Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-12-2021, 19:21   #51
slawek196812
ford::average
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecin
Model: Grand C max
Silnik: 1,5 TDCI 120 KM
Rocznik: 2017
Postów: 73
Domyślnie Odp: Sync 3 ciągły komunikat "Trwa instalacja"

Ja po trzeciej próbie aktualizacji map dałem sobie spokój ,4-5 godzin i ciągły komunikat aktualizacja.
Rozwiązanie Cyanlabs ,reformat do 3,4 mapy F10 wszystko śmiga aż miło i ładniejszy interfejs, nie przejmuj sie tym że nie bedziesz miał aktualizacji ze strony Forda ,jak widać robią kaszane ,zresztą są wątki w tym temacie.
Cyanlabs cały czas się rozwija w tym temacie ,tak więc polecam.
To jest alternatywa dla nieudolnego forda.

Pozdrawiam

slawek196812 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2022, 12:25   #52
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,162
Domyślnie Odp: Sync 3 ciągły komunikat "Trwa instalacja"

Cytat:
Napisał slawek196812 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jest alternatywa dla nieudolnego forda.
przecież to wszystko to FORD

tamci niczego samego nie napisali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2022, 16:32   #53
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,026
Domyślnie Odp: Sync 3 ciągły komunikat "Trwa instalacja"

Cytat:
Napisał slawek196812 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Cyanlabs cały czas się rozwija w tym temacie ,tak więc polecam.
...
Ja z Kolegą Tomkiem powyżej także "gorąco polecamy Cyan labs - szczególnie właścicielom najnowszych aut - tak od połowy 20 roku...

"Na 100% uwalą sobie Sync3" przy użyciu tych rozwiązań i Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i "gorączkowo będą szukać pomocy" - a my już czekamy na takie "ofiary"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2022, 14:03   #54
slawek196812
ford::average
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecin
Model: Grand C max
Silnik: 1,5 TDCI 120 KM
Rocznik: 2017
Postów: 73
Domyślnie Odp: Sync 3 ciągły komunikat "Trwa instalacja"

Nie cytuj całych postów w odpowiedzi. Cytuj tylko te fragmenty, na które odpowiadasz.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]



Oczywiście masz rację ,ale trzeba przeczytać manual zanim cokolwiek zacznie się robić ze swoim urządzeniem.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 02-01-2022 o 22:37
slawek196812 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2022, 06:31   #55
Falkon88
ford::amateur
 
Imię: Ireneusz
Zarejestrowany: 22-12-2021
Skąd: Piotrków Trybunalski
Model: S-max
Silnik: 2.0 biturbo 155kw
Rocznik: 2016
Postów: 3
Domyślnie Odp: Sync 3 ciągły komunikat "Trwa instalacja"

No własnie, wolałbym nie kombinowac zanaddto poniewaz nie siedze w temacie. Pojawia sie komuniat o nieskonczonej aktualizacji. Czy dobrze rozumiem ze najpierw rozpakowal sobie ( przeniosl, zamienil ??) mniejsze paczki i teraz nie ma pamieci zeby dokonczyc ? czy jak zgram paczki osobno i zaczne od najwiekszych to ukoncze aktualizacje ? Na chwile obecna wszystko smiga oprocz pojawiajacego sie ciagle komunikatu o aktualizacji. Co do Cyan Labs, sciągnąłem ale nie chce sie odpalic na windows 7 64 bit
Falkon88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2022, 09:41   #56
slawek196812
ford::average
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecin
Model: Grand C max
Silnik: 1,5 TDCI 120 KM
Rocznik: 2017
Postów: 73
Domyślnie Odp: Sync 3 ciągły komunikat "Trwa instalacja"

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!! , MASZ JESZCZE "CYT.SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego ) jeżeli już tak... a następnym razem poleci kolorowa karka



Wymagania: Windows 10, Net Framework 4.7.2

Ostatnio edytowane przez SRS ; 11-01-2022 o 16:50
slawek196812 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2022, 23:12   #57
Falkon88
ford::amateur
 
Imię: Ireneusz
Zarejestrowany: 22-12-2021
Skąd: Piotrków Trybunalski
Model: S-max
Silnik: 2.0 biturbo 155kw
Rocznik: 2016
Postów: 3
Domyślnie Odp: Sync 3 ciągły komunikat "Trwa instalacja"

Rozumiem, przepraszam, nie ogarniam forum
Falkon88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2023, 11:38   #58
teiksef
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-06-2023
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2020
Postów: 29
Domyślnie Odp: Sync 3 ciągły komunikat "Trwa instalacja"

W moim odczuciu forum służy po to, aby dzielić się wiedzą, napiszę więc, co wiem. Nie nalezy tego traktować jako pewnych informacji ani nie ma gwarancji zadziałania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na początku dodam tylko, że "na 100% uwalenie sobie Sync3" przy korzystaniu z rozwiązań CyanLabs to gruba przesada, w każdym razie w 2023. Zapewne chodziło o to, że nie można Sync3 reformatować, Syn3 Updater ma jednak (chyba od dawna) obsługę MY20. Trzeba czytać komunikaty i rozumieć, co się robi (a jeśli się nie rozumie, udać się do specjalistów).

