Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-01-2019, 15:46   #11
rysiula
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 07-06-2018
Skąd: GDAŃSK
Model: EDGE
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 187
Domyślnie Odp: Amerykanin 2.0 Ecobpoost zmiany i doposazenie

Z tego co widziałem na allegro to kanapy z wersji SPORT są raczej z grzaniem i wentylowaniem. Jeśli są z samym grzaniem to proszę mnie wyprowadzić z błędu. Dochodzi jeszcze wymiana wiązki w drzwiach kierowcy, bo w SEL nie ma pamięci foteli a właśnie na boczkach drzwi jest zamontowany przycisk do ustawienia pamięci fotela kierowcy.

rysiula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2019, 17:09   #12
Kostek12
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 21-08-2018
Skąd: Warszawa
Model: Edge
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 68
Domyślnie Odp: Amerykanin 2.0 Ecobpoost zmiany i doposazenie

Nie wiem czy w przypadku edge tez tak jest ale jak często w poprzednich autach robiłem jakieś retrofity to nie wystarcza sama zmiana wiązki i dołożenie przycisku. Często trzeba zmieniać moduły żeby to wszystko grało. Wiec powodzenia w modach i daj znać potem dla potomnych czy działa i co trzeba zmieniać
Kostek12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2019, 08:02   #13
vipek_pl
ford::average
 
Avatar vipek_pl
 
Zarejestrowany: 07-01-2019
Model: Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 62
Domyślnie Odp: Amerykanin 2.0 Ecobpoost zmiany i doposazenie

Nie chcę zakładać kolejnego tematu, więc zapytam tu. Pacjent Edge US-spec. Fura dostała światła FullLed z EU. Teraz jako dzienne świeci się zarówno dół w zderzaku jak i pasek Led w nowych lampach.
Pomysł jest taki co by wywalić dzienne że zderzaka i wstawić w ich miejsce halogeny.
W EU-Spec zamiast obwodki z ledami jest chromowa ramka. Ktoś już z Was montował halogeny EU do wersji US ? Trzeba coś rzeźbić w zderzaku US czy pasie przednim ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
vipek_pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2019, 17:48   #14
vtec
ford::advanced
 
Avatar vtec
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Wawa
Model: było Mondeo ST220, Focus ST MK2, ST MK3, Focus RS MK2, STi Blob PPP, jest Konik GT i inne na F
Silnik: 2.0-5.0
Rocznik: 2015 wzwyż
Postów: 372
Domyślnie Odp: Amerykanin 2.0 Ecobpoost zmiany i doposazenie

Cytat:
Napisał vipek_pl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pomysł jest taki co by wywalić dzienne że zderzaka i wstawić w ich miejsce halogeny.
Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
to będzie problem, gdyż mocowanie tych lamp w zderzaku US i EU jest inne - po prostu nie pasuje, chyba że jakaś rzeźba wchodzi w rachubę. Lampa US nie pasuje do zderzaka EU i na odwrót.
Ehhh szkoda że masz zderzak z PDC, bo znam kogoś z białym zderzakiem EU z halogenami, co by na Twój zamienił sie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wtedy Twój problem zostałby rozwiązany ...
__________________
Wracam do Forda

Ostatnio edytowane przez vtec ; 08-02-2019 o 17:52
vtec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2019, 17:52   #15
vipek_pl
ford::average
 
Avatar vipek_pl
 
Zarejestrowany: 07-01-2019
Model: Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 62
Domyślnie Odp: Amerykanin 2.0 Ecobpoost zmiany i doposazenie

Dzięki za info. To.olewam temat i zostawię dziubek tak jak jest.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
vipek_pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2019, 15:36   #16
szafir6
ford::average
 
Avatar szafir6
 
Imię: Ireneusz
Zarejestrowany: 27-07-2011
Skąd: Nysa
Model: Edge Titanium
Silnik: 2.0L ECOBOOST 245 KM
Rocznik: 2017
Postów: 61
Domyślnie Odp: Amerykanin 2.0 Ecobpoost zmiany i doposazenie

Co prawda mój Edek dopiero płynie, ale temat mnie zainteresował ponieważ mam uszkodzoną i do wymiany lampę Led zderzaka, która jak rozumiem pełni rolę światła dziennego. Dlatego mam pytanie, czy jak wymienię lampy główne na FulLed Dynamic to już nie będę musiał kupować lampy led zderzaka? szczególnie że jego koszt to 900 zł. Proszę o poradę co zrobić.

