Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-09-2009, 16:53   #61
makos
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: TDCi 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 124
Domyślnie Odp: S-max kopci

Cytat:
Napisał dankan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W sprawach technicznych jestem bardzo kiepski,powiedz mi czy CHIP może zniwelować to kopcenie? Może coś mi doradzisz? Serwis napewno zmienie, może nawet wybiore się do stolicy. Dzięki. Pozdrawiam.
Mistrzu Kochany,

Bliżej i milej masz do Krakowa ! A to w Krakowie jest V-Tech. Skontaktuj się z heko - to będziesz miał królewski wjazd... A to właśnie panowie z krakowskiego V-Techu, dodali najpierw "ciągu" silniczkowi, a potem zajęli się (z sukcesem) dymieniem.

Wprawdzie mój Maksio był dłubnięty w Wawie, ale programy są z Krakowa. Kreator Mocy użycza hamowni i sprzedaje programy z V-Techu. To chyba dlatego, że mają tam czystszą wodę w Wiśle, u nas w Wawie pijemy to co wypuszczą w Krakowie...

Pozdrawiam

Makos

__________________
Biały Maxio.
makos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2009, 12:33   #62
dankan
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-07-2009
Skąd: Bielsko-Biała
Model: s-max
Silnik: 2,0 140 km
Rocznik: 2009
Postów: 7
Domyślnie Odp: S-max kopci

Cytat:
Napisał makos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mistrzu Kochany,

Bliżej i milej masz do Krakowa ! A to w Krakowie jest V-Tech. Skontaktuj się z heko - to będziesz miał królewski wjazd... A to właśnie panowie z krakowskiego V-Techu, dodali najpierw "ciągu" silniczkowi, a potem zajęli się (z sukcesem) dymieniem.

Wprawdzie mój Maksio był dłubnięty w Wawie, ale programy są z Krakowa. Kreator Mocy użycza hamowni i sprzedaje programy z V-Techu. To chyba dlatego, że mają tam czystszą wodę w Wiśle, u nas w Wawie pijemy to co wypuszczą w Krakowie...

Pozdrawiam

Makos
O.K. Dzięki. Pozdrawiam.
dankan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2017, 11:16   #63
AvataR
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-12-2012
Skąd: Bielawa
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 18
Domyślnie Odp: Kopci na czarno

Witam,

Przestudiowałem cały internet a mechanicy rozkładają ręce.

Pacjent S-max 2.0 tdci 2006r titanium converse+. 3miesiace temu pojawila sie usterka silnika i sporo ropy w okolicach wtryskow. Wymieniono wezyki od nich. po 300km tak samo więc wymieniono podkładki pod wtryskami. Cacy było prze 1000km. Nastepnie ustarka silnika i check engine. spadek mocy i mocne kopcenie na czarno. komp pokazywal EGR i DPF. Próba wypalania DPF sięnie powiodła więc DPF wycięto. NIestety okazało się ze usterka nadal jest brak mocy kopcenie i usterka silnika. Auto non stop na warsztacie szukaja i szukaja. Kasują błedy i kaza jezdzic...wycieczka 1500km. Auto kopci mocno z czarnego na szaro biały. Oddaje auto raz jeszcze . Wyciagaja wtryski i sprawdzaja. Okazuje sie ze dzialaja zle bo kapia kiedy nie pracuja (przepuszczaja) Wymieniam 4 wtryski i.....dupa nadal nie działa prawidlowo.

Podsumowujac :

OBJAWY spadek mocy. kontrolka usterka silnika. kopcenie na czarno i na siwo-bialo. spaliny smierdza olejem (oleju nie ubywa). gdy zalacza sie wentylator objawy sie nasilaja

NAPRAWY czyszczony uklad dolotowy. czyszczony przeplywomierz, nowe filtry + olej, wyczyszczony +zaslepiony EGR, wyciety DPF, nowe wtryski , nowe podkladki pod wtryski,nowe gumy od wtryskow.

