Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-10-2017, 20:20   #1
marcysia
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 10-11-2008
Skąd: opolskie
Model: Focus MK3 FL, Focus MK2
Silnik: 1,5 TDCI 120 KM / 1,6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2017 / 2005
Postów: 70
Unhappy Wymiana wentylatora dmuchawy

Witam wszystkich. Przeszukałem forum ale nie znalazłem żadnego wątku, który mógłby mi pomóc. Dopadła mnie w moim aucie dziwna usterka. Kiedy ustawiam prędkość dmuchawy na bieg 1 i 2 nie ma problemu ale od 3-go zaczynają się wibracje wyczuwalne na całej desce rozdzielczej. Podejrzewam awarię wentylatora (dmuchawy). Na 4-tym biegu to jakby ktoś wiercił z udarem w desce rozdzielczej. Nie wnikam teraz w przyczyny tej usterki ale chciałbym prosić o pomoc kogoś, kto już rozbierał to ustrojstwo. Interesuje mnie gdzie on jest zlokalizowany i czy da się go wyjąć bez ściągania deski rozdzielczej? Jakby ktoś miał jakieś foto byłbym wdzięczny. Na porady typu "jedź do ASO" nie liczę - bardziej na rzeczową podpowiedź.


Ostatnio edytowane przez marcysia ; 23-10-2017 o 21:10 Powód: niezgodność z regulaminem
marcysia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2017, 19:45   #2
mayor
ford::advanced
 
Avatar mayor
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 25-03-2016
Skąd: Pruszcz Gdański
Model: Focus MK3FL Titanium
Silnik: 1.5 EB@200KM by TuneForce
Rocznik: 2017
Postów: 274
Domyślnie Odp: Wymiana wentylatora dmuchawy

Masz gwarancję, samochód Ci się zepsuł i nie chcesz jechać do ASO tylko sam rozbierać dęskę rozdzielczą?
mayor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2017, 19:50   #3
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Wymiana wentylatora dmuchawy

Gdyby mial to by nie pytal.. pewnie przyciagniety zza Odry..
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2017, 07:30   #4
marcysia
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 10-11-2008
Skąd: opolskie
Model: Focus MK3 FL, Focus MK2
Silnik: 1,5 TDCI 120 KM / 1,6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2017 / 2005
Postów: 70
Domyślnie Odp: Wymiana wentylatora dmuchawy

Cytat:
Napisał mayor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz gwarancję, samochód Ci się zepsuł i nie chcesz jechać do ASO tylko sam rozbierać dęskę rozdzielczą?
Wydawało mi się, że w swojej prośbie zaznaczyłem wyraźnie, że nie oczekuję porad "jedź do ASO". Jak mam im udowadniać, że nie mam garba i kopać się z koniem wolę to zrobić sam. Jakbyś miał więcej takich bezcennych sugestii zachowaj je proszę dla siebie bo nic nowego do sprawy nie wnoszą.
A tak w ogóle to patrząc na konstrukcję wentylatora mam wątpliwość czy potrzebne będzie ściąganie całej deski. Obstawiam, że tylko schowek i chciałem to skonsultować z kimś doświadczonym. Wentylator jest tchyba en sam od 2011 więc może sposób demontażu podobny jak "przed liltem".
marcysia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2018, 14:00   #5
Doborex
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-03-2017
Skąd: NYSA
Model: ESCAPE/KUGA MK3 TITANIUM
Silnik: 2.5 Hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 19
Domyślnie Odp: Wymiana wentylatora dmuchawy

Cytat:
Napisał marcysia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wydawało mi się, że w swojej prośbie zaznaczyłem wyraźnie, że nie oczekuję porad "jedź do ASO". Jak mam im udowadniać, że nie mam garba i kopać się z koniem wolę to zrobić sam. Jakbyś miał więcej takich bezcennych sugestii zachowaj je proszę dla siebie bo nic nowego do sprawy nie wnoszą.
A tak w ogóle to patrząc na konstrukcję wentylatora mam wątpliwość czy potrzebne będzie ściąganie całej deski. Obstawiam, że tylko schowek i chciałem to skonsultować z kimś doświadczonym. Wentylator jest tchyba en sam od 2011 więc może sposób demontażu podobny jak "przed liltem".
I jak udało Ci się rozwiązać problem?
Mam identyczne objawy i nie wiem co jest przyczyną.
Doborex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2018, 14:30   #6
bleekm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2015
Skąd: Warszawa
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 273
Domyślnie Odp: Wymiana wentylatora dmuchawy

ten wentylator (ford nr czesci 1696010) wyjmuje sie go chyba od strony schowka natomiast trzeba go odblokowac (aby go wyjac) od strony kierowcy. Nie jest przykrecany na sruby tylko na takie zatrzaski (trzeba go zlapac od strony kierowcy i calego przekrecic w lewo lub w prawo):
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiec byc moze jak wam wali jak udar deska to sie poprostu poluzowal na mocowaniu lub uszkodzony jest wirnik.
bleekm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2018, 20:46   #7
marcysia
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 10-11-2008
Skąd: opolskie
Model: Focus MK3 FL, Focus MK2
Silnik: 1,5 TDCI 120 KM / 1,6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2017 / 2005
Postów: 70
Domyślnie Odp: Wymiana wentylatora dmuchawy

U mnie siedział sztywno więc obluzowanie wykluczyłem. Pojechałem do ASO na pierwszy przegląd i zgłosiłem jako usterkę. Powiedzieli, że auto "niby na gwarancji" więc zamawiają wentylator i nie ma tematu. Kiedy przyszedłem po auto to okazało się, że pracownik serwisu kilka razy do mnie dzwonił w tej sprawie (bzdura jak to w ASO) i że przyczyną wibracji było obce ciało w układzie. Tym ciałem było coś na kształt zaślepki od turbiny jak tu w kolorze niebieskim https://i.imged.pl/ford-focus-ii-c-m...3313966906.jpg tyle, że już odpowiednio mniejsza bo zmielona przez wentylator. Ewidentnie wpadło to do układu w fabryce podczas składania auta. Pracownik serwisu wyciągnął filtr kabinowy i wypadło mu to na dywanik. Oczywiście zamiast przy okazji go wymienić to włożył ten sam i skasowali mnie symbolicznie za pół godziny pracy serwisanta. Na nic zdało się tłumaczenie że gwarancja, że w fabryce wpadło...najłatwiej po prostu naciągnąć klienta. Szczyt szału osiągnąłem jak się okazało, że nowy filtr z wymianą kosztował mniej niż przewietrzenie starego.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Swoją drogą też chciałbym zarabiać 180zł za godzinę.
A co do wymiany to trzeba wyjąć schowek, filtr, moduł z klapami do sterowania kierunkiem. Tu masz pięknie pokazane [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Widzę, że jesteś miejscowy ziomek to polecam omijać szerokim łukiem lokalne ASO. Chyba, że tylko po części.

Ostatnio edytowane przez marcysia ; 23-03-2018 o 20:53
marcysia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dmuchawa , mk3 , wentylator



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.