Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-03-2018, 20:43   #11
Zuraw
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-09-2008
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI 95KM
Rocznik: 2014
Postów: 71
Domyślnie Odp: Nadciśnienie w zbiorniku wyrównawczym - stan zimny

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak jak kolega wyżej, 1.6EcoBoost. Musisz mi wybaczyć, ale nie napisałeś jaki masz silnik stąd mogłem tylko zgadywać. Za przekleństwo oczywiście przepraszam, po prostu nie rozumiem jak w 21-ym wieku wciąż dzieje się tak samo jak 10-20 lat temu że można stracić całe swoje pisanie i nie można tego odtworzyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(w przeglądarce komputerowej mam dodatek który temu zapobiega, ale nie na telefonie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Dziwi mnie że w dieslowym miałbyś takie problemy (uszczelka pod głowicą) przez uciekający płyn chłodniczy który zazwyczaj męczył 1.6EcoBoost (benzyna turbo) gdzie przy tym konkrentym silniku zdarzały się wycieki płynu ale auto nie było wyposażone w żaden czujnik niskiego poziomu płynu (akcja serwisowa właśnie to rozwiązuje plus jest trochę dodatków jak wspomniałem wcześniej). Ale jak mówiłem, głowa do góry, uszczelka to zawsze czarny koszmar każdego posiadacza samochodu. Dolej, upewnij się że dobrze zakręciłeś i szukaj. Jeśli płyn znika, to gdzieś on musi znikać i tak:
a) leci gdzieś bo jest pęknięty zbiorniczek? szukaj gdzie mokry zbiorniczek
b) leci gdzieś bo rurka pękła? Masz plastikowe czy gumowe? Jeśli plastikowe to chyba w którymś momencie Ford miał akcje serwisową z wymianą na gumowe, warto sprawdzić na etis. Jeśli leci po wężyku, należy odnaleźć gdzie.
c) gdyby była to uszczelka pod głowicą, to płyn leciałby do oleju a olej do płynu. Po odkręceniu korka w zbiorniku wyrównawczym powinno być widoczne że olej jest "obecny" w płynie chłodniczym.

Jeśli płyn znika, to musi gdzieś znikać. On nie jest aż tak "lotny" żeby wyparowywał.

Wg tego co można na internecie znaleźć.
Z rury leci biały dym (choć pamiętaj, że jak padnie turbo to również jest sporo dymu oraz że jest więcej dymu w momencie przepalania DPF)
Poziom oleju podnosi się proporcjonalnie do znikającego płynu chłodniczego
Nierówna praca na wolnych obrotach (jednak nie myl ze zwiększonym spalaniem i mułem kiedy masz podgrzewanie przedniej szyby załączone)

Przy okazji znalazłem coś takiego:
"Jak sprawdzić stan uszczelki pod głowicą?
Jeżeli podejrzewamy, że w naszym samochodzie uszczelka pod głowicą uległa awarii, nie musimy od razu jechać do warsztatu w celu potwierdzenia naszych obaw. W Internecie dostępne są zestawy, które pozwolą nam na weryfikację stanu uszczelki. Zestaw składa się z plastikowej rurki osadzonej w gumowym korku o kształcie stożka oraz 100 ml płynu. Aby dokonać testu należy wlać do rurki ok. 3ml płynu, a następnie umieścić ją w miejsce korka zbiorniczka wyrównawczego. Kolejnym krokiem jest odpalenie samochodu. Należy pamiętać, aby silnik w czasie testu był zimny. Płyn ten w kontakcie z dwutlenkiem węgla zmienia kolor, w zależności czy jest to silnik benzynowy czy wysokoprężny, na zielony lub żółty. Jeżeli po kilku minutach ciecz pozostanie niebieska, oznacza to, że uszczelka spełnia swoją funkcję i nie wymaga naprawy. Jeżeli zaś płyn odbarwi się, musimy jak najszybciej udać się do serwisu."


Ale jak wspomniałem - niektórzy powiedzą od razu "uszelka pod głowicą" gdzie zazwyczaj nie jest to wcale uszczelka.

Nie panikuj, sprawdź co się dzieje i czy się w ogóle dzieje.

