Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-04-2020, 17:53   #1
Wondziu
ford::amateur
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 12-11-2019
Skąd: Piła
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.3 PB
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Zmiana oleju z 10W40 na 5W30? PB 2.3

Cześć, od kilku miesięcy jestem użytkownikiem Forda Mondeo z silnikiem 2.3 benzyna. Powoli zbliżam się do wymiany oleju (10k km) i stanąłem przed dość dużym dylematem. Poprzedni właściciel wlewał do niego olej 10W40, bo tak jak stwierdził "niemiec też lał taki" więc nie zmieniał na inny. Wszędzie na forum zalecany jest olej 5W30 i stąd moje pytanie - czy powinien podjąć się zmiany z 10W40 na 5W30? Chciałbym jak najdłużej cieszyć się bezproblemową jazdą tym samochodem, nie chcę zmieniać nic na siłę a tym bardziej zaszkodzić silnikowi, więc proszę o sugestie bardziej doświadczonych użytkowników.

Obecnie licznik pokazuje nieco ponad 150k km. Na moje laickie oko silnik pracuje równo i dobrze, pali 15L/100km w mieście więc ma apetyt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i wydaje się być zdrowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przy przeglądzie zaglądałem pod spód i silnik jest suchutki, niestety nie potrafię ocenić czy nie bierze oleju, bo moim zdaniem na tym bagnecie kompletnie nie idzie nic odczytać (jestem mechanicznym lewusem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.).

Wondziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2020, 10:47   #2
Gaius1984
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-07-2012
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 EB 150KM
Rocznik: 2012
Postów: 58
Domyślnie Odp: Zmiana oleju z 10W40 na 5W30? PB 2.3

Spokojnie wymień na 5w30, ja bym przy tym zrobił jeszcze płukankę
Gaius1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.