Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-11-2016, 12:04   #3121
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Pulse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zgłosiłem to w serwisie, ale oczywiście stwierdzili, że jak sprawdzali zasłaniając czujnik światła to przełączało się natychmiastowo.
To słaba imitacja warunków drogowych, w których zawsze jakieś źródło światła się znajdzie, choćby księżyc czy samochód jadący z naprzeciwka.

weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2016, 14:50   #3122
Malenstwo8
ford::advanced
 
Avatar Malenstwo8
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium X/Fiesta Mk7
Silnik: 1,5 EB/1.25
Rocznik: 2016/2009
Postów: 387
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Ehh...
Ręce mi opadały znowu.
Posypało u nas śniegiem, a że podjazd do garażu mam pod górkę, to od zawsze auta miały z tym problem. Ale do rzeczy. Podjeżdżam przed chwilą pod garaż, oczywiście śnieg. Zaczynam ruszać napęd się rozsprzęgla i do moich uszu zaczyna dochodzić straszne tarcie. Coś jakby piasek w łożysku, albo jakby ktoś pociągnął nożem po karoserii z całej siły. Żeby sprawdzić wykonałem kilka prób. To jest DRAMAT!!!
Za każdym razem jak zaczyna brać sprzęgło ZGRZYT jest nie do zniesienia. To po prostu zgrzyt na całe auto. Czuć to na pedałach, siedzeniu. Pierwszy raz widzę coś takiego. W żadnym, ale to powtarzam w ŻADNYM aucie przy buksujących kołach na śniegu w życiu nie słyszałem czegoś takiego. W środku jest to słyszalne przy pedałach i na wysokości kolumny kierowniczej. Najlepsze jest to, że przy normalnym ruszaniu, kiedy koła nie buksują w zasadzie wszystko jest ok. Może ktoś z was zrobić taki test z buksującymi kołami na półsprzęgle? Chcialem napisać, że może tak ma być, ale to niemożliwe. Ten dźwięk, to jakby w skrzyni było kilo piachu.
Ja już nie mam siły.

Ostatnio edytowane przez Malenstwo8 ; 29-11-2016 o 15:04
Malenstwo8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2016, 14:53   #3123
anastazyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-11-2010
Skąd: łódź
Model: FIesta MK7, Superb III
Silnik: 1,4 Pb/2,0pb
Rocznik: MK7 2015,SIII 2018
Postów: 397
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Malenstwo8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ehh...
Ręce mi opadały znowu.
Posypało u nas śniegiem, a że podjazd do garażu mam pod górkę, to od zawsze auta miały z tym problem. Ale do rzeczy. Podjeżdżam przed chwilą pod garaż, oczywiście śnieg. Zaczynam ruszać napęd się rozsprzęgla i do moich uszu zaczyna dochodzić straszne tarcie. Coś jakby piasek w łożysku, albo jakby ktoś pociągnął nożem po karoserii z całej siły. Żeby sprawdzić wykonałem kilka prób. To jest DRAMAT!!!
Za każdym razem jak zaczyna brać sprzęgło ZGRZYT jest nie do zniesienia. To po prostu zgrzyt na całe auto. Czuć to na pedałach, siedzeniu. Pierwszy raz widzę coś takiego. W żadnym, ale to powtarzam w ŻADNYM aucie przy buksujących kołach na śniegu w życiu nie słyszałem czegoś takiego. W środku jest to słyszalne przy pedałach i na wysokości kolumny kierowniczej.
Ja już nie mam siły.
Parę postów wcześniej zbyt wcześnie pochwaliłeś i ooo dupa. Szczerze współczuję.
anastazyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2016, 14:58   #3124
Malenstwo8
ford::advanced
 
Avatar Malenstwo8
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium X/Fiesta Mk7
Silnik: 1,5 EB/1.25
Rocznik: 2016/2009
Postów: 387
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał anastazyy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Parę postów wcześniej zbyt wcześnie pochwaliłeś i ooo dupa. Szczerze współczuję.
Wiesz co, ja to auto i tak lubię. Serio. Nie chce narzekać, cieszę się jazdą, to nie jego wina, że składały go jakieś niedojdy, ale chcę żeby inni użytkownicy mieli jakąś wiedzę na temat tego auta, dlatego o tym piszę. Tak serio, to kupując nowe auto myślałem sobie - o czym ja teraz będę pisał z chłopakami na forum, że co, że jest dobrze, jeździ i tyle. Paradoksalnie zacząłem być częstszym userem forum po zakupie nowego auta.

