Forum Ford Club Polska

Sprawdzenie Numeru VIN

Wprowadź numer VIN, aby sprawdzić Historię Pojazdu

Sklep z częściami do Forda -  iParts.pl

Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-07-2014, 20:15   #11
lampa naftowa
ford::average

Model: Mondeo IV
Silnik: TDCI 1997 cm3
Rocznik: 2007
Domyślnie Odp: brak wspomagania

Cytat:
Napisał ccLot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może jednak nie trzeba wymieniać pompy poczytaj [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

konsultowałem niezależnie w w miejscach - pompa nie działa. Paradoksalnie poprzez próby wyczyszczenia zbiorniczka mogłem po prostu przyśpieszyc jej wymianę. W płynie były opiłki metalu - byc może naruszyłem osad w filtrze i to wszystko poszło do pompy . Tezę potwierdza to , że wspomaganie przez kilkanascie minut działo dobrze a potem momentalny brak . Wyciągam wniosek , że chyba lepiej było kupic nowy zbiornik - kwestia 130 pln .

lampa naftowa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2014, 20:53   #12
Markoo
ford::advanced

Model: Vectra B/Mondeo MK4
Silnik: X18XE/2.0PB LPG
Rocznik: 1997/2012

Cytat:
Napisał lampa naftowa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W płynie były opiłki metalu
Cytat:
Napisał lampa naftowa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wyciągam wniosek , że chyba lepiej było kupic nowy zbiornik -
To jakieś dziwne te wnioski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. skoro żywy metal był w oleju to co niby by pomógł nowy zbiornik, no chyba że miałeś na myśli odsunięcie problemu na przyszłość.
Markoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2014, 21:05   #13
dobo_28
ford::advanced

Imię: Artur
Model: S-MAX, YARIS
Silnik: 2.0 FFV Pb + LPG, 1.0 Pb
Rocznik: 2009, 2006

Ale z tego co mi wiadomo filtr jest na powrocie do zbiorniczka, a nie na przewodzie ssącym pompy?
To jakim cudem te opiłki miały by uszkodzić pompę?
dobo_28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2014, 10:05   #14
lampa naftowa

Model: Mondeo IV
Silnik: TDCI 1997 cm3
Rocznik: 2007

Cytat:
Napisał ccLot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może jednak nie trzeba wymieniać pompy poczytaj [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
operacja zakończona - wymiana pompy wspomagania , zbiorniczka , płukanie i zalanie nowym płynem - całkowity koszt 1421 pln w ASO - 2 lata gwarancji

wszystko działa idealnie
lampa naftowa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2018, 17:17   #15
kubabike

Imię: Kuba
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI 140->163KM
Rocznik: 2011

Witam, czyscilem zbiornik z filtrem i po zamontowaniu i napełnieniu płynem wspomaganie zanikło. Najpierw stopniowo a po chwili już nie było. Próbowałem odpowietrzac z kołami w górze. Chyba że 3 godziny kręciłem kierownicą i nic. Mam podejrzenie że gdzieś jest duży bąbel i przez to nie ma wspomagania. Czy jest jakaś sprawdzona procedura odpowietrzania układu wspomagania?
EDIT
Nie dostałem odpowiedzi, więc odpowiem sobie sam. Przyczyną braku wspomagania był zablokowany zawór ciśnienia pompy wspomagania. Oczywiście mechanik mówił że pompa padła. Jako że mało informacji w necie to musiałem sprawdzić wszystkie opcje. Głównie z odpowietrzania układu.
W końcu się udało. Trzeba zresetować zawór czyli go wycisnąć. Następnie odpowietrzyć próżniowo układ tak jak w serwisowce forda. Także kolegę niżej w serwisie oszukali na 1400 złotych. Mam nadzieję że komuś przyda się ta informacja. Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez kubabike ; 02-06-2018 o 08:13
kubabike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2020, 19:51   #16
Rubello
ford::beginner

Imię: Piotr
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 tdci 103kw

Troszkę odświeżę temat ... Powiedziałbyