Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit i Tourneo Connect
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-09-2023, 11:00   #1
elek91
ford::amateur
 
Imię: Jerzy
Zarejestrowany: 06-09-2023
Model: Tourneo Connect
Silnik: 1,5 Tdci
Rocznik: 2018
Postów: 3
Domyślnie Montaż haka 2018

Witam. Nabyłem hak fordowski dedykowany (używka). W opisach haków polskich ponawia się opis: demontaż i cięcie zderzaka niekonieczne?. Posiadają one ruchome płaskowniki przykręcane do belki głównej i wsuwane w tylną podłużnicę, by tam też zostać przykręcone Natomiast mój ma te podłużne elementy zespawane z belką. Wymiary z grubsza pasują.
Pytanie: Czy muszę zdejmować tylne lampy?
Pod wlewem paliwa jest chyba obudowa pojemnika ADBLUE i ona też przeszkadza śrubie w podłużnicy -czy muszę ją zdejmować/luzować i na co zwrócić uwagę by tego nie rozszczelnić? Proszę o wskazówki, dzięki za pomoc.


Ostatnio edytowane przez elek91 ; 12-09-2023 o 08:44 Powód: korekta
elek91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2023, 08:42   #2
M@ck
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-09-2023
Model: Tourneo Connect
Silnik: 1.5 EcoBlue 120KM
Rocznik: 2018
Postów: 1
Domyślnie Odp: Montaż haka 2018

Montowałem odpinany hak Brinka w ASO, zderzak podcinali do niego. Nie wiem jakiego producenta kupiłeś, ale z tego co pamiętam to Westfalia nie wymagała podcinania.
M@ck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2023, 08:56   #3
elek91
ford::amateur
 
Imię: Jerzy
Zarejestrowany: 06-09-2023
Model: Tourneo Connect
Silnik: 1,5 Tdci
Rocznik: 2018
Postów: 3
Domyślnie Odp: Montaż haka 2018

Dzięki. Bardziej potrzebny mi rysunek rozpięcia/demontażu zderzaka i wskazówki co do opuszczania tego zbiornika adblue, bo kula z grubsza posiada kształt nie wymagający podcięcia. U dilera w Łodzi powiedzieli że nie opuszczają zbiornika adblue choć bez tego nie widzę dostępu do otworu w podłużnicy, więc to ściema. Wskażcie proszę jakiś program z rysunkami złożeniowymi, coś w stylu tego co mają w sklepach. Gdzie idzie rozeznać budowę po typie, roczniku i VIN.
Tak samo denerwuje gadka że woda z przesuwnych drzwi sama spłynie/odparuje gdy otworki spływowe są niby drożne a w środku wosku nawalone fabrycznie około 3cm i klient niech zostawi auto na miesiąc to mu odczarują. Otwory w przesuwnych są 5mm podczas gdy w uchylnych 15mm więc grzebanie pana zapałeczką nic nie dało.

Ostatnio edytowane przez elek91 ; 14-09-2023 o 15:24 Powód: korekta
elek91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2023, 10:44   #4
elek91
ford::amateur
 
Imię: Jerzy
Zarejestrowany: 06-09-2023
Model: Tourneo Connect
Silnik: 1,5 Tdci
Rocznik: 2018
Postów: 3
Domyślnie Odp: Montaż haka 2018

Hak i moduł zamontowałem, wiązka z lamp, zostało zasilanie. Skrzynka bezpieczników oczywiście znajduje się nie przy akumulatorze jak mówi załączona instrukcja lecz przed nogami pasażera. Plus ciągły jest na kablu oznaczonym strzałką, myślę pobrać go przez bezpiecznik 10A i to byłoby na tyle. Nie wiem co to za odbiór i liczę że mnie ktoś oświeci. Proszę o wskazówki choć marne tu zainteresowanie tematem.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg bezp tour.jpg (93.0 KB, 25 wyświetleń)
elek91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2023, 11:06   #5
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,793
Domyślnie Odp: Montaż haka 2018

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Skrzynka w środku podobna do tej, to i w komorze silnika powinna też być.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2023, 12:12   #6
wmazek
ford::beginner
 
Imię: Witold
Zarejestrowany: 04-04-2019
Skąd: Kołbiel
Model: Transit Connect
Silnik: 1 ECOBOOST
Rocznik: 2019
Postów: 12
Domyślnie Odp: Montaż haka 2018

Witam !
Fabrycznie zasilanie modułu haka zasilane jest z bezpiecznika F47 w komorze silnika. Wyprowadzenie z tego bezpiecznika jest do złącza C211- 29 / od strony pasażera po prawej stronie u góry/ na wiązce i tu jest zakończona. W tym złączu jest również magistrala CAN do oryginalnego modułu.
Autoryzowany serwis zachciał 3800 zł za montaż oryginalnego zestawu. Sam zamontowałem / oryginalny wymaga podcięcia zderzaka/ i uaktywniłem UCDS-em za niecałe 1000 zł.
Powodzenia.
wmazek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.