Ostatnio edytowane przez Malenstwo8 ; 29-11-2016 o 15:02
Malenstwo8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2016, 15:30   #3125
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

To tak jak ja, ale mój na szczęście jest tylko ogromnieżerny, a poza tym ładnie jeździ.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2016, 15:33   #3126
siebek
ford::advanced
 
Avatar siebek
 
Zarejestrowany: 29-08-2012
Skąd: Norwegia
Model: Volvo V90 T8
Silnik: 2.0 T8 390KM
Rocznik: 2019
Postów: 468
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

U mnie takiego zgrzytu nie zauważyłem, a często zdarza mi się zabuksować przy ruszaniu przy wyjeździe z osiedla. Jest dźwięk działającego ESP ale to było i w Mk4.

Odnośnie LEDów to po aktualizacji działają jakby bardziej czule. Nie zdarzyło się żebym musiał ręcznie coś przełączać.
__________________
1994 Peugeot 106 1.1 60KM -> 2003 Mazda 6 GY 1.8 120KM -> 2007 Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi 125KM Titanium HB -> 2015 Ford Mondeo Mk5 2.0TDCi 150KM Titanium X Kombi -> 2019 Volvo V90 T8 Inscription 390KM
siebek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2016, 15:38   #3127
kruger
ford::advanced
 
Avatar kruger
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Model: Mondeo MK5 → Mondeo MK4
Silnik: EB 240KM, PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 426
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał rzepak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie dawno jechałem S1 wieczorem przy małym ruchu i dużo szybciej i częsciej niż to potrzebne włączały się długie, i co gorsza nie wyłaczały się tak szybko jak wcześniej gdy coś nadjężdzalo, musiałem samemu je wyłączać kilkukrotnie żeby nie oślepiać ludzi. Wcześniej się to nie zdarzało i reagował błyskawicznie nawet na najmniejsz światło w oddali.
Ja po aktualizacji zauważyłem, że za późno przełączał światła. Zarówno z krótkich na długie ale co gorsza z długich na krótkie jak coś jechało z przeciwka. I bardzo późno zaczął włączać krótkie z pozycyjnych - jak już prawie ciemno było.
kruger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2016, 16:44   #3128
stefanb
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 394
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Malenstwo8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ehh...
Ręce mi opadały znowu.
Posypało u nas śniegiem, a że podjazd do garażu mam pod górkę, to od zawsze auta miały z tym problem. Ale do rzeczy. Podjeżdżam przed chwilą pod garaż, oczywiście śnieg. Zaczynam ruszać napęd się rozsprzęgla i do moich uszu zaczyna dochodzić straszne tarcie. Coś jakby piasek w łożysku, albo jakby ktoś pociągnął nożem po karoserii z całej siły. Żeby sprawdzić wykonałem kilka prób. To jest DRAMAT!!!
(...)
A jeżeli na płaskim zakręcisz kołami w miejscu to też to jest? Albo jak przytrzymasz na płaskim dłużej na półsprzęgle i mocniej dodasz gazu? Próbowałeś wyłączać asystenta ruszania pod górę w menu?
Dziwne to jest, aż się nie chce wierzyć, że drugie sprzęgło byłoby zdupione...
stefanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2016, 17:03   #3129
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Malenstwo8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za każdym razem jak zaczyna brać sprzęgło ZGRZYT jest nie do zniesienia.
Weź wyłącz ESP i sprawdź ponownie.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2016, 17:33   #3130
Malenstwo8
ford::advanced
 
Avatar Malenstwo8
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium X/Fiesta Mk7
Silnik: 1,5 EB/1.25
Rocznik: 2016/2009
Postów: 387
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał stefanb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jeżeli na płaskim zakręcisz kołami w miejscu to też to jest? Albo jak przytrzymasz na płaskim dłużej na półsprzęgle i mocniej dodasz gazu? Próbowałeś wyłączać asystenta ruszania pod górę w menu?
Dziwne to jest, aż się nie chce wierzyć, że drugie sprzęgło byłoby zdupione...
Też pomyślałem o esp. Zacząłem jeździć i ten dzwięk nie zawsze się pojawia. Odkryłem, że to jest taki sam chrobot albo bardzo podobny do tego jaki wydaje abs przy ostrym hamowaniu, bo sprawdzałem. Na skręconych kołach i pod górkę jest to prawie za każdym razem. Ja mam lód na podjeździe i wtedy bardziej ale też nie zawsze. Na prostych kołach pojawia się ale raczej na moment. Przy dodaniu mocno gazu na biegu ale już bez sprzęgła pojawiło się to moźe raz, może dwa razy.
W mk4 miałem też esp ale tam nie miałem takich dzwięków. Jak się wyłącza esp?
Malenstwo8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.