Problem nie rozwiązany....jakieś propozycje?
AvataR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2017, 11:49   #64
Obiboc
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-11-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Hyundai IX 20/Ford S-max
Silnik: 1.4 Pb / 2.0 TDCi
Rocznik: 2015/2008
Postów: 263
Domyślnie Odp: Kopci na czarno

Nie żebym się znał, mój nie kopci jakoś szczególnie. Z doświadczenia znajomego z pracy ( mondek 2,0) Brak mocy i robił na czarno, jeżdżenie od serwisu do serwisu panie wtryski panie egr ( 1700 złociszy) panie przepływka. Jak już wszytko wymienił i stracił wiarę w auto, wsadził łapska pod maskę i wymacał pęknięty przewód powietrza w okolicy EGR. Koszt węża 60 PLN, auto przestało kopcić i za... jedzie znaczy bardzo dynamicznie jak na 115 koni. Wiec może jakaś rura się pękła lub nie jest dokręcona jak trzeba.
Siwo biały dym to nic dobrego szczególnie jeżeli ma jeszcze słodkawy zapach, znaczy że uszczelka pod głowicą się wyprowadziła albo pękła głowica. Gdy załącza się wentylator objawy się nasilają..... mechanikiem nie jestem ale wentylator uruchamia się gdy płyn jest robi się zbyt ciepły i brak chłodzenia grozi jego ugotowaniem i.... A płynu w zbiorniczku nie masz za dużo tudzież za mało?

Ostatnio edytowane przez Obiboc ; 13-09-2017 o 11:59
Obiboc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2017, 12:31   #65
AvataR
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-12-2012
Skąd: Bielawa
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 18
Domyślnie Odp: Kopci na czarno

Przewody w tych miejscach były sprawdzane przy wyciaganiu EGR i jego czyszczeniu. Uklad dolotowy byl nieszczelny (rura od intercoolera do ukladu dolotowego) wiec ja osobiscie wymienilem. Wypłukany intercoller byly tam sladowe ilosci oleju.

Najbardziej mnie dziwi to ze objawy sa kiedy zalacza sie wentylator. Temp w normie 90C. Plyn chlodniczy wymieniony 7miesiecy temu. kolor zapach i ilosc prawidlowo.
AvataR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2017, 15:00   #66
AvataR
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-12-2012
Skąd: Bielawa
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 18
Domyślnie Odp: Kopci na czarno

Aha zapomniałem dopisać o ile to istotna informacja że rozrząd też wymieniany był...ogólnie nikt nic nie wie. Mechanik mi powiedział wprost....nie wiem dlaczego nadal kopci. Warsztat nie jest z pierwszej lepszej łapanki ale troche mnie ju ta sytuacja irytuje.
AvataR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2017, 21:45   #67
AvataR
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-12-2012
Skąd: Bielawa
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 18
Domyślnie Odp: Kopci na czarno

odebrałem auto z warsztatu. Na tę chwile wszystko jest ok. Prawdopodobnie przyczyna była w EGR-e. Nie wystarczy go wyczyścić i zaślepić. Trzeba jeszcze go przeprogramować coś jak przy wycinaniu DPF-a żeby komputer go czytał "że jest i działa poprawnie"

Dam znać jak pojeżdze.
AvataR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2019, 19:52   #68
Suchy247
ford::amateur
 
Imię: JA
Zarejestrowany: 03-09-2017
Skąd: MMZ
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Nietypowy problem z mocą

Witam, mam nietypowy problem z mocą mojego Smax z 2006r (2.0tdci 140km). Zaczęło się od spadku mocy i mocnego dynienia na czarno dodatkowo kod błędu podciśnienia. Mechanik wymienił mi zawór n75 na zamiennik od Peugeota i błąd zniknął ale mocy całkowicie nie odzyskał. Po zamianie miejscami zaworów z egr i turbo (teraz na egr jest od Peugeota) samochód odzyl ale po jakimś czasie problem mocy i dymienia powrócił (brak błędu). Kupiłem nowy oryginalny n75 j niestety problem jest dalej. Dokładnie wygląda to tak ze wystarczy chwile pojechać na luzie i po wrzuceniu biegu (od 1500rpm) zaczyna ciągnąć ale potem szarpanie ze dwa razy i pojawia się potężny czarny "bak" z wydechu i koniec mocy. Walczę z tym problemem juz dłuższy czas i nie mam już rozwiązania. Może ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie?

Bump: Przepraszam zły temat

Ostatnio edytowane przez Suchy247 ; 23-05-2019 o 20:51
Suchy247 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.