Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-10-2022, 22:16   #1
mk_ford
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 19-06-2022
Model: Focus
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2012
Postów: 63
Angry Po przejechaniu około 5km (40 minut jazdy) zaczyna się dziwne buczenie na postoju

Cześć.
Jestem trochę przybity. Wziąłem niedawno focusa w automacie miało być super a się ciągle z czymś pierdzielę i juz polowe kasy dolozylem.
Zaczęło się od problemu z odlaczeniem wspomagania podczas jazdy. Pomogła (rzekoma) renowacja przekładni - rzekoma bo fachowiec stwierdził (zarzekał się ze on to zna - typowe dla modlu - ze to to tamto, ze to jakaś osłona i wilgoć, potem ze to akumulator nie laduje) ze przekladnia to w sumie byla nienajgorsza ale czujnik jakiś nie tak dzialal a wogole ze mam skorodowane podwozie itd.. owszem wyjechalem bez problemow ze wspomaganiem ale pewne rzeczy wyszły po tym np szarpało bo nie bylo dobrze dokrecone i bledy w jakimś czujniku świec i dodatku paliwa). Ale trudno - elektryk mi to ogarnał. I potem zabrałem sie za resztę. No to sprawdziłem ładowanie - ok, zakonserwowałem porządnie podwozie u fachowca - ok , wymieniłem przy tym elementy zawieszenia bo juz zaczęło stukać na nierownosciach - ok i rozrząd tak na wszelki wypadek. Ale przy tym gość powiedział że łożysko spręzarki klimy rzęzi do wymiany.
No dobra ale dzisiaj jeszcze wyszło że wogole to rzęcholi też alternator i na bank trzeba go reanimować bo grozi poważna usterką. Ale tuz przed tą wizytą byłem jeszcze w serwisie specjalnym od skrzyni biegów bo irytuje mnie pewien dźwięk. (Ten od skrzyni stwierdził ze to nie skrzynia ale ze te skrzynie to wogole kiepskie i lepiej pozbyć się bo naprawa to koszmarne koszty)
Otóż problem którego szukam to: wsiadam do auta na parkingu i wszystko niby ok. Ale po przejechaniu okolo 2,5 - 5km zaczyna sie dziwnie buczenie kiedy zatrzymuje auto. Ruszająć ten dzwiek wchodzi na wyższe obroty aż w końcu nie slychać już potem gdy jadę ale znowu zatrzymując auto to słychać to łuuuuu, takie wkurzające jest. Ono zanika na mikrochwilę w momencie gdy zmieniam lewarkiem D na P R N ale natychmiast wraca. Najbardziej to słychać na siedzeniu kierowcy bo pasazerowie slysza to juz trochę mniej. Dodam ze jak juz wiem co to z dzwiek to stojąc z boku przy otwartej klapie słyszę to na zewnatrz tak bardzo słabo w tle calego dzwieku silnika .. to jest gdzieś w okolicy prawej części silnika bliżej grodzi... ale zaden mechanik nie jest w stanie powiedzieć co to tak naprawde jest. Najlepsi są co mowia ze nic nie slysza.
Ostatnia potencjalna przyczyna to wg tego od skrzyni ze moze to dwumasa. A ten co mi robił rozrzad stawia ze to turbina ale alternator jest teraz pilniejszy. Bądź tu mądry ... ktoś z kolegów ma jakiś pomysł bo gryzę palce ze wzialem sobie strupa?


Ostatnio edytowane przez mk_ford ; 12-10-2022 o 22:18
mk_ford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2022, 06:51   #2
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,997
Domyślnie Odp: Po przejechaniu około 5km (40 minut jazdy) zaczyna się dziwne buczenie na postoj

Może być łożysko w skrzyni, skoro przy zmianie na chwilę milknie.

Ostatnio edytowane przez kln1920 ; 13-10-2022 o 06:54
kln1920 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2022, 07:34   #3
Piotr..
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 11-02-2016
Skąd: Kielce
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 1.5 EB @ 207KM/318Nm + LPG
Rocznik: 2015
Postów: 195
Domyślnie Odp: Po przejechaniu około 5km (40 minut jazdy) zaczyna się dziwne buczenie na postoj

To samo pomyślałem jak czytałem posta, że to łożysko w skrzyni. Zmień olej w skrzyni, bo pewnie nikt tego dawno (o ile w ogóle) nie robił. Warto wydać trochę więcej i zrobić dynamiczną wymianę.
Piotr.. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2022, 16:56   #4
mk_ford
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 19-06-2022
Model: Focus
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2012
Postów: 63
Question Odp: Po przejechaniu około 5km (40 minut jazdy) zaczyna się dziwne buczenie na postoj

Czesc.
Dziekuje za odpowiedzi.
Oczywiscie mogę pojechać zmienić olej i umowic wymiane łożyska.
Pytanie tylko jesli to ze skrzyni to dlaczego w serwisie specjalizującym się w naprawach skrzyn nie pomysleli o tym?
Owszem. Tez powiedzial serwisant ze nalezy wymienić olej ale ze ten dzwiek wg niego nie zniknie po tej operacji.
mk_ford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2022, 13:34   #5
mk_ford
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 19-06-2022
Model: Focus
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2012
Postów: 63
Domyślnie Odp: Po przejechaniu około 5km (40 minut jazdy) zaczyna się dziwne buczenie na postoj

