Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-08-2017, 13:46   #1
Jacek K.
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 18-12-2016
Skąd: Tuplice
Model: ford fusion
Silnik: 1,4 benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie wyciek płynu wspomagania

Witam szczęśliwych użytkowników fuzji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zwracam się o pomoc z moim fordkiem. Otóż od pewnego czasu wycieka płyn wspomagania. Najpierw mechanik stwierdził,że to usterka "maglownicy", została wysłana do regeneracji. Po założeniu kilka dni było dobrze i ponownie płyn zaczął wyciekać. W ramach gwarancji mechanik wysłał "maglownicę" do warsztatu, który ją regenerował i po powrocie, i ponownym założeniu przez kilka dni było dobrze. Po kilku dniach płyn zaczął ponownie wyciekać, czasami trochę a czasami, szczególnie po dłuższej jeździe, do minimum. Kolejny mechanik stwierdził,że jest wyciek przy "czujniku ciśnienia układu wspomagania" i należy go wymienić.
I teraz moje pytania: czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem, bo przeglądając forum nie znalazłem aby dotyczył on fusiona?
Gdzie mogę kupić ten czujnik, gdyż w internecie i na tzw. "szrotach" nie znalazłem go?
Czy wymienia się tylko czujnik czy jeszcze jakieś części?
Pozdrawiam i życzę bezawaryjnej jazdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jacek K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2017, 12:32   #2
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: wyciek płynu wspomagania

Nie napisałeś czy diesel czy benzyna (albo nie widzę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) - robiłem ostatnio pompę i maglownicę w 1,4 benzyna z 2004 i nie czaję żadnego czujnika ciśnienia płynu wspomagania. W dieslu chyba też jest tylko pompa napędzana paskiem i maglownica w układzie, no i jeszcze przewody Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. 1,6 ma elektryczne wspomaganie ale też nie widziałem żadnego czujnika. Jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi. Ale na moja głowę coś jest źle zrobione i cieknie.

Mariusz
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2017, 14:44   #3
karoleks
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 02-07-2008
Skąd: Przemyśl
Model: Fusion silverX (Benz+gaz)
Silnik: 1,4
Rocznik: 2008
Postów: 14
Domyślnie Odp: wyciek płynu wspomagania

Od 2 dni mam też wyciek przy maglownicy. Jestem na wakacjach w trasie po Polsce i dopiero po powrocie dam zarobić mechanikom. Aż się boję co mi powiedzą. Na razie troszeczkę dolewam uszczelniacza i jakoś muszę dotrwać do powrotu. Może na forum w międzyczasie coś się wyjaśni. FF 1.4 benzyna+gaz 2008 rok.
karoleks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2017, 18:35   #4
Przemaz
ford::average
 
Imię: Przemo
Zarejestrowany: 04-06-2016
Skąd: Bytom
Model: Duratec
Silnik: 1,4
Rocznik: 2006
Postów: 124
Domyślnie Odp: wyciek płynu wspomagania

Mnie ciekło przy pompie wspomagania ale moje mechaniki nie chcieli zdradzić sekretu
5 min na podnośniku i sprawa opanowana - podobno fordy maja jakieś "dziwne połączenia na wspomaganiu "
Przemaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2019, 19:58   #5
jrfs
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-02-2010
Skąd: Kraków
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4 benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 28
Domyślnie Odp: wyciek płynu wspomagania

Nie chce zakładać nowego tematu. dzisiaj zauważyłem wyciek różowego płynu. Myślałem że to płyn chłodzący, ale nie ten jest gęsty. Wygląda na płyn z układu wspomagania. Czy to poważna awaria? Mam jechać w trasę na długi weekend. Czy zdążę naprawić?
jrfs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2019, 09:44   #6
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: wyciek płynu wspomagania

Bez zlokalizowania wycieku to można sądzić że silnik do wymiany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Musisz dokładnie poszukać przecieku, może wystarczy coś dokręcić, a może trzeba coś wymienić albo zregenerować.
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2019, 20:46   #7
jrfs
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-02-2010
Skąd: Kraków
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4 benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 28
Domyślnie Odp: wyciek płynu wspomagania

Jutro rano jadę do mechanika. Może koledzy podpowiedzą jaki płyn na dolewkę?
jrfs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2019, 08:20   #8
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: wyciek płynu wspomagania

Np. Mobil ATF 220.
__________________
Tylko floty!
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2019, 20:32   #9
jrfs
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-02-2010
Skąd: Kraków
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4 benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 28
Domyślnie Odp: wyciek płynu wspomagania

Cytat:
Napisał jrfs Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie chce zakładać nowego tematu. dzisiaj zauważyłem wyciek różowego płynu. Myślałem że to płyn chłodzący, ale nie ten jest gęsty. Wygląda na płyn z układu wspomagania. Czy to poważna awaria? Mam jechać w trasę na długi weekend. Czy zdążę naprawić?
Skończyło się wymianą przewodu odchodzącego od przekładni kierowniczej. Koszt przewodu, szkoda gadać
jrfs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2019, 10:19   #10
azup
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-02-2018
Skąd: Ruda Ślaska
Model: Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: wyciek płynu wspomagania

te przewody w Fordzie to jakaś porażka, też miałem uszkodzony. Oddano do zakucia - firma stwierdziła, że tego węża nie zakuje bo jest jakoś dziwnie skontruowany i prasa nie potrafi go zakuć. W Aso oryginał ok 700zł. I problem rozwiązany.
Ale zanim wymieniłem wąż zdażyły paść 2 pompy wspomagania...
azup jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.