Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-09-2020, 21:18   #31
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: instalacja aktywnego tempomatu

Cytat:
Napisał Tomecki1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...gdzie szukać miejsca montażu ???
A ja trzeci raz to samo...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stelaż radaru mocowany jest do belki przedniej. Od spodu - wystarczy ściągnąć wreszcie te plastiki i spojrzeć. "Wąs" po prawej stronie stelaża mocowany jest z boku lewej podłużnicy.
W przedniej belce od dołu będą kwadratowe otwory do włożenia specjalnych spinek z nakrętkami pod śruby (lewa i prawa strzałka) oraz otwór pozwalający na włożenie i przesunięcie w bok "czapki od pręta w czapce" - pod środkową strzałką.

tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2020, 19:25   #32
Voody63
ford::amateur
 
Imię: Waldemar
Zarejestrowany: 30-08-2020
Skąd: Wolsztyn
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 5
Domyślnie Montaż radaru

Cześć,
proszę o informację dla całkowicie zielonego użytkownika Edge'a
czy możliwy jest montaż radaru i uruchomienie tempomatu adaptacyjnego.
W moim aucie jest tylko zwykły, a dla bezpieczeństwa chciałbym ten lepszy.
Ostatnio pytałem o moduł IPMB i jestem na dobrej drodze, żeby go zamontować, więc kolej przyszła ma radarGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Pomóżcie proszę - po pierwsze czy jest taka możliwość?? i co mi będzie do szczęścia potrzebne, aby to zaczęło działać
Voody63 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2020, 13:29   #33
Voody63
ford::amateur
 
Imię: Waldemar
Zarejestrowany: 30-08-2020
Skąd: Wolsztyn
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 5
Domyślnie Odp: instalacja aktywnego tempomatu

Cześć,
ja również mam pytanie do starszych kolegów.
Czy radar dedykowany do S-Maxa pasuje(da się zamontować) również do Edga w wersji amerykańskiej 2017.
Voody63 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2020, 20:04   #34
Tomecki1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-10-2017
Model: EDGE Titanium AWD
Silnik: 3,5 V6
Rocznik: 2016
Postów: 46
Domyślnie Odp: instalacja aktywnego tempomatu

Montaż fizyczny Ramki z radarem jest wykonany i oczywiście z problemami...
mianowicie ramka z wersji EU jest zbyt dopasowana i opiera się o wąs wózek silnika, którego wersje EU nie posiadają

na zdjęciu widać obszar oznaczony na żółto jak styka się z wąsem
natomiast czerwona strzałka pokazuje miejsce w belce gdzie, nie ma możliwości skręcenia z otworem fabrycznym w belce bo mija się o niecały 1cm,
pozostaje montaż patrząc z przodu, śruba z lewej strony , kołek blokujący w środku i oczywiście nakrętka na wąsie do podłużnicy.

Od razu informuję, że przy tak pozostawionej ramce, podczas ruszania i hamowania, wtedy kiedy buda się buja, oraz przy skręcaniu kołami, pojawia się trzeszczący dźwięk, który przypomina trzeszczącą sprężynę i czy górne mocowanie i dźwięk dochodzi z zawieszenia.
Problem zlikwidowany podłożeniem mocnej gumy pomiędzy ramkę i wąs,
ale czy wytrzyma, czy może szukać odpowiedniej ramaki, za 500pln......Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
najlepiej zamontować ramkę USA, chyba musi być bardziej wąska,
ale czy będą pasować kołki montażowe do Radaru EU ?

kabel podciągnięty do HCMa i czekamy na konfiguracje, ciekawe czy odpali...
a i dolna kratka zderzaka USA, którą trzeba było zmienić aby chroniło radar pasuje z wersji EU
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20200917_082135 a (Copy).jpg (91.8 KB, 172 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20200917_082345 (Copy).jpg (87.7 KB, 144 wyświetleń)
Tomecki1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2021, 11:16   #35
Sumer6
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 11-04-2021
Model: Edge
Silnik: 2.0
Rocznik: 2018
Postów: 1
Domyślnie Aktywny tempomat oraz czujnik martwego pola

Dzień dobry,
posiadam Forda Edge z 2018 roku w wersji Vignale 2.0 TDCi Twin-Turbo 4WD.
Zastanawiam się czy jest w jakikolwiek sposób możliwość włączenia / dołożenia aktywnego tempomatu, a także czujników martwego pola? Będę wdzięczny za każdą pomoc.
Sumer6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2021, 12:36   #36
komanek
ford::beginner
 
Imię: Jędrek
Zarejestrowany: 26-10-2013
Skąd: Lubań
Model: EDGE
Silnik: 2.0 BiTDCI
Rocznik: 2016
Postów: 14
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat oraz czujnik martwego pola

Aktywny tempomat dokładałem u siebie miesiąc temu, zakres prac w dużej mierze zależy od tego co masz już w aucie. U mnie wystarczyła zmiana przycisków po lewej stronie kiery i kodowanie. Do blisa z tego co się orientuje trzeba radary z tyłu w zderzaku razem z mocowaniami i wiązkami, wkłady do lusterek i możliwe że wiązki drzwi. No i kodowanie rzecz jasna. Ten temat dopiero zgłębiam sam, na pewno znajdzie się ktoś kto to już przerabiał i może bardziej pomóc.
komanek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2021, 18:37   #37
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,165
Domyślnie Odp: instalacja aktywnego tempomatu

kodowałem w kilku autkach które już miały FCW na pokładzie .. prawda @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2021, 12:44   #38
Edge43
ford::beginner
 
Imię: Edge43
Zarejestrowany: 07-11-2019
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Edge MK2 (Europa)
Silnik: 2.O TDCI (210PS)
Rocznik: 2016
Postów: 48
Domyślnie Odp: instalacja aktywnego tempomatu

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kodowałem w kilku autkach które już miały FCW na pokładzie .. prawda @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Potwierdzam ! U mnie kodowanie wprawdzie z małymi problemami... ale się udało !

Wystarczyło zainstalować nowe przyciski (radar mam fabrycznie), kodowanie i aktywny tempomat działa....
Edge43 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2021, 18:11   #39
robo007
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 24-03-2013
Skąd: Płock
Model: EDGE (EU)
Silnik: 2.0 BiTdci
Rocznik: 2018
Postów: 321
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat oraz czujnik martwego pola

Cytat:
Napisał komanek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aktywny tempomat dokładałem u siebie miesiąc temu, zakres prac w dużej mierze zależy od tego co masz już w aucie. U mnie wystarczyła zmiana przycisków po lewej stronie kiery i kodowanie. Do blisa z tego co się orientuje trzeba radary z tyłu w zderzaku razem z mocowaniami i wiązkami, wkłady do lusterek i możliwe że wiązki drzwi. No i kodowanie rzecz jasna. Ten temat dopiero zgłębiam sam, na pewno znajdzie się ktoś kto to już przerabiał i może bardziej pomóc.
dobrze zrozumiałem - dołożyłeś tylko przyciski ???, a sam radar był zamontowany wcześniej w zderzaku ??? (ale nie przez ciebie)
robo007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2021, 18:40   #40
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: instalacja aktywnego tempomatu

Tak, jeśli auto ma system precollision to ma radar (i hud) więc wystarczy zmiana klawiszy i kodowanie aby mieć ACC
Częsta sytuacja w ff4
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
tempomat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.