Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-08-2015, 14:40   #1
filip849
ford::amateur
 
Imię: Filip
Zarejestrowany: 07-07-2015
Skąd: Stodoły
Model: Galaxy MK1
Silnik: 2.3 Benzyna+LPG
Rocznik: 1997
Postów: 3
Exclamation Uszkodzona głowica, czy można wymienić silnik na wersję z MK2?

Witam, jeśli taki temat już był, to z góry przepraszam ale nie znalazłem. A więc, jestem nowym posiadaczem galaktyki i choć przy zakupie było fajnie, to dość szybko mój entuzjazm ostygł... po długich zabawach z elektryką (tylnia klapa, centralny zamek), postanowiłem wymienić czujnik temperatury chłodziwa. Po wymianie zauważyłem, wahania temperatury na wskaźniku w zależności od prędkości jazdy, dość szybkie ubywanie płynu chłodniczego, około 1l/200km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., i brązową, oleistą maź w zbiorniczku wyrównawczym. Nie czekając poszukałem porad u wujka google, który powiedział mi: "uszczelka głowicy".Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie czekając aż się stanie coś gorszego, wybrałem się do mechanika aby to sprawdzić (znam się trochę na elektryce ale na mechanice ani trochę), i potwierdził się mój najgorszy sen. Jednak uszczelka, jakby tego było mało głowica pęknięta.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Od razu zacząłem sprawdzać wszystkie możliwości w miarę taniej naprawy tego problemu. Samą głowicę dość ciężko znaleźć, łatwiej już o sprawny silnik. W oczy rzucił mi się angielski galaxy MK2 2.3 na części, silnik za 1000zł więc, dość tanio. Tylko, że to MK2... i tu nasuwają mi się pytania, czy ten silnik będzie pasować do mojego MK1 2.3? A jeżeli tak, to czy trzeba coś przerabiać? Może ktoś już takich przeróbek pomyślnie dokonał, i może się pochwalić jak? I najważniejsze, czy te przeróbki są kosztowne? Bo robocizna też kosztuje, a jak już wspominałem chciałbym się z tym problemem w miarę tanio uporać, stąd moje pytania. Z góry dziękuję, za wszelką pomoc.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 13-08-2015 o 16:34
filip849 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2015, 20:58   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Uszkodzona głowica, czy można wymienić silnik na wersję z MK2?

Jeżeli silnik poza głowicą jest bez zastrzeżeń, pracuje dobrze, oleju nie bierze, to jedyna rozsądna decyzja, to wymiana głowicy. Jak sie poszuka, to można znależć.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2015, 22:47   #3
wtomeks
Zablokowany
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-08-2014
Skąd: Złotów
Model: Scorpio;Ka
Silnik: 2.0/1.3
Rocznik: 1994/2001
Postów: 369
Domyślnie Odp: Uszkodzona głowica, czy można wymienić silnik na wersję z MK2?

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli silnik poza głowicą jest bez zastrzeżeń, pracuje dobrze, oleju nie bierze, to jedyna rozsądna decyzja, to wymiana głowicy. Jak sie poszuka, to można znależć.
A jak chcesz ocenić dół, bo według Ciebie nie idzie tego zrobić bez rozebrania silnika w drobny mak i zrobienia pomiarów. Po takim zabiegu wszystko trzeba złożyć na nowych częściach.

Więc teraz zaprzeczasz samemu sobie w innym temacie , polecając wymiane samej głowicy. T
wtomeks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2015, 06:26   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Uszkodzona głowica, czy można wymienić silnik na wersję z MK2?

Przeczytaj mój post ze zrozumieniem.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2015, 21:40   #5
ferdek1962
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 05-07-2009
Skąd: Złotoryja
Model: Ford Focus Ghia
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 172
Domyślnie Odp: Uszkodzona głowica, czy można wymienić silnik na wersję z MK2?

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli silnik poza głowicą jest bez zastrzeżeń, pracuje dobrze, oleju nie bierze, to jedyna rozsądna decyzja, to wymiana głowicy. Jak sie poszuka, to można znależć.
Stawiam na zrozumienie że posiadasz głowice na sprzedaż Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ferdek1962 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2015, 17:10   #6
filip849
ford::amateur
 
Imię: Filip
Zarejestrowany: 07-07-2015
Skąd: Stodoły
Model: Galaxy MK1
Silnik: 2.3 Benzyna+LPG
Rocznik: 1997
Postów: 3
Arrow Re: Uszkodzona głowica, czy można wymienić silnik na wersję z MK2?

