Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-04-2012, 10:58   #11
konrad_b
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-11-2009
Skąd: Krk
Model: C-max
Silnik: 1.8 120KM by LPG BRC SQ24
Rocznik: 2004
Postów: 379
Domyślnie Odp: Jaka instalacja LPG do 1.8 Duratec (125 KM)

Cytat:
Napisał [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dobrze ale weź poduwage elektryke która szfankuje przy nstalcji lpg jednak jak masz mały przbieg i w dobrym stanie autko to ci pociagnie troche ale 4 lata raz dwa pykną wtedy to bedzie (wielki złom) z tego ci wiem np stare hondy dobrze rzymaja sie na gazie, jednak fordy zwłaszcza te modele nie lubia gazu, pozatym podstawa to nowe swiece orginalne tylko no i odrazu zmniejszenie fabrycznej przerwy do 1.1 mm weź jeszcze ze twoje mondeo ma 10 lat tak jak mój Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a jesli chodzi o bezawaryjność to nie polecam w dieslu jednak co kusi to niskie spalanie oraz komfort jazdyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. choc ropa i tak w górę leciGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ile zrobiłeś km na gazie w duratecu że wypowiadasz się tak kategorycznie - silnik trup, problemy z elektryka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jakieś herezje o zmniejszaniu odstępu świecy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

widzisz bo ja mam takiego durateca 1.8 120KM (to samo co 125KM)
zrobiłem już teraz parawie 60kkm na LPG, auto żyje, ma się nieźle z tego co wiem - kontrola luzów zaworowych, odstępy książkowe jak to powiedział mechanior

kasa jaką zaoszczędziłem to jakieś 9tyś zł, minus koszt instalacji/serwis, daje z 5kzł
więc nawet jak silnik się rozpadnie to już mam na naprawę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

to są fakty, a Twoje ?

__________________
konrad_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2012, 11:07   #12
konrad_b
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-11-2009
Skąd: Krk
Model: C-max
Silnik: 1.8 120KM by LPG BRC SQ24
Rocznik: 2004
Postów: 379
Domyślnie Odp: Jaka instalacja LPG do 1.8 Duratec (125 KM)

Cytat:
Napisał rotkev Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
Jestem nowym użytkownikiem i szukam odpowiedzi na pytanie:
jaka instalacja LPG będzie najlepsza najbardziej niezawodna i przyzwoita cenowo do Mondeo Mk3 1.8 Duratec (125 KM) ( bezpośredni wtrysk paliwa)?
chyba nie bezpośredni ??

Cytat:
Wiem, że temat ten został poruszany wielokrotnie, ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.
ale jaką byś chciał konkretną odpowiedź ?
chcesz jeździć taniej, montuj, ale licz się z tym że mogą być kłopoty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
niestety tu bardzo dużo zależy od jakości instalacji i jakości montażu, będzie dobrze, to będziesz jeździł bezproblemowo, coś skopią, będziesz się bujał po serwisach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
stąd pewnie różne opinie o których piszesz, pomińmy opinie tych co gaz widzieli tylko i świagra, czy na stacji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Prosiłbym o konkretną odpowiedź wraz z wypisaniem elementów układu, oraz wady i zalety.
u mnie jest kit BRC, 60kkm prawie zrobione i jest OK

Cytat:
Czy lubryfikacja jest potrzebna czy nie?
tu nie ma jasnej odpowiedzi, wiele osób twierdzi że nie
u mnie jest, coś tam sobie kapie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (płyn to ok 100zł/10.000km)
dość ciekawym rozwiązaniem jest środek TUNAP, poczytaj
Cytat:
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
pozdr
Konrad
__________________
konrad_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2012, 17:50   #13
karolmondeo
ford::beginner
 
Avatar karolmondeo
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 09-09-2011
Skąd: Pyrzyce
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 2.0 Duratec + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Odp: Jaka instalacja LPG do 1.8 Duratec (125 KM)

Pozwolę się wtrącić. tomoolipa@wp.pl niestety ale to co piszesz to tak jak kolega wyżej wspomniał "herezje". Jakie psucie silnika i pójście szybkie na złom? Mam 4 auta i wszystkie z gazem. Najstarsza instalacja ma 9 lat i jedyne co mnie czeka to za rok wymiana butli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo kończy się jej gwarancja i użyteczność. Tyle ile już zjeździłem na gazie to jedyny dodatkowy koszt to wymiana dwóch filtrów co 10.000km (koszt każdorazowo 60 zł u mojego gazownika). Problemy miałem 2 razy z impulsem elektrycznym, który nie załączał gazu - jednak darmowa naprawa u gaziarza trwała max. 10 minut. Nie ma co się bać gazu i jego negatywnego wpływu na silnik.
Co do płynów lubryfikujących to radzę kupować je samemu w internecie w sklepach dla gaziarzy, gdzie koszt 5 litrowej bańki to ok. 170 zł (mogę nawet podać nazwy i sklepy na PW). W aucie mam zbiornik na 0,5l lubryfikatora co wystarcza na 7.000 km.
Co do instalacji gazowej to najlepiej dostać się do polecanego przez kogoś gazownika, nie czekać na tanie okazje i starać się o dobre komponenty. Moja instalacja po zniżce za poprzednie auta to ok. 3.200zł.
Pozdrawiam!
karolmondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2012, 19:54   #14
rotkev
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2012
Model: FORD MONDEO MK3
Silnik: 1.8 DURATEC (125 KM)
Rocznik: 2002
Postów: 29
Domyślnie Odp: Jaka instalacja LPG do 1.8 Duratec (125 KM)

