Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-09-2019, 10:38   #11
Tomecki1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-10-2017
Model: EDGE Titanium AWD
Silnik: 3,5 V6
Rocznik: 2016
Postów: 46
Domyślnie Odp: dopasowanie części i zderzaków z EU do USA/Kanada

Cytat:
Napisał vtec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tył przerabiałem. górna część pasuje do dolnej, ale dolna jest całkowicie inna w Sport a inna w TIT. W związku z tym z przodu obstawiam że górna część jest ta sama, ale dolna (ta do lakierowania) jest inna tym samym plastiki (kratki, mocowanie dolnego spojlera) też będą inne. Ponadto ASO nie sprzedaje oddzielnie tych części a tylko jako cała skorupa, tj. góra i dół. z używkami pewnie można pokombinować.
dotyczy zderzaka Tylnego

sorki, że zadaje pytanie ponownie, ale trochę niejasno napisane.
wiemy ze wizualnie dół zderzaka jest inny Sport od Titanium,
ale czy od zderzaka górnego ,czyli od odblasków czy przeciwmgielnego w dół możemy podmienić na części EU,
czyli dolna część zderzaka z otworami PDC ta do lakierowania,
oraz spoiler z końcówkami tłumika
oczywiście zasadnicze pytanie czy pasują elementy mocowania/zaczepy góra USA i dół EU


Ostatnio edytowane przez Tomecki1 ; 07-09-2019 o 10:42
Tomecki1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2019, 10:46   #12
vtec
ford::advanced
 
Avatar vtec
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Wawa
Model: było Mondeo ST220, Focus ST MK2, ST MK3, Focus RS MK2, STi Blob PPP, jest Konik GT i inne na F
Silnik: 2.0-5.0
Rocznik: 2015 wzwyż
Postów: 372
Domyślnie Odp: dopasowanie części i zderzaków z EU do USA/Kanada

Cytat:
Napisał Tomecki1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
oczywiście zasadnicze pytanie czy pasują elementy mocowania/zaczepy góra USA i dół EU
tak, ale nie polecam. nowych części oddzielnie nie dostaniesz, pozostają używki. te chromy przy wydechu są dostępne w ASO i rzadko chodzą w komplecie ze zderzakiem, bo nie są tanie.
__________________
Wracam do Forda
vtec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2019, 13:01   #13
Tomecki1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-10-2017
Model: EDGE Titanium AWD
Silnik: 3,5 V6
Rocznik: 2016
Postów: 46
Domyślnie Odp: dopasowanie części i zderzaków z EU do USA/Kanada

Cytat:
Napisał vtec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak, ale nie polecam. nowych części oddzielnie nie dostaniesz, pozostają używki
dlaczego nie polecasz , bo nie chcesz używanych ?
mam zderzak tył polakierowany, z otworami 4x PDC, szukac nowego i lakierowac bez sensu, dla mnie lepiej dolny zderzak dokupic i do polakierowania oraz plastik dolny i końcówki. poskładać i gotowe.
czyż tak nie prościej ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tomecki1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2019, 15:54   #14
vtec
ford::advanced
 
Avatar vtec
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Wawa
Model: było Mondeo ST220, Focus ST MK2, ST MK3, Focus RS MK2, STi Blob PPP, jest Konik GT i inne na F
Silnik: 2.0-5.0
Rocznik: 2015 wzwyż
Postów: 372
Domyślnie Odp: dopasowanie części i zderzaków z EU do USA/Kanada

trzeba ciac mocowania lamp wewnatrz zderzaka, potem je kleic bo nie beda trzymac lamp. one sa klejone do skorupy, jako czesc wspolna gornej i dolnej czesci. to juz jest rzezba. z przodu takich historii nie ma
__________________
Wracam do Forda
vtec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2019, 23:04   #15
Tomecki1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-10-2017
Model: EDGE Titanium AWD
Silnik: 3,5 V6
Rocznik: 2016
Postów: 46
Domyślnie Odp: dopasowanie części i zderzaków z EU do USA/Kanada

Cytat:
Napisał vtec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
trzeba ciac mocowania lamp wewnatrz zderzaka
których lamp ?
pytałem o tylny zderzak, górna część zderzaka podstawowa gdzie są lampy tylne zostaje,
więc o co chodzi ?
chyba że masz na myśli lampy przeciwmgielne i odblaski ??? ,
a te się schodzą akurat na połączeniu górnej i dolnej częsci

wiem że jak adaptujemy do całego zderzaka USA światło LED przeciwmgielne tylne z EU to ono jest większe i tam nie pasuje , wiec trzeba w światełku rzeźbę zrobić ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tomecki1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2019, 21:44   #16
vtec
ford::advanced
 