Panowie, wszystko fajnie ale jest jeden szkopuł, a mianowicie, znaleźć samą głowicę jest trudno. Nawet na pobliskim szrocie samej głowicy nie chcą sprzedać, tylko cały silnik. Oczywiście, nie mówię, że to niemożliwe, na przykład na znanym polskim serwisie aukcyjnym, znalazłem gościa, który odsprzeda ją za 400zł... jest tylko jedno ALE, mieszka przy granicy z Niemcami, a ja w Świętokrzyskim. Jechać przez pół Polski, niezbyt mi się uśmiecha (mieszkam w Świętokrzyskim) więc, teoretycznie wybieram przesyłkę kurierem +150zł do koszta. Dalej planowanie i zaworki kolejne 200zł nie moje, potem sama uszczelka, około 250zł. Wychodzi koszt około 1000zł +robocizna, a na dodatek nie znam stanu dołu silnika, bo mechanior zatrzymał się na demontażu głowicy i stwierdzeniu, że jest pęknięta (znajomy, więc autko może sobie u niego postać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Autko kupiłem od gościa, który mi przy tym aucie obiecał gruszki na wierzbie, a tu taki szajs... Skusiłem się na to auto, głównie dlatego, że prawie zero korozji i ładnie wygląda, szkoda, że reszta do dupy... nawet klima nie sprawna ech... Cały sprawny silnik, na dodatek z mniejszym przebiegiem od mojego też kosztuje 1000zł. Tylko, że to MK2... Fakt, robocizna może i więcej wyniesie ale już mogę do tego dołożyć.
W tym temacie chciałem się przede wszystkim zapytać, czy przekładka takiego silnika jest w ogóle możliwa, bo podobno mechanika w tych modelach wygląda tak samo?
filip849 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2015, 22:24   #7
wtomeks
Zablokowany
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-08-2014
Skąd: Złotów
Model: Scorpio;Ka
Silnik: 2.0/1.3
Rocznik: 1994/2001
Postów: 369
Domyślnie Odp: Uszkodzona głowica, czy można wymienić silnik na wersję z MK2?

Glowica chyba niczym się nie rózni od tej w scorpio 2.3 więc części jest.

Zapytaj Jankesa
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Solidna firma i głowice jakąś pewnie ma.
wtomeks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2015, 23:57   #8
rodxynek
ford::advanced
 
Avatar rodxynek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-01-2013
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: S-max / Sharan
Silnik: 2,0 tdci / 1,8t
Rocznik: 2007 / 2001
Postów: 319
Domyślnie Odp: Uszkodzona głowica, czy można wymienić silnik na wersję z MK2?

Kupuj i wkładaj. Różnica jest tylko w lepszej cewce. Reszta bez zmian.
rodxynek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2015, 22:07   #9
filip849
ford::amateur
 
Imię: Filip
Zarejestrowany: 07-07-2015
Skąd: Stodoły
Model: Galaxy MK1
Silnik: 2.3 Benzyna+LPG
Rocznik: 1997
Postów: 3
Post Re: Uszkodzona głowica, czy można wymienić silnik na wersję z MK2?

Probem rozwiązany, znalazłem blisko mnie na szrocie głowicę za 400zł, wyszło taniej i działa, dziękuję za odpowiedzi, a co do reszty silnika, ponoć benzyniaki są niezniszczalne i jedyny problem to ta uszczelka, więc mam nadzieję, że będę mieć już spokój Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
filip849 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2015, 00:10   #10
wtomeks
Zablokowany
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-08-2014
Skąd: Złotów
Model: Scorpio;Ka
Silnik: 2.0/1.3
Rocznik: 1994/2001
Postów: 369
Domyślnie Odp: Uszkodzona głowica, czy można wymienić silnik na wersję z MK2?

Większość zabija je gazem, a dokładnie to słabą instalką, źle ustawioną albo dająca raz za duzo gazu raz za mało.

Głowica sama z siebie nie pęknie , albo problemy z układem chlodzenia albo gaz słaby.
wtomeks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
galaxy mk i , galaxy mk2 , silnik , uszczelka pod głowicą , wymiana


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.