Rozumiem.
A teraz prosiłbym o jakieś konkrety. Jakie to instalacje posiadacie warte uwagi( marka, typ, rodzaj, nazwa itp. itd).
rotkev jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2012, 07:48   #15
konrad_b
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-11-2009
Skąd: Krk
Model: C-max
Silnik: 1.8 120KM by LPG BRC SQ24
Rocznik: 2004
Postów: 379
Domyślnie Odp: Jaka instalacja LPG do 1.8 Duratec (125 KM)

Cytat:
Napisał rotkev Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozumiem.
A teraz prosiłbym o jakieś konkrety. Jakie to instalacje posiadacie warte uwagi( marka, typ, rodzaj, nazwa itp. itd).
ja już napisałem u mnie jest kit BRC, zresztą mam też w profilu
pełny zestaw, tzn sequent24, nie jakieś wersje light Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

w BRC nie masz co wybierać, dostajesz cały zestaw dobrany od mocy
i to jest jedna z zalet tej instalacji, bo nie ma losowo dobranych podzespołów

wadą jest mała elastyczność softu, tzn wiele się nie pobawisz w ustawieniach
ale to znowu bywa plusem, bo nawet niekumaty gazownik ma mniej do popsucia hehe

i gwarancja, w całej PL 24m (o ile pamiętam, bez limitu km?)

same podzespoły to taka średnia półka, 100kkm powinno się zrobić bez większych wymian (listwa, reduktor)
__________________
konrad_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2012, 15:18   #16
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,636
Domyślnie Odp: Jaka instalacja LPG do 1.8 Duratec (125 KM)

seba148 , na reklamę własnej działalności mamy kompletnie inny dział.
Przeczytaj Regulamin pkt. 23 i 24.

Pozdrawiam
Wojtek.
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!
Wojtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2012, 21:32   #17
rotkev
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2012
Model: FORD MONDEO MK3
Silnik: 1.8 DURATEC (125 KM)
Rocznik: 2002
Postów: 29
Domyślnie Odp: Jaka instalacja LPG do 1.8 Duratec (125 KM)

Gaz założony BRC Sequent 24.
Pierwsze wrażenie ok tyko gubi delikatnie obroty na postojach na światłach, ale to chyba kwestia wyregulowania. Z resztą dzisiaj została założona. Będę informował o tym czy warto było zainwestować.
Pozdrawiam
rotkev jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2012, 18:22   #18
rotkev
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2012
Model: FORD MONDEO MK3
Silnik: 1.8 DURATEC (125 KM)
Rocznik: 2002
Postów: 29
Domyślnie Odp: Jaka instalacja LPG do 1.8 Duratec (125 KM)

Zrobione pierwsze 700 km. Co mogę powiedzieć. Spalanie co mnie zadziwiło 8,5 l /100 km. Nie wiem jak to możliwe ale tak wyszło. Jednakże powtórzę jeszcze te pomiary w celu prawidłowego określenia poziomu spalania.
Jak na ten moment jestem zadowolony.
Pozdrawiam
rotkev jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2012, 09:55   #19
rotkev
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2012
Model: FORD MONDEO MK3
Silnik: 1.8 DURATEC (125 KM)
Rocznik: 2002
Postów: 29
Domyślnie Odp: Jaka instalacja LPG do 1.8 Duratec (125 KM)

Witam ponownie.
Przejechałem już na gazie ok 7 tys. km. Miałem też za sobą pierwszy przegląd rejestracyjny z LPG. Podczas pomiaru zawartości spalin mechanik zdziwił się, że gaz spala się zupełnie, gdyż w większości samochodów z LPG ( składak ) niewielkie ilości gazu przedostają się do spalin.
Co do spalania to w trybie miejskim na 40 l gazu zrobię tak ok. 420-440 km, na trasie ok. 500-530 km, a w trybie mieszanym ok.460-480 km.
Co do jakiś problemów z instalacją to jak na razie takich nie ma. Pozdrawiam
rotkev jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2012, 15:59   #20
karolmondeo
ford::beginner
 
Avatar karolmondeo
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 09-09-2011
Skąd: Pyrzyce
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 2.0 Duratec + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Odp: Jaka instalacja LPG do 1.8 Duratec (125 KM)

Masz bardzo dobre spalanie w aucie, gratuluję decyzji co do założenia instalacji. Pozdrawiam
karolmondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.