Avatar vtec
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Wawa
Model: było Mondeo ST220, Focus ST MK2, ST MK3, Focus RS MK2, STi Blob PPP, jest Konik GT i inne na F
Silnik: 2.0-5.0
Rocznik: 2015 wzwyż
Postów: 372
Domyślnie Odp: dopasowanie części i zderzaków z EU do USA/Kanada

skoro serwis ASO nie sprzedaje oddzielnie tych elementów, to bez przyczyny tego nie robi. przerabiałem tylny zderzak, bo mnie zmusiła do tego sytuacja, a w dodatku dostałem w dobrej cenie w tym samym kolorze.
pooglądaj zdjęcia w necie, na aukcjach i zobacz jak od wewnątrz ten zderzak tylny wygląda, w szczególności te elementy który łączą górną i dolną część zderzaka - i nie mówię tu o spinkach. wszystko jest do zrobienia, ale do oryginału będzie to dalekie.
__________________
Wracam do Forda
vtec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2019, 09:47   #17
volarz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2013
Skąd: Wrocław
Model: Ford EDGE 2.0 Ecoboost 4x4 "SPORTstyle"
Silnik: 2.0 Ecoboost 245KM
Rocznik: 2016
Postów: 17
Domyślnie Odp: dopasowanie części i zderzaków z EU do USA/Kanada

Cytat:
Napisał Tomecki1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dlaczego nie polecasz , bo nie chcesz używanych ?
mam zderzak tył polakierowany, z otworami 4x PDC, szukac nowego i lakierowac bez sensu, dla mnie lepiej dolny zderzak dokupic i do polakierowania oraz plastik dolny i końcówki. poskładać i gotowe.
czyż tak nie prościej ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może było by i prościej jakby wszystkie części były łatwo dostępne. Moim zdaniem vtec ma trochę racji, od siebie dodam że może być to nieopłacalne.

Ja u siebie i tak musiałem kupić cały zderzak tylni więc rozpatrywałem dużo możliwości , też chciałem przerabiać i dokładać do zwykłego, elementy od wersji Sport. Moim zdaniem najtrudniej będzie znaleźć same chromowane końcówki w rozsądnej cenie. (na Aledrogo widziałem za 500 za szt.) Ze spasowaniem góry z dołem nie mam wiedzy.

Ja kupiłem cały kompletny zderzak od Sporta EU pod kolor (z PDC i światłem przeciwmgielnym+ślizgi) za 2600zł - fakt trochę szukania i negocjacji było.

Podpowiem że nie trzeba odcinać końcówek wydechu z wersji SE/SEL, mając zderzak SPORT. Elegancko się one mieszczą w te chromowane końcówki które są w zderzaku i prawie ich nie widać. Oczywiście każdy ma inne wrażenia estetyczne.
volarz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2019, 22:14   #18
Tomecki1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-10-2017
Model: EDGE Titanium AWD
Silnik: 3,5 V6
Rocznik: 2016
Postów: 46
Domyślnie Odp: dopasowanie części i zderzaków z EU do USA/Kanada

Cytat:
Napisał volarz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
najtrudniej będzie znaleźć same chromowane końcówki w rozsądnej cenie. (na Aledrogo widziałem za 500 za szt.)
na Alle... nie znalazłem ani pół szt, zapytam w ASO ile chcą za szt

co do spasowania górnej części z dolną ,to się da bez problemu, niestety faktycznie , światło led przeciwmgielne z EU nie da sie spasować bez "szlifierki"
niestety nie wiem czy odblaskie środkowy i prawy z USA spasują do wersji EU, ktoś coś wie ???
Tomecki1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2019, 23:12   #19
vtec
ford::advanced
 
Avatar vtec
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Wawa
Model: było Mondeo ST220, Focus ST MK2, ST MK3, Focus RS MK2, STi Blob PPP, jest Konik GT i inne na F
Silnik: 2.0-5.0
Rocznik: 2015 wzwyż
Postów: 372
Domyślnie Odp: dopasowanie części i zderzaków z EU do USA/Kanada

Cytat:
Napisał Tomecki1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
niestety nie wiem czy odblaskie środkowy i prawy z USA spasują do wersji EU, ktoś coś wie ???
nie, przecież w USA ten element jest "węższy" po całej długości zderzaka, w stosunku do odblasku i lampy przeciwmgielnej w EU. Przez to dolna część zderzaka EU ma większą dziurę na te elementy niż wersja US, dlatego dół jest delikatnie inny US vs EU
te chromy kupowałem w ASO, po zniżkach wyszło mi coś ok 700pln za komplet.
__________________
Wracam do Forda
vtec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2019, 07:41   #20
Tomecki1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-10-2017
Model: EDGE Titanium AWD
Silnik: 3,5 V6
Rocznik: 2016
Postów: 46
Domyślnie Odp: dopasowanie części i zderzaków z EU do USA/Kanada

absorber zderzaka tylnego pasuje z wersji US Titanium do Sporta EU ?
czy zakładając zderzak EU coś jeszcze nie pasuje, ślizgi , jakies osłony, coś jeszcze ?
wiązka PDC USA pasuje do EU, tzn miejsca mocujace ?

Ostatnio edytowane przez Tomecki1 ; 12-09-2019 o 07:53
Tomecki1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.