Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-03-2018, 01:37   #1
tomisoft
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 23-07-2012
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 8
Domyślnie ElmConfig - Collision mitigation by braking i Emergency brake light

Witam wszystkich
mam pytanie dot. opcji konfiguracyjnych w programie ElmConfig.

Pierwsza opcja która mnie interesuję to:

Collision mitigation by braking:
1 - Without CMbB-system
2 - CMbB-system
3 - CMbB-system Lever 2

Mam fabrycznie ustawioną opcję 2 "CMbB-system" w samochodzie mam fabrycznie zamontowany aktywny tempomat. Czy ktoś wie jaka jest różnica pomiędzy opcją 2 a 3.

Druga sprawa czy jest możliwe ustawienie migających świateł stopu podczas gwałtownego hamowania w S-max polift, czy to jest ta opcja ?

Emergency brake light
Without Emergency Brake Light hamulca
Emergency Brake Light, Flashing
Emergency Brake Light-Hazard Warn

I czy można wyłączyć brzeczek niezapiętych pasów w polifcie za pomocą ElmConfiga a jeżeli tak to w jaki sposób ? zmieniająć ustawienie z EU ale na co w ?

Safety belt reminder
Front passenger seat belt reminder

I na koniec jeszcze jedno pytanie. Przełożyłem hak z mojego poprzedniego S-maxa przedlifta do polifta. Wszystko ładnie pięknie ale po zmianach 2 opcji w Elmconfigu dot. modułu przyczepy wyskakuje mi cały czas informacją o niekompatybilności tego modułu ?

Pozdrawiam
Tomasz

tomisoft jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2018, 07:35   #2
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,022
Domyślnie Odp: ElmConfig - Collision mitigation by braking i Emergency brake light

Co do pierwszego tematu, to odpowiedzi brak. Skoro wszystko działa (ACC + FA), to lepiej nic nie zmieniać.

Drugi temat - jak ustawisz "... Hazard Warn", to będą przy gwałtownym hamowaniu migać migacze awaryjne, a jak ustawisz "... Flashing", to będą przy gwałtownym hamowaniu migać światła STOP.

Trzeci temat - Tak, można wyłączyć przypominanie o niezapiętych pasach.
Poniżej link do tematu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatni temat - wymiana modułu haka na "poliftowy" powinna rozwiązać problem niekompatybilności modułu.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2018, 10:49   #3
tomisoft
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 23-07-2012
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 8
Domyślnie Odp: ElmConfig - Collision mitigation by braking i Emergency brake light

Jak sprawdzić czy działa poprawnie ten system (CMbB – Collision Mitigation by Braking) czyli układ zapobiegający kolizji przez włączenie hamulców. Tylko proszę bez głupich porad Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Dlaczego pytam odnoszę wrażenie, że chyba nie do końca działa to tak jak powinno w moim S-maxsie.
Inteligentny tempomat (ACC) działa ok sam dohamowuje i utrzymuje ustaloną odległość od pojazdu jadącego z przodu. (Forward Alert) informuje dźwiękowo i komunikatem na Conversie pomiędzy zegarami ale nie dohamowuje. Nie mam odwagi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zobaczyć co się stanie jak nie wcisnę hamulca podczas tego Alertu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Moje pytanie brzmi czy dohamowanie zadziała. Ktoś ma ten system i mu zadziałał w krytycznym momencie? I tu jeszcze pytanie z pierwszego wpisu jaka może być różnica pomiędzy ustawieniami tej opcji w ELMConfigu
-----------
CMbB-system - to mam ustawione fabrycznie
CMbB-system Lever 2
-----------
tomisoft jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2018, 11:02   #4
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,022
Domyślnie Odp: ElmConfig - Collision mitigation by braking i Emergency brake light

A nie mógłbyś sobie poszukać opisu działania FA? Przecież masz np. w instrukcji obsługi napisane, że FA nie hamuje. Jedyne co robi, to ostrzega.
Jest też cały wątek dotyczący ACC i powiązanego z nim FA:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Trzeba tylko przeczytać.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2018, 12:34   #5
tomisoft
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 23-07-2012
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 8
Domyślnie Odp: ElmConfig - Collision mitigation by braking i Emergency brake light

Znalazłem coś ale nie w instrukcji.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Forward Alert to system ostrzegania przed kolizją z przodu, obejmujący również łagodzenie skutków kolizji poprzez hamowanie !!!!!!! (CMbB), który wykorzystuje przedni czujnik radarowy do identyfikacji sytuacji krytycznych. Przy prędkościach od 7km/h do 180km/h, odległość 200m przed samochodem jest skanowana w poszukiwaniu radarowych przeszkód odbijających fale elektromagnetyczne. Dwa i pół sekundy przed zderzeniem kierowca jest ostrzegany przed potencjalnym niebezpieczeństwem. Po upływie sekundy uruchamia się funkcja CMbB,
/// i tu jest ciekawostka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dalszy opis wskazuje że ... częścią tego systemu ma być kierowca ///
dzięki której kierowca unosi pedał gazu, a samochód automatycznie hamuje z umiarkowaną siłą. Po uruchomieniu hamulca przez kierowcę uruchamia się maksymalną siłę hamowania, niezależnie od ciśnienia przyłożonego przez kierowcę. Kurcze znają mnie lepiej niż ja siebie, ....sekundę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Słabe ułomne to założenie chyba że zadosłownie to rozumiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Oryginalny tekst Euro NCAP tutaj:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez tomisoft ; 22-03-2018 o 12:38
tomisoft jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2018, 12:58   #6
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,022
Domyślnie Odp: ElmConfig - Collision mitigation by braking i Emergency brake light

Instrukcja obsługi dla Twojego auta:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Strona 199 żebyś nie musiał się wysilaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

FA w Fordach tej generacji NIE HAMUJEGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Oprócz ostrzeżenia uruchamiane jest wspomaganie hamulca, co powoduje, że nawet gdy po ostrzeżeniu naciśniesz pedał lekko, to hamulec hamuje pełną mocą. W praktyce objawia się to krótszym "skokiem" pedału hamulca, co nazywane bywa także "twardym" pedałem.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2018, 15:39   #7
tomisoft
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 23-07-2012
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 8
Domyślnie Odp: ElmConfig - Collision mitigation by braking i Emergency brake light

Zamykamy temat wszystko jasne Parchu. Dzięki za info dot. twardego pedała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomisoft jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.