Cytat:
Napisał mk_ford Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czesc.
Dziekuje za odpowiedzi.
Oczywiscie mogę pojechać zmienić olej i umowic wymiane łożyska.
Pytanie tylko jesli to ze skrzyni to dlaczego w serwisie specjalizującym się w naprawach skrzyn nie pomysleli o tym?
Owszem. Tez powiedzial serwisant ze nalezy wymienić olej ale ze ten dzwiek wg niego nie zniknie po tej operacji.
Słuchajcie koledzy. Poodwiedzałem kilku mechanikow, lacznie z serwisem skrzyni.
Okazuje się że orzeczenie co to za dzwięknie jest łatwy. Moze zacznę od tego.
Jeden z mechaników raczej narzeka na rzęrzenie alternatora i coś w sprężarce klimy.
Ale to nie jest związane z dzwiekiem ktory mnie martwi. Podczas rozmowy z kolegą przyszła mi do głowy jedna myśl.
Czy to manualna czy automatyczna skrzynia biegów. To w momencie wciśnięcia pedału sprzęgła (czy hamulca w automacie) to odłączam skrzynię przez sprzęgło tak?
Innymi słowy: Jesli się zatrzymam i dam na neutral w manualu, czy na P lub N w automacie to skrzynia jest odłączona od silnika prawda? Wtedy element pracujący (wirujący) to silnik (nie wiem jak wtedy sprzęgło). Ale na moj rozum ostatecznie jesli na N słyszę ten dzwięk czy to wcisnę pedał hamulca w automacie czy nie a słyszę ten dźwięk to: nie jest to dźwięk ze skrzyni biegów - czy dobrze wnioskuję?
Czyli problem bedzie z przyczyn silnika, coś obok lub sprzęgło (w MK3 jest sprzęgło kinetyczne a nie dwumasa jak w dizlu) zgadza się?
mk_ford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2022, 15:49   #6
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: Po przejechaniu około 5km (40 minut jazdy) zaczyna się dziwne buczenie na postoj

MK3 to dwumasa.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2022, 20:24   #7
mk_ford
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 19-06-2022
Model: Focus
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2012
Postów: 63
Domyślnie Odp: Po przejechaniu około 5km (40 minut jazdy) zaczyna się dziwne buczenie na postoj

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MK3 to dwumasa.
Dziękuję to cenna informacja.
Ale jeszcze podraze temat bo nadal nikt nie wie co buczy.
To podsumujmy:
Buczy ... to jest takie buczenie. Wysoki ton.
Zaczyna dopiero na rozgrzanej komorze silnika.
Uwaga. Buczy właśnie nawet wtedy jak dam na N lub P, nie ważne czy nacisne hamulec słyszę też jak zaczynam zwalniać przy niskiej predkosci... Czyli to nie może być skrzynia bo w opisanych wyżej sytuacjach czy skrzynia jest dołączona czy odłączona to buczenie słychać.
I tu uwaga. Odkryłem że w tej samej częstotliwości co to buczenie wręcz buczą dwa elementy w dotyku:
Ta śruba na prawo i końcówka chłodnicy??? Ale co ciekawe nie czuć tego na lewej śrubie patrząc na zdjęcia to buczy ta gdzie jest sama a nie buczy ta która jest z ta zakręcona rurką (i też dopiero na gorącej komorze)...

Zdjęcia
Na tej śrubie czarnej po prawej czuć na lewej nie czuć i czuć na tej zakręconej końcówce. To jest taki bardzo wysokiej częstotliwości wibrator... Czuć dokładnie to buczenie łapiąc palcami za te elementy.
Ktoś poradzi?
Śruby to te czarne z wciętymi gwiazdkami, a ten element to z tą czarną zakręcaną zatyczka
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG20221112192712.jpg (89.3 KB, 43 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG20221114205305.jpg (86.4 KB, 43 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez mk_ford ; 15-11-2022 o 09:25
mk_ford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2022, 10:01   #8
mk_ford
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 19-06-2022
Model: Focus
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2012
Postów: 63
Domyślnie Odp: Po przejechaniu około 5km (40 minut jazdy) zaczyna się dziwne buczenie na postoj

Hej.
Przy ostatnim serwisie dowiedziałem się, ze mam jakąś usterkę sprężarki klimatyzacji. Klima działa ale coś tam glosno chodzi.
Pytanie czy sprężarka działa cały czas (nawet przy wyłączeniu kllumy w kokpicie) i czy to moze wtedy być przyczyna tego przenoszenia się buczenia?
mk_ford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2022, 10:17   #9
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,977
Domyślnie Odp: Po przejechaniu około 5km (40 minut jazdy) zaczyna się dziwne buczenie na postoj

Cytat:
Napisał mk_ford Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przenoszenia się buczenia?
Uszkodzone łożysko
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2022, 15:00   #10
mk_ford
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 19-06-2022
Model: Focus
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2012
Postów: 63
Domyślnie Odp: Po przejechaniu około 5km (40 minut jazdy) zaczyna się dziwne buczenie na postoj

Cytat:
Napisał krzys1968 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Uszkodzone łożysko
Hej.
Dzieki za odpowiedź.
A jesli wyłączam klimę w srodku to nadal będzie to powiazane z łozyskiem?
mk_ford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.