Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-06-2018, 14:31   #21
dziadzior
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-01-2015
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 13
Domyślnie Odp: Spryskiwacz tylnej szyby nie działa

Cytat:
Napisał dziadzior Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
inny przypadek:
spryskiwacze przód działają prawidłowo,
wycieraczka tył ok, gdy chcę uruchomić spryskiwacz tył zaczynają działać spryskiwacze przód + tylna wycieraczka

manetka?
sprawdziłem trzy różne manetki i to samo:
przód działa prawidłowo, gdy chce uruchomić spryskiwacz na tył rusza się wycieraczka i spryskiwacze przednie

jak dobrać się do pompki może tam jest coś pokombinowane?

dziadzior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2018, 19:41   #22
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Spryskiwacz tylnej szyby nie działa

Trochę to dziwne. Przód i tył działa na jednym silniczku, który ma 2 wyjścia.
Obraca się po prostu w 2 różne strony (po zmianie polaryzacji) dając przepływ na jedno wyjście lub na drugie.

Możliwe, że szlag trafił wewnętrzny zaworek, który kieruje płyn na jedną lub drugie wyjście w zależności od kierunku obrotu wirnika.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez radkor ; 17-06-2018 o 19:47
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2019, 11:32   #23
ppawel239
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 01-04-2018
Skąd: Rytro
Model: Mondeo MK4 Kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 17
Domyślnie Odp: Spryskiwacz tylnej szyby nie działa

Cytat:
Napisał maxpayne34 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za podpowiedź, miałem to samo. Dzięki Twojej poradzie znalazłem ten felerny wężyk z kolankiem i wcisnąłem w jakby to nazwać taki pypeć gumowy, który jest osadzony w grodzi silnika, czy jakoś tak. Piszę tak, gdyż robiłem to na czuja, czyli po omackuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. teraz leje jak szalony z tyłu, a mata musi wyschnąć i odparować, bo jeszcze ten zapach płynu zimowego pozostał.
W jaki sposób odchyliłeś tą szarą matę, ni jak się nie mogę pod nią dostać ona jest poprzykręcana z każdej strony. Rozciąłeś ją???
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez ppawel239 ; 14-11-2019 o 11:53 Powód: Zdjęcie
ppawel239 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2019, 18:24   #24
Andrew_77
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 04-12-2019
Skąd: Cork. Irlandia
Model: Ford Mondeo Tytanium X
Silnik: 1800 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: Spryskiwacz tylnej szyby nie działa

Spryskiwacz tylnej szyby nie działa.
Witam wszystkich forumowiczów Forda z Irlandii. U mnie w Mondeo Tytanium X mk4 07 hatchback wycieraczka tylnej szyby nie działa odkąd kupiłem auto. poprzedni właściciel niewiele wie co się stało, więc zacząłem od początku. Na szrocie w Irlandii kupiłem silniczek wycieraczki tak jak mi to zalecił polski mechanik. Sprawdził on też że prąd dochodzi do silniczka więc musi to być silniczek. Po zakupie owego silniczka i próbie podmiany okazało się że wycieraczka dalej nie pracuje. Pojechałem do innego mechanika, który sprawdzając okablowanie , bezpieczniki pod maską, pod schowkiem pasażera i w bagażniku poniżej świateł tylnych stwierdził, że wszystko jest ok z elektryką. Pozostaje manetka wł/wył wycieraczek. Po kupnie manetki i podmianie jej na moją dalej tylna wycieraczka nie pracuje.
Przód wycieraczek pracuje jak należy.
Dodam, że nie słyszę pompy od tylnej wycieraczki może to jest razem połączone nie wiem?
Pytanie do wszystkich co przerabiali ten temat czy mogą pomóc? Od czego zacząć? lub co wymienić?
Andrew_77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2020, 13:40   #25
Barlow
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 21-03-2019
Skąd: Rumia
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: Spryskiwacz tylnej szyby nie działa

Potwierdzam ze najczesciej rozpina sie weżyk na kolanku, przy przejsciu przez sciane grodziową.
Znajduje sie przy otworze do zlacza diagnostycznego. Pod mata wygluszajaca. Mozna ja odgiac z lewej strony i po omacku reką znaleźść ten wezyk i wcisnac. Ja mam krótkie raczki a mi sie udalo wiec i wy dacie rade. https://zapodaj.net/eed1ff43ac929.jpg.html
Barlow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
spryskiwacz tył



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.