Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-04-2019, 23:14   #11
a4tech
ford::advanced
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 20-02-2014
Skąd: Kraków
Model: 3.0EB
Silnik: 1x 3.0 EB + 2x Elektryczny
Rocznik: 2021
Postów: 332
Domyślnie Odp: 2018 po lifcie wzloty i upadki

Cytat:
Napisał kasjopeja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Edek drugi tydzień w ASO bo już moduł przyszedł z Niemiec i nie umieją go zaprogramować, a amerykanie nie kwapią się im powiedzieć, nie daj Bóg stuknąć samochodem bo rok będą naprawiać, masakra. i to drugi raz na to samo...

Przyjedź do Krakowa to Ci zaprogramuje HCM'a Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
SYNC 4 --- TEL: 692 47 04 92
a4tech jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2019, 14:05   #12
kasjopeja
ford::average
 
Avatar kasjopeja
 
Zarejestrowany: 17-04-2009
Model: mondeo mk3/mk4/kugaII/mk5/Edge St-Line
Silnik: 2.0 115/140/163/180/238
Rocznik: 2005/2008/2013/2016/2019
Postów: 66
Domyślnie Odp: 2018 po lifcie wzloty i upadki

Cytat:
Napisał a4tech Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przyjedź do Krakowa to Ci zaprogramuje HCM'a Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chętnie tylko 1 na gwarancji jest, 2 nie moge bez sprawnych świateł jechać bo mi niebiescy dowód zabiorą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał a4tech Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przyjedź do Krakowa to Ci zaprogramuje HCM'a Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a i to te Matrixy są to jest to samo?
kasjopeja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2019, 22:56   #13
kasjopeja
ford::average
 
Avatar kasjopeja
 
Zarejestrowany: 17-04-2009
Model: mondeo mk3/mk4/kugaII/mk5/Edge St-Line
Silnik: 2.0 115/140/163/180/238
Rocznik: 2005/2008/2013/2016/2019
Postów: 66
Domyślnie Odp: 2018 po lifcie wzloty i upadki

Dziś minął miesiąc jak mój Edek stoi w ASO na naprawę świateł, Ford Polska milczy jak grób nic ich nie rusza ani groźby ani prośby a Ci w ASO się miotają i tylko ściągają sterowniki już drugi (przez tydzień każdy z magazynu w Niemczech) i potem próbują zaprogramować przez tydzień, łącznie z udziałem USA i Kanady. Nie wiem co mam powiedzieć auto grubo za ponad 200 tyś. i na 2 miesiące od zakupu nie mam go przeszło połowę czasu. Płakać czy śmiać się ?? Przez apkę Forda widzę że już znowu nie ma prądu i bateria mu siadła. Zastanawiam się nad skierowaniem sprawy do UOKiK, Federacji konsumentów, jakiejś gazety itd.
kasjopeja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2019, 23:19   #14
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: 2018 po lifcie wzloty i upadki

Cytat:
Napisał kasjopeja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziś minął miesiąc jak mój Edek stoi w ASO na naprawę świateł, ....
Podaj proszę VIN tego auta. Sprawdzi się czy można to ogarnąć "wspierając" ASO byś wreszcie odzyskał swoje auto...
Moim zdaniem koledze Marcinowi zaprogramowanie tego HCM zajmie ok. 10 minut a puszczenie procedury kalibracji FDL kolejne pół godziny (bo FDRS jest strasznie wolny...) i będzie "po sprawie".
Zależy w którym ASO postawiłeś auto, bo część ASO z Wawy Marcina zna.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 05-05-2019 o 12:20
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2019, 11:24   #15
kasjopeja
ford::average
 
Avatar kasjopeja
 
Zarejestrowany: 17-04-2009
Model: mondeo mk3/mk4/kugaII/mk5/Edge St-Line
Silnik: 2.0 115/140/163/180/238
Rocznik: 2005/2008/2013/2016/2019
Postów: 66
Domyślnie Odp: 2018 po lifcie wzloty i upadki

Podaj proszę VIN tego auta.

Panowie
Numer mojego Edka to 2FMTK4A35KBB07162 stoi na Popularnej, tam gdzie był kupowany, nie wiem co Ci elektrycy są w stanie zrobić, opadają mi już ręce i po wielu latach użytku Forda zniechęcam się do nich. Jeśli możecie jakoś pomóc to bardzo poproszę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

właśnie doradca poinformował mnie że część jest przepakowana w Niemczech i będzie wysyłana do PL, znowu tydzień czyli po majówce w plecy.
Święta bez samochodu i majówka też w zastępczym, dobrze że nie zabierają mi go. podobno wszyscy święci w Polsce wiedzą o tym i nic nie można zmienić. W Pracy śmieją się że mam zimówki to akurat na Boże Narodzenie będzie...