Bump:
Tak jak kolega wyżej, 1.6EcoBoost. Musisz mi wybaczyć, ale nie napisałeś jaki masz silnik stąd mogłem tylko zgadywać. Za przekleństwo oczywiście przepraszam, po prostu nie rozumiem jak w 21-ym wieku wciąż dzieje się tak samo jak 10-20 lat temu że można stracić całe swoje pisanie i nie można tego odtworzyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(w przeglądarce komputerowej mam dodatek który temu zapobiega, ale nie na telefonie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Dziwi mnie że w dieslowym miałbyś takie problemy (uszczelka pod głowicą) przez uciekający płyn chłodniczy który zazwyczaj męczył 1.6EcoBoost (benzyna turbo) gdzie przy tym konkrentym silniku zdarzały się wycieki płynu ale auto nie było wyposażone w żaden czujnik niskiego poziomu płynu (akcja serwisowa właśnie to rozwiązuje plus jest trochę dodatków jak wspomniałem wcześniej). Ale jak mówiłem, głowa do góry, uszczelka to zawsze czarny koszmar każdego posiadacza samochodu. Dolej, upewnij się że dobrze zakręciłeś i szukaj. Jeśli płyn znika, to gdzieś on musi znikać i tak:
a) leci gdzieś bo jest pęknięty zbiorniczek? szukaj gdzie mokry zbiorniczek
b) leci gdzieś bo rurka pękła? Masz plastikowe czy gumowe? Jeśli plastikowe to chyba w którymś momencie Ford miał akcje serwisową z wymianą na gumowe, warto sprawdzić na etis. Jeśli leci po wężyku, należy odnaleźć gdzie.
c) gdyby była to uszczelka pod głowicą, to płyn leciałby do oleju a olej do płynu. Po odkręceniu korka w zbiorniku wyrównawczym powinno być widoczne że olej jest "obecny" w płynie chłodniczym.

Jeśli płyn znika, to musi gdzieś znikać. On nie jest aż tak "lotny" żeby wyparowywał.

Wg tego co można na internecie znaleźć.
Z rury leci biały dym (choć pamiętaj, że jak padnie turbo to również jest sporo dymu oraz że jest więcej dymu w momencie przepalania DPF)
Poziom oleju podnosi się proporcjonalnie do znikającego płynu chłodniczego
Nierówna praca na wolnych obrotach (jednak nie myl ze zwiększonym spalaniem i mułem kiedy masz podgrzewanie przedniej szyby załączone)

Przy okazji znalazłem coś takiego:
"Jak sprawdzić stan uszczelki pod głowicą?
Jeżeli podejrzewamy, że w naszym samochodzie uszczelka pod głowicą uległa awarii, nie musimy od razu jechać do warsztatu w celu potwierdzenia naszych obaw. W Internecie dostępne są zestawy, które pozwolą nam na weryfikację stanu uszczelki. Zestaw składa się z plastikowej rurki osadzonej w gumowym korku o kształcie stożka oraz 100 ml płynu. Aby dokonać testu należy wlać do rurki ok. 3ml płynu, a następnie umieścić ją w miejsce korka zbiorniczka wyrównawczego. Kolejnym krokiem jest odpalenie samochodu. Należy pamiętać, aby silnik w czasie testu był zimny. Płyn ten w kontakcie z dwutlenkiem węgla zmienia kolor, w zależności czy jest to silnik benzynowy czy wysokoprężny, na zielony lub żółty. Jeżeli po kilku minutach ciecz pozostanie niebieska, oznacza to, że uszczelka spełnia swoją funkcję i nie wymaga naprawy. Jeżeli zaś płyn odbarwi się, musimy jak najszybciej udać się do serwisu."


Ale jak wspomniałem - niektórzy powiedzą od razu "uszelka pod głowicą" gdzie zazwyczaj nie jest to wcale uszczelka.

Nie panikuj, sprawdź co się dzieje i czy się w ogóle dzieje.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie no - to ja przepraszam bo powinieniem być bardziej wyrazisty i od razu napisać o jaki model silnika chodzi. A tak to niepotrzbnie straciłeś zapewne sporo czasu aby to wszystko tak zgrabnie opisać (mam na myśli to wcześniejsze).
Tak czy inaczj dzięki za wszystkie sugestie. O tych testerach też słyszałem ale będę się tym posiłkował jak już żywcem nic nie znajdę. Chociaż mnie się wydaje że wycieku raczej nie ma, bo niby dlaczego jest to ciśnieniowanie? I czy byłoby to możliwe jeśli byłaby nieszczelność?

Dziś kupiłem płyn i poszedłem do samochodu po około 3 godzinach po powrocie do domu. I znów odkeciłem korek i tym razem znów był syk. I co ciekawe po tym zabiegu płyn podniósł się jeszcze bardziej niż to miało miejsce rano. Ale zastanaiwam się czy to nie jest kwestia temperatury. Od silnika nadl było czuć wyraźne promieniowanie cieplne.

