatek nie uszkodzona.
Sprytne... Ale próbowałeś tego w S-max? Bo ja widzę taki filmik i obawiam się, że przy tarczy z filmiku Twój pomysł by nie zadziałał: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Ford S-max 2.0TDCI '17 / Nissan QQ 1.6i '08
Agamek12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2018, 21:19   #937
klajgus
ford::advanced
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 10-11-2011
Skąd: Berlin/Gorzow Wlkp (okolice)
Model: Mondeo MK4 - MK5
Silnik: 2.5 T 275KM/391Nm -2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2008- 2017
Postów: 288
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Robiłem w swoim mondeo mk4 2.5T wiec hamulce takie same jak w s-maxie, i poszło , na filmiku jak gościu ściąga druga tarcze to widzisz otwory gdzie przykręca się jarzmo , tam właśnie umieszczam śrubę, moje tarcze wyglądały gorzej niż te z filmiku i poszył , myślę, ze punktowy nacisk z jednej strony jest efektywniejszy niż nacisk z góry na całość, bo walczysz tylko z połową zapieczonej tarczy a nie z całą.
__________________
Było 216 KM /329Nm jest 275KM/391Nm
klajgus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2018, 22:11   #938
Agamek12
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Warszawa -> Radzymin
Model: Ford S-max 2.0TDCI / Nissan QQ 1.6i
Silnik: 150->180KM / 114KM
Rocznik: 2017 / 2008
Postów: 259
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

spróbuję sposobu
__________________
Ford S-max 2.0TDCI '17 / Nissan QQ 1.6i '08
Agamek12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2018, 07:29   #939
woro_woro
ford::professional
 
Zarejestrowany: 27-03-2014
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Cytat:
Napisał klajgus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w otwory gdzie przykręcone jest jarzmo (piasta) wkładasz śrubę np. M10 i dajesz dwie nakrętki jedna przed otworem ,druga za , następnie wkręcasz śrubę, nakrętki ładnie ją trzymają a śruba bezpiecznie naciska na tarcze ładnie ja odpychając
Polać mu!
woro_woro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2018, 09:19   #940
Agamek12
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Warszawa -> Radzymin
Model: Ford S-max 2.0TDCI / Nissan QQ 1.6i
Silnik: 150->180KM / 114KM
Rocznik: 2017 / 2008
Postów: 259
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Czy tarcze pokryte farbą trzeba przemywać odtłuszczaczem? Czy zamiast odtłuszczacza można użyć awaryjnie czegoś innego? Np. płynu do szyb czy do spreju czyszczenia felg?
Jakiego smaru użyć do przesmarowania prowadnic klocków? Czy trzeba używać kleju do gwintu?
__________________
Ford S-max 2.0TDCI '17 / Nissan QQ 1.6i '08
Agamek12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.