Ostatnio edytowane przez kasjopeja ; 29-04-2019 o 15:07
kasjopeja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2019, 21:53   #16
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: 2018 po lifcie wzloty i upadki

Cytat:
Napisał kasjopeja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...2FMTK4A35KBB07162 ...
Masz standardowy HCM dla poliftowego Edge - K2GT-13C148-AG z oprogramowaniem K2GT-14D063-AH.
Oczywistym jest, że nie programowaliśmy takiego po wymianie, bo za mało tych aut jest.
Natomiast nie widzę jakoś pola do dużej różnicy z programowaniem przeliftowych HCM. Zasada taka sama: zaczytać As Build i wykonać procedurę kalibracji lamp.
Robiłem to w moim Edge, bo dokładałem sobie HCM.
Idzie to bez żadnych problemów.
Mamy (Marcin, ja i jeszcze parę osób) beta UCDSa z obsługą poliftowych modułów (standardowo dostępny UCDS nie ma tej obsługi) - obsługuje też poliftowego HCM w Edge.
Tak więc nie bardzo rozumiem powód dla jakiego ta walka w ASO jest aż tak długotrwała... Mogę się mylić, ale uważąm, że rzecz jest do ogarnięcia w niecałą godzinę... Prawdopodobnie bez czekania na kolejny moduł (pod warunkiem, że ten co przyszedł poprzednio jest mniej więcej taki, jak podałem powyżej).
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2019, 09:19   #17
kasjopeja
ford::average
 
Avatar kasjopeja
 
Zarejestrowany: 17-04-2009
Model: mondeo mk3/mk4/kugaII/mk5/Edge St-Line
Silnik: 2.0 115/140/163/180/238
Rocznik: 2005/2008/2013/2016/2019
Postów: 66
Domyślnie Odp: 2018 po lifcie wzloty i upadki

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak więc nie bardzo rozumiem powód dla jakiego ta walka w ASO jest aż tak długotrwała... Mogę się mylić, ale uważąm, że rzecz jest do ogarnięcia w niecałą godzinę... Prawdopodobnie bez czekania na kolejny moduł (pod warunkiem, że ten co przyszedł poprzednio jest mniej więcej taki, jak podałem powyżej).
Ja też nie rozumiem dlaczego tak długo walczą w ASO. Sprowadzają drugi sterownik, który jest przy kierownicy. Ja niestety się nie mogę ich zweryfikować pod kątem Twojej instrukcji. Napiszę maila i prześlę do nich Twoją instrukcję bez podawania od kogo jest. Może im pomoże. Muszę czekać na nich z powodu gwarancji.
Dziękuję uprzejmie za pomoc.
kasjopeja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2019, 13:50   #18
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: 2018 po lifcie wzloty i upadki

Cytat:
Napisał kasjopeja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....Sprowadzają drugi sterownik, który jest przy kierownicy...
A cóż tam związanego z lampami jest przy kierownicy???!!!
Manetkę sprawdzają??? Przecież to jest bez sensu...

Lampy "robione są" przez kamerę na szybie (widać gdzie jest...) oraz moduł HCM - za schowkiem po stronie pasażera...

Podpowiedz, że może tylne zawieszenie powinni zdemontować - bo na nim jest jeden z czujników poziomowania świateł...

Jakaś katastrofa...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2019, 18:31   #19
kasjopeja
ford::average
 
Avatar kasjopeja
 
Zarejestrowany: 17-04-2009
Model: mondeo mk3/mk4/kugaII/mk5/Edge St-Line
Silnik: 2.0 115/140/163/180/238
Rocznik: 2005/2008/2013/2016/2019
Postów: 66
Domyślnie Odp: 2018 po lifcie wzloty i upadki

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A cóż tam związanego z lampami jest przy kierownicy???!!!
Manetkę sprawdzają??? Przecież to jest bez sensu...

Lampy "robione są" przez kamerę na szybie (widać gdzie jest...) oraz moduł HCM - za schowkiem po stronie pasażera...

Podpowiedz, że może tylne zawieszenie powinni zdemontować - bo na nim jest jeden z czujników poziomowania świateł...

Jakaś katastrofa...
nie wiem nie jestem w stanie nic odpowiedziec
To chyba jacyś macicy są i nic nie robią bo nie potrafią zwalajac ciągle na nowe rzeczy aby tylko przedłużać masakra. Napisałem 2 razy do Ford Polska ale brak odzewu. Nie wiem co mam zrobić aby w końcu samochód trafił do mnie
kasjopeja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2019, 15:06   #20
kasjopeja
ford::average
 
Avatar kasjopeja
 
Zarejestrowany: 17-04-2009
Model: mondeo mk3/mk4/kugaII/mk5/Edge St-Line
Silnik: 2.0 115/140/163/180/238
Rocznik: 2005/2008/2013/2016/2019
Postów: 66
Domyślnie Odp: 2018 po lifcie wzloty i upadki

dzisiaj powiadomili mnie, że część dotarła i coś robią, Edek dał znak, że alarm odpalił, czyli jednak. Czytali maila z uwagami od tedi_k'a
cyt.
Masz standardowy HCM dla poliftowego Edge - K2GT-13C148-AG z oprogramowaniem K2GT-14D063-AH.
Oczywistym jest, że nie programowaliśmy takiego po wymianie, bo za mało tych aut jest.
Natomiast nie widzę jakoś pola do dużej różnicy z programowaniem przeliftowych HCM. Zasada taka sama: zaczytać As Build i wykonać procedurę kalibracji lamp.
Robiłem to w moim Edge, bo dokładałem sobie HCM.
Idzie to bez żadnych problemów.
Mamy (ja i jeszcze parę osób) beta UCDSa z obsługą poliftowych modułów (standardowo dostępny UCDS nie ma tej obsługi) - obsługuje też poliftowego HCM w Edge.
Tak więc nie bardzo rozumiem powód dla jakiego ta walka w ASO jest aż tak długotrwała... Mogę się mylić, ale uważam, że rzecz jest do ogarnięcia w niecałą godzinę... Prawdopodobnie bez czekania na kolejny moduł (pod warunkiem, że ten co przyszedł poprzednio jest mniej więcej taki, jak podałem powyżej).


Może w końcu coś drgnie i będę miał auto na weekend...
kasjopeja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.