Ostatecznie dolałem płyn do poziomu max i weszło około 0.5L. Jutro rano kiedy samochód bedzie absolutnie zimny sprawdzę poziom - to będzie mój punkt referencyjny.

Jeśli chodzi o węże to chyba są plastikowe. Od spodu zbiorniczek jest połączony taką aluminiową przejściówka. Zrobiłem zdjęcie po odkręceniu korka i widać tam fragment tego dolnego elementu o którym mówie.

Tak na prawde od tego momentu zaczyna się weryfikacja wycieku płynu ponieważ tak jak wspominałem po zakupie samochodu nie sprawdziłem czy sprzedawca na pewno go uzupełnił tak jak obiecywał. Wiem że średnio to brzmi no ale niestety tak postąpiłem - nieroztropnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zuraw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2018, 07:19   #12
Krzyschu
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-01-2015
Skąd: Wieprz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium 2016, Focus MK3 Kombi Trend Sport 2011
Silnik: 2,0 TDCi, 1.6 TDCi
Rocznik: 2011, 2016
Postów: 120
Domyślnie Odp: Nadciśnienie w zbiorniku wyrównawczym - stan zimny

Jeśli zbiorniczek wyrównawczy masz czysty, a pod korkiem oleju nie ma majonezu to wejdź z latarką pod auto i sprawdź wszytkie przewody (chłodnica, węże do i z chłodnicy, nagrzewnicy, egr itd) i tapicerke we wnętrzu (pod prawą osłoną idą przewody nagrzewnicy). Jak zauważysz jakiś wyciek to pomacaj paluchem i na język. Jak słodki posmak to płyn chłodniczy.

Jeśli nic nie znajdziesz to mikro pęknięcie uszczelki trzeba brać pod uwagę.

Ps. Przy ciepłym silniki syk podczas odkręcania korka i zwiększenie poziomu płynu jest normalne. Silnik ma być wychłodzony. Sprawdź poziom na drugi dzień.

Ostatnio edytowane przez Krzyschu ; 15-03-2018 o 07:21
Krzyschu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2018, 09:52   #13
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: Nadciśnienie w zbiorniku wyrównawczym - stan zimny

Cytat:
Napisał Zuraw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziś kupiłem płyn i poszedłem do samochodu po około 3 godzinach po powrocie do domu. I znów odkeciłem korek i tym razem znów był syk. I co ciekawe po tym zabiegu płyn podniósł się jeszcze bardziej niż to miało miejsce rano. Ale zastanaiwam się czy to nie jest kwestia temperatury. Od silnika nadl było czuć wyraźne promieniowanie cieplne.
Nie sprawdzaj na ciepłym i syk jest całkowicie normalnym zjawiskiem (tak samo jak to, że płyn podnosi się po otwarciu szczelnego układu).
Poczekaj poprzez noc. Jak wspomniałem, zalej na zimnym, zaznacz sobie cieniutko flamastrem, zrób 500-1000km, odstaw auto na noc, sprawdź czy poziom zgadza się z "zaznaczeniem". Jeśli płyn będzie w tym samym miejscu, to znaczy że nie masz żadnego wycieku.
Sprawdź na wszelki wypadek po 10 tyś km i będziesz miał obraz sytuacji.
A tak niestety nie ma co "wróżyć" kiedy sprawdzasz płyn kiedy silnik wciąż ciepły.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2018, 19:33   #14
Zuraw
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-09-2008
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI 95KM
Rocznik: 2014
Postów: 71
Domyślnie Odp: Nadciśnienie w zbiorniku wyrównawczym - stan zimny

No i minął tydzień...
Od uzupełnienia zbiorniczka do poziomu "max" przejechałem może 300km na dojazdach do pracy i włóczeniu się po Warszawie.

A poziom płynu jest zagadkowy (?) Żyje jakby włąsnym życiem. Raz niżej, raz wyżej ale nigdy w zasięgu max. Chociaż co ciekawe...wczoraj w stanie zimnym był poniżej "min" (zdjęcie1). Ale miałem wyjazd do lekarza z dzieckiem więc tego samego dnia już na wieczór po ostygnięciu sprawdziłem ponownie i było już trochę wyżej. Postanowiłem odkecić korek i oczywiście sykło po czym poziom wrócił idealnie do wartości "max". Dokładnie tam gdzie był po zalaniu (zdjęcie2).

Nie wiem co o tym myśleć ale zaczynam się martwić. Chociaż dzwoniłem dzisiaj do jednego ze znanych Warszawskich serwisów nieautoryzawanych i powiedziano mi że jeśli w dalszym użytkowaniu nie będzie ubytku płynu oraz problemu z działaniem ogrzewania to nie ma co ferować czarnych scenariuszy.