Ostatnio edytowane przez szafir6 ; 15-02-2019 o 18:01
szafir6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2019, 22:36   #17
makarena2008
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 23-08-2018
Model: Edge
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 33
Domyślnie Odp: Amerykanin 2.0 Ecobpoost zmiany i doposazenie

Cytat:
Napisał vipek_pl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie chcę zakładać kolejnego tematu, więc zapytam tu. Pacjent Edge US-spec. Fura dostała światła FullLed z EU. Teraz jako dzienne świeci się zarówno dół w zderzaku jak i pasek Led w nowych lampach.
Właśnie wymieniłem zwykłe lampy na Full LED.
Do lampy od strony kierowcy trzeba było przedłużyć wiązkę z racji innej lokalizacji wtyczki.
Lampy świecą ale prawe wysoko w kosmos, lewe trochę wyżej.
Nie ma reakcji na zmianę manetką świateł drogowych i mijania.
Pytanie co zrobić, żeby było ok - chodzi o wysokość świateł, jak i zmianę drogowych na mijania.

Nie chcę dynamic LED, wystarczy stała wiązka LED'owa na drogowe i mijania dobrze ustawiona.

Ostatnio edytowane przez makarena2008 ; 14-02-2019 o 14:13
makarena2008 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2020, 09:33   #18
Bosek2015
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 10-07-2018
Skąd: Lubcza
Model: ESCAPE
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 6
Domyślnie Odp: Amerykanin 2.0 Ecobpoost zmiany i doposazenie

Cytat:
Napisał volarz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nawet nie marzyłem aby w SEL zrobić wentylowane fotele, chciałem tylko grzanie. O ile z przodu SEL ma grzanie i myślę ze wystarczy tylko odpowiednie podpięcie i powinno hulać, to domyślam się ze do tylnej kanapy trzeba doprowadzić wiązkę lub jest ukryta w środkowym tunelu i tylko odpowiednio podpiąć. Będę to robił za ok 2 tyg. jak uda mi się to zdam relację. Może już ktoś robił podobne akrobację to chętnie wysłucham na co zwrócić uwagę.

Skoro rysiula twierdzi ze wentylacje da się jakoś ustawić na ekranie dotykowym to bardzo chętnie zapisałbym się do kogoś kto wykona takie salto w moim aucie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - w każdym razie będę próbował. Odgrzeje temat jak rozkręcę fotele i zobaczę czego mi brakuje
Witam, można prosić o jakis update?

Stoje przed takim samym wyzwaniem.
Bosek2015 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2020, 17:44   #19
Lk777
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 29-05-2020
Skąd: Prudnik
Model: FORD EDGR
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 4
Domyślnie Odp: Amerykanin 2.0 Ecobpoost zmiany i doposazenie

Witam serdecznie. Proszę o pomoc. Mam taką przypadłość w swoim Edku 2.0 Ecoboost 2017 że w przedziale prędkości 69-90km/h coś zaczyna bzyczeć, buczeć,z okolic kół. Łożyska wymieniłem i koła przełożyłem z przodu do tylu . Opony są fabryczne wielosezonowe jeszcze z USA a suto ma przebieg 22tys k. Może też ktoś miał takie objawy w swoich Edkach?
Lk777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2020, 01:10   #20
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,754
Domyślnie Odp: Amerykanin 2.0 Ecoboost zmiany i doposazenie

moze to nie kola , a cala pokrywa pod podloga ci lata z jednej i drugiej strony. mocowane na 3 kołkach. schyl sie pod podloge w miejsce kierowcy i postukaj od dolu w podloge. pewnie uslyszysz stukanie. to stukanie moze sie ujawniac wraz ze wzrostem predkosci. a jak uwazasz , ze to cos mechanicznego , to na podnosnik i rozpedz kola do tej predkosci. jeszcze raz przeczytalem twoj post....hmmm hamulce? czy jest to ciagle buczenie? i przechodzi powyzej 90?
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem

Ostatnio edytowane przez kolopeter ; 15-11-2020 o 01:16
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.