Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-05-2019, 15:17   #11
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: 1.6EB - stukanie i kompresja

Spytaj mechanika, czy wie co to jest mikromierz, i czy wie jak sie nim posługiwać,iwie jak pomierzyć czop wału, jakie ma wymiary, jaki owal, ile ma wyrobienia.

Pewnie nie wie, i nie ma na stanie, skoro przez obróconą panewkę, kazał wymieniać silnik.

Jeżeli zadecydujesz bez pomiarów, to pieniądze bedą utopione, bo to nie może długo pracować.

Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2019, 15:34   #12
Gaius1984
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-07-2012
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 EB 150KM
Rocznik: 2012
Postów: 58
Domyślnie Odp: 1.6EB - stukanie i kompresja

Cytat:
Napisał Jaryska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spytaj mechanika, czy wie co to jest mikromierz, i czy wie jak sie nim posługiwać,iwie jak pomierzyć czop wału, jakie ma wymiary, jaki owal, ile ma wyrobienia.

Pewnie nie wie, i nie ma na stanie, skoro przez obróconą panewkę, kazał wymieniać silnik.

Jeżeli zadecydujesz bez pomiarów, to pieniądze bedą utopione, bo to nie może długo pracować.
Masz w 100% rację Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I to jest właśnie najpiękniejsze
Byłem u 4ch mechaników - każdy kategorycznie mówił o wymianie całego silnika, zwyczajnie nie znają ecoboosta i boją się do tego dotykać.

Co do sposobu "usprawnienia" bo nie nazwał bym tego naprawą wypowiadałem się w pierwszym poście.
Wiem, że to nie jest 100% naprawa wymiana panewki bez szlifu to takie ryzyko albo się rozleci po 2km albo po 60tyś i mam tego świadomość

Jednak jeśli weźmiemy pod uwagę zakres roboty przy kapitalce silnika to w mniejszych pieniądzach mogę kupić już zregenerowany silnik (znalazłem takie oferty). Więc i tak bym nie robił całości tylko kupił taki już sprawdzony w 100%

A, że zawsze idę trochę pod prąd to zaryzykuję 120zł za panewki + 2x wymiana oleju i zobaczę ile takie cudo pojeździ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gaius1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2019, 19:12   #13
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: 1.6EB - stukanie i kompresja

I właśnie, masz świadomość, jakie jest ryzyko.

Ale chcę Ci Kolego powiedzieć, że przyczyną wybicia panewki jest za duży luz pomiędzy czopem wału a półpanewkami w stopce korbowodu.

Wyobraż sobie ile razy taka panewka podczas zapłonu w cylindrze naciska na szyjkę wału.
I jeżeli nie ma prawidłowej tolerancji wymiarów, to się wybija, najpierw trochę i dalej coraz więcej.

Tak że według mnie, bez pomiarów, nie ma sensu zakładać panewki, nawet gdyby kosztowała 5 zł.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2019, 22:02   #14
Gaius1984
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-07-2012
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 EB 150KM
Rocznik: 2012
Postów: 58
Domyślnie Odp: 1.6EB - stukanie i kompresja

Cytat:
Napisał Jaryska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I właśnie, masz świadomość, jakie jest ryzyko.

Ale chcę Ci Kolego powiedzieć, że przyczyną wybicia panewki jest za duży luz pomiędzy czopem wału a półpanewkami w stopce korbowodu.

Wyobraż sobie ile razy taka panewka podczas zapłonu w cylindrze naciska na szyjkę wału.
I jeżeli nie ma prawidłowej tolerancji wymiarów, to się wybija, najpierw trochę i dalej coraz więcej.

Tak że według mnie, bez pomiarów, nie ma sensu zakładać panewki, nawet gdyby kosztowała 5 zł.
Dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Serio szanuję Twoje uwagi i gdyby nie chodziło o mnie to radził bym każdemu dobry szlif + nowe panewki +0.25
Ale, że chodzi o mnie ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem, że to nie jest rozwiązanie stałe i pewnie strzeli po stosunkowo krótkim czasie, ale jednak decyduję się zaryzykować - ot tak dla sportu.

Ciekawi mnie co się stanie zwłaszcza, że górna półpanewka nie wyglądała na nadmiernie zużytą (tak wiem, że jest inaczej wykonana niż dolna itd) ale daje to nadzieję na zrobienie tym silnikiem kolejnych np. 30 tyś
A o te 30tyś właśnie chodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo wtedy mogę spokojnie wymienić nie tylko serducho ale i całe autko.
Gaius1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2019, 22:06   #15
moon
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-05-2005
Model: FF III
Silnik: 1.6 ecobiust
Rocznik: 2011
Postów: 38
Domyślnie Odp: 1.6EB - stukanie i kompresja

Tak jeszcze z ciekawości... Jak długo masz ten samochód? Jak często wymieniany był olej?
__________________
Ford Focus MK3 1.6 2011 kombi
Administrator Forum FKP
http://www.focusklubpolska.com.pl
moon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2019, 19:20   #16
Gaius1984
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-07-2012
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 EB 150KM
Rocznik: 2012
Postów: 58
Domyślnie Odp: 1.6EB - stukanie i kompresja

auto od nowości - marzec 2013 - wyjechałem z salonu
Wymiany co 15-20 tyś

Przyczyną usterki był ubytek oleju przez nieszczelność na uszczelce czujnika poł. wału
Po prostu uciekał przeoczony - przy wymianie z miski zeszło ok 1l.
Tutaj obstawiam przyczynę usterki
Gaius1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2019, 10:00   #17
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: 1.6EB - stukanie i kompresja

Coś długo sie nie odzywasz, jaka sytuacja, kiedy zaczniesz jeżdzic ??
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2019, 10:10   #18
moon
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-05-2005
Model: FF III
Silnik: 1.6 ecobiust
Rocznik: 2011
Postów: 38
Domyślnie Odp: 1.6EB - stukanie i kompresja

Cytat:
Napisał Gaius1984 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymiany co 15-20 tyś
No i to może być problemem. Ja wymieniam co 10k - czyste sumienie jak coś przynajmniej a wydatek nie taki duży.
__________________
Ford Focus MK3 1.6 2011 kombi
Administrator Forum FKP
http://www.focusklubpolska.com.pl
moon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2019, 11:49   #19
RSBN4N
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-06-2014
Skąd: W-wa Bemowo
Model: Mondeo MK4 / FF3 FL
Silnik: 2.5T 260 KM / 1.5 EB 150
Rocznik: 2009 / 2017
Postów: 127
Domyślnie Odp: 1.6EB - stukanie i kompresja

Cytat:
Napisał moon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i to może być problemem. Ja wymieniam co 10k - czyste sumienie jak coś przynajmniej a wydatek nie taki duży.
ciekawe w jaki sposob wymiana co 10 tys miałaby pomóc przy nagłym wycieku oleju
RSBN4N jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2019, 19:07   #20
Gaius1984
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-07-2012
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 EB 150KM
Rocznik: 2012
Postów: 58
Domyślnie Odp: 1.6EB - stukanie i kompresja

Cytat:
Napisał Jaryska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Coś długo sie nie odzywasz, jaka sytuacja, kiedy zaczniesz jeżdzic ??
Sorry były przestoje przy robocie (kurier trochę zwlekał z dostawą paczki + opóźnienie u mechanika - ale do tego już przywykłem)

Nie ma co dużo pisać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeździ jak jeździło przed usterką Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Za ok 2-3 tygodnie ponownie zdejmiemy michę do rewizji stanu tej wymienionej panewki

Wyciek oleju zdiagnozowany i usunięty ( trochę ciekawe!)
Winną nie był O-ring tylko samo uszczelnienie wew. czujnika zmiennych faz rozrządu (mam nadzieję, że nie pokręciłem nomenklatury)
Olej wydostawał się przy samej kostce więc żaden O-Ring nie mógł tego uszczelnić.

Postaram się nie zapomnieć i napisać po rewizji jak będzie wyglądać panewka i wał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał moon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i to może być problemem. Ja wymieniam co 10k - czyste sumienie jak coś przynajmniej a wydatek nie taki duży.
Niestety nawet jak bym co 1tyś wymieniał to nagłego ubytku nie da się przewidzieć.

Z ciekawostek to po zdjęciu korka zleciało może z 200-300 ml oleju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gaius1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.