Co o tym sądzicie. Czy jest Wam znany choćby jeden przypadek o podobnym zachowaniu?

Dodam jeszce tylko że dziś po odkręceniu korka poziom nie wrócił do "max" ale równie dobrze jutro może się to zdarzyć. Bo każdego dnia poziom jest inny.
I jeszce jedno. Nie mam na pewno wycieku spod auta. Parkuje zawsze na tym samym miejscu w garażu podziemnym. Sprawdzałem też dywaniki i tam jest sucho.

No chyba że faktycznie mam zapomnieć o płynie na kilka tyś km. Póki nic się nie dzieje i stan absolutny jest zbliżony to nie zawracać sobie głowy?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20180322_075437.jpg (89.4 KB, 114 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20180322_193857.jpg (79.5 KB, 100 wyświetleń)
Zuraw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2018, 20:10   #15
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: Nadciśnienie w zbiorniku wyrównawczym - stan zimny

Nie stresuj się i sprawdź za 1000km. Na zimnym. Zbiornik lata luźno? Jak zlapiesz ręką to łazi góra /dół?
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2018, 20:32   #16
raptorf22
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 02-03-2016
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus Mk.III kombi
Silnik: 1.6 TDCI 115 KM (upgrade z 95)
Rocznik: 2011
Postów: 148
Domyślnie Odp: Nadciśnienie w zbiorniku wyrównawczym - stan zimny

Sprawdź czy osłona pod silnikiem jest sucha? Tutaj nie ma co kombinować, sprawdź po nocy jak ostygnie a nie po 3 godzinach postoju .
Może dmucha delikatnie, choć jak w fiacie miałem padnietą UPG to korek po otwarciu był jak od szampana + nagły wzrost poziomu płynu i biały dymek.

Jak schodzi płyn to masz trzy opcje :
- wyciek nieszczelność,
- spalasz płyn bo leci do cylindra,
- zapowietrzony układ.
Tutaj nie ma cudów, jeżeli układ jest nieszczelny i ubywa płynu to po nocy raczej mało prawdopodbne aby korek syczał po odkręceniu i płyn się podnosił.

Ostatnio edytowane przez raptorf22 ; 23-03-2018 o 20:36
raptorf22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2018, 22:29   #17
Fawa
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-03-2017
Model: Focus mk3
Silnik: 1,6 TDCI 95KM T3DA1L
Rocznik: 05.2011
Postów: 118
Domyślnie Odp: Nadciśnienie w zbiorniku wyrównawczym - stan zimny

A przy szczelnym po nocy może lekko syknąć bez podnoszenia się płynu ?

Ostatnio edytowane przez Fawa ; 23-03-2018 o 22:34
Fawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2018, 16:14   #18
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: Nadciśnienie w zbiorniku wyrównawczym - stan zimny

Jeśli masz syk, znaczy że jest ciśnienie, jeśli jest ciśnienie i jest płyn, to nie ma wycieku.
Tyle osób tłumaczy....
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2018, 22:59   #19
Fawa
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-03-2017
Model: Focus mk3
Silnik: 1,6 TDCI 95KM T3DA1L
Rocznik: 05.2011
Postów: 118
Domyślnie Odp: Nadciśnienie w zbiorniku wyrównawczym - stan zimny

A jeśli po nocy i odkręceniu nie syknie nic a nic, a ogólnie z płynem nie widać zadnych dziwnych objawów to znaczy, że coś też źle ?
Fawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2018, 00:29   #20
stefanscorpio
ford::beginner
 
Avatar stefanscorpio
 
Imię: Stefan
Zarejestrowany: 17-03-2018
Model: Transit MK2
Silnik: 2,4 Diesel
Rocznik: 1982
Postów: 19
Domyślnie Odp: Nadciśnienie w zbiorniku wyrównawczym - stan zimny

Ktos powyzej napisal bardzo przytomnie zeby zaczac od sprawdzenia tlenku i dwutlenku wegla w ukladzie.To pierwszy krok.Nalezy to sprawdzic profesjonalnym urzadzeniem. Jesli juz jest to zdejmujemy glowice i sprawdzamy w WYSPECJALIZOWANYM zakladzie szczelnosc glowicy i ew mikropekniecia.Moze to byc wada odlewu. I unikac Januszow bo to droga przygoda bedzie..

Stefan.

Sa takie miejsca gdzie czasem syknie ale wszystko jest w porzadku....

Ostatnio edytowane przez stefanscorpio ; 25-03-2018 o 00:33
stefanscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.