W moim przypadku (Escape 2020 Titanium, US Sync3 22251) przy instalacji map pokazało się jednocześnie okienko, iż mogę wyjąć USB, jak i potem to, że instalacja będzie kontynuowana po restarcie. Ponieważ do restartu trwało to i tak 20 minut, trudno było się zorientować, czy dzieje się coś dalej, czy idzie od nowa. Ale ponieważ pokazała się mapa terenu, po którym jechałem, oznaczało to, że mapa EU weszła, więc decyzję o wyjęciu USB uznałem za słuszną.
Nie wiedziałem wtedy jeszcze, że instalacja jest kilkustopniowa - widać to było w autoinstall.lst na USB. Jak się okazało, w sumie przeszły dwa etapy, ale paczek z trzeciego (jeden z regionów i głosy) na Sync3 nie mam.
Od tego czasu przy starcie wciąż pojawiała mi się informacja "installation in progress". Nieszkodliwe, ale upierdliwe.

Źródło problemu polega na tym, że z oczywistej konieczności Sync3 zapamiętuje sobie, że jest w trakcie jakiejś instalacji, i czyści ten status dopiero po jej zakończeniu. W moim wypadku ta instalacja nie była poprawnie zakończona, ale z tego, co piszą, czasem "nie wychodzą mu" także instalacje, które powinny bezproblemowo zakończyć się sukcesem.
Rozwiązanie użytkownika Acool wygląda na po prostu kulturalne wyjście z problemu - puszczana jest jakaś krótka instalacja, która kończy się sukcesem i powoduje wyczyszczenie znaczników. Ktoś wspomina, że trzeba czasem było puścić dwa razy - to jest zrozumiałe, biorąc pod uwagę, że Sync3 potrafi najwyraźniej zapamiętać dwie takie "niedokończone" instalacje.

Rozwiązania Acool nie znałem, a ponieważ mam jailbreakowanego Synca, za pomocą spreparowanego autoinstall.sh wylistowałem sobie zawartość pamięci/dysku na Sync3.
Podejrzane dla mnie były pliki "/fs/images/ivsu_cache/autoinstall.lst" oraz "/fs/images/ivsu_cache/autoinstall.lst.old". W moim rozumieniu wyglada więc na to, że Sync3 kopiuje sobie plik autoinstall.lst z USB do katalogu /fs/images/ivsu_cache/ (jeśli jakiś już jest, zmienia nazwę na "autoinstall.lst.old"), i kasuje go po poprawnym zakończeniu instalacji. Zapewne przy uruchamianiu sprawdza sobie tę lokalizację, i jeśli plik nie odpowiada temu na USB (czyli instalacji nie można kontynuować), to zgłasza błąd "installation in progress" (nie wiem, po czym się ma orientować, w którym miejscu instalacji jest aktualnie). Patrząc na rozmiary tych plików dało się zauważyć, że te "faile" to były jeszcze kolejne instalacje, robione już później po tej długiej instalacji map (zakładam, że zakończona pozytywnie instalacja usunie autoinstall.lst i przywróci w to miejsce ten ".old", więc dopiero dwie udane instalacje pozwolą wyczyścić ten problem).

W moim przypadku, czyli po jailbreaku, mogłem sobie pozwolić na spreparowanie autoinstall.sh zawierającego "rm -rf /fs/images/ivsu_cache/autoinstall*", tak więc zrobiłem.
Na końcu skryptu był reboot. Po nim jeszcze raz zobaczyłem komunikat "in progress", wyłączyłem samochód i poszedłem sobie na jakiś czas.
Od tego czasu komunikat nie wrócił, zakładam więc, że problem jest rozwiązany. W każdym razie "u mnie działa".
Ale sposób Acool'a jest oczywiscie mniej intruzyjny.

Natomiast w przypadku jailbreakowanych Synców do instalacji map sensowniejsze od stosowania Syn3 Updater od CyanLabs będzie chyba jednak skorzystanie z moda MapsUpdater, choćby dlatego, że na etapie przygotowywania danych na USB trzeba je na PC rozpakować - nie potrzebne jest więc na to dodatkowe miejsce na to na Sync3. Po prostu kopiuje co trzeba gdzie trzeba.
teiksef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.