Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-12-2018, 04:21   #11
stadar
ford::average
 
Imię: Motomaniak
Zarejestrowany: 26-09-2007
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo MK3 i inne Fordy
Silnik: Benz. ewent. Lpg
Rocznik: 1991-2017
Postów: 186
Domyślnie Odp: Opony zimowe/letnie a może wielosezonowe ? Jaki rozmiar ?

Zrobisz jak uważasz.Ja tez jak sie na cos ,,napale" to musze zrobic i przetestowac po swojemu.Czasem żałuje a czasem jestem zadowolony że dobrze wybrałem.
Popieram Cie jesli chodzi o dobor opon wielosezonowych przy takich przebiegach i glownie w miescie.Tylko ze na gwałtowny atak śnieżycy czy wyjazd na narty mam jakies auto rezerwowe z prawie nowymi zimowkami i łańcuchami.Ale sa ludzie ktorzy wtedy nie jezdza i przesiadaja sie np.do komunikacji miejskiej.
I jeszcze jedno te superparametry nowych- markowych -drogich opon są dotad dopóki opona nie zrobi sie twarda (2-4lata).Dlatego Niemcy wywalaja 5-letnie zimowki i ciagna to do Polski.Dlatego zawsze mowie ze wole nowa zimowa polska Debice niz markowa gume 5-10letnia.
Ja na Twoim miejscu zwrocilbym bym sie np.do Michelina czy Goodyeara z zapytaniem o dobor odpowiedniego rozmiaru ogumienia.Moze Ci dobiora?
Miałem wielu mlodszych kolegow ktorzy testowali swe male autka typu np. Corsa na kolach 16-17cali
A po jakims czasie mowili ze trzesie,tlucze,zuzywa sie zaw.na polskich nierownych drogach i ze sie slizgaja zima.A potemi wracali do w miare normalnych rozmiarow.Albo zmieniali bryczki na wieksze.
Ale cóż młodość rządzi się swoimi prawami a opony ponoć coraz lepsze i kleja sie jak plaster miodu.Tylko czy zimą?☺


Ostatnio edytowane przez stadar ; 15-12-2018 o 15:19
stadar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2018, 19:55   #12
jedrus84
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-10-2011
Skąd: Ślask
Model: Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2003
Postów: 33
Domyślnie Odp: Opony zimowe/letnie a może wielosezonowe ? Jaki rozmiar ?

Dorzucę swoje 3 grosze. 4 lata temu miałem podobny dylemat: po co mi 2 komplety jak dobre całoroczne załatwią sprawę. Poczytałem testy i postawiłem na Vredestein Quatrac 5, wtedy praktycznie podium w każdym z testów. Założyłem przed zimą. Po pierwszych opadach śniegu byłem bardzo zadowolony. Przejeździłem zimę lekko ostrożnie bo to przecież kompromis i nie jest tak jak na 100% zimówce. Przyszła wiosna i lato i dalej byłem zadowolony. Banan z ust zszedł mi mokrą jesienią. Jadę sobie 50 km/h po mieście. Jakieś 100m przede mną zmieniają się światła na przejściu dla pieszych, naciskam hamulec i jadę z działającym na maksa ABS-ie. Myślę sobie cholera gdyby do świateł było 50m to bym przechodnia rozjechał albo skasował kogoś w samochodzie przede mną. Najgorsze było przede mną - zima. Punktem kulminacyjnym był uślizg całej przedniej osi na śniegu w zakrętach branych przy prędkości uwaga 20km/h. Nie dało się jeździć. Sprzedałem czym prędzej za grosze te opony i kupiłem porządne zimówki i porządne letnie. Może od tego czasu zmieniła się technologia, może inny producent... Ja już nie spróbuje więcej. I żadne argumenty w stylu jeżdżę do 10 tyś, maks 120km/h głównie po mieście mnie nie przekonają. Wprost przeciwnie.
jedrus84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2018, 17:40   #13
merkaba12
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-02-2015
Model: fiesta mk6
Silnik: 1,3
Rocznik: 2007
Postów: 65
Domyślnie Odp: Opony zimowe/letnie a może wielosezonowe ? Jaki rozmiar ?

może były na początku dobre ale nikt nie bada jak sie te opony starzeją

a teraz w testach wygrywa
Goodyear VECTOR 4SEASONS drugie miejsce
Michelin CrossClimate pisze z to letnie z homologacja zimowa
merkaba12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2021, 19:10   #14
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,657
Domyślnie Odp: Opony zimowe/letnie a może wielosezonowe ? Jaki rozmiar ?

Michelin CrossClimate+ 195/50 R15 - takie opony wybrałem na zimę i lato od tej jesieni.
Dlaczego te?
- dobra marka
- bardzo dobre wyniki testów na suchym i mokrym
- dobre wyniki na śniegu
- są wzmocnione
- są ciche
- mają tysiące doskonałych opinii wielu osób

Fiestą jeżdżę po Warszawie i okolicach tylko i wyłącznie. Czasami nosi mnie do Łodzi autostradą, ale głównie gdy jest ładnie i sucho.
I stwierdziłem, że do takich moich potrzeb takie opony mi wystarczą.

I jak na razie całkiem dobrze mi się na nich jeździ od początków października.

Mam w rodzinie drugie auto, wielkie kombi które jeździ głównie na długich trasach, za granicą, po górach niskich i wysokich i w tym kombi są zimówki, a latem letnie i gdybym miał Fiestą jeździć po górach w zimie, na pewno jeździłbym na zimowych.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2021, 06:41   #15
Johnny_M
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-12-2018
Skąd: CW
Model: Fiesta mk8 FL
Silnik: 1.0 100KM
Rocznik: 2022
Postów: 26
Domyślnie Odp: Opony zimowe/letnie a może wielosezonowe ? Jaki rozmiar ?

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!! , MASZ JESZCZE "CYT.SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego ) jeżeli już tak...
Kolego, patrząc na "trasy" jakie pokonujesz to całkiem możliwe, że te opony będą wystarczające. Natomiast nie ma czegoś takiego jak opona całoroczna. Jeżeli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Jeżeli opona jest na tyle "miękka" żeby zapewniała odpowiednią przyczepność w warunkach zimowych, to będzie za miękka na lato. Analogicznie działa to w drugą stronę.

Szerokości i przyczepności.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez SRS ; 30-11-2021 o 17:46
Johnny_M jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2021, 08:34   #16
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,657
Domyślnie Odp: Opony zimowe/letnie a może wielosezonowe ? Jaki rozmiar ?

Cytat:
Napisał Johnny_M Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Natomiast nie ma czegoś takiego jak opona całoroczna. Jeżeli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego.
Też tak przez wiele wiele lat myślałem i było to prawdą w przypadku opon, ale podobnie jak Ty - się myliłem. Gdybym nie miał pewności, że będzie dobry taki wybór, w życiu nie rezygnowałbym z opcji letnia-zimowa.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2021, 11:09   #17
Johnny_M
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-12-2018
Skąd: CW
Model: Fiesta mk8 FL
Silnik: 1.0 100KM
Rocznik: 2022
Postów: 26
Domyślnie Odp: Opony zimowe/letnie a może wielosezonowe ? Jaki rozmiar ?

OK. Szanuję Twoją opinię.

Jednakże, żeby uwierzyć, musiałbym na własną rękę sprawdzić te opony.
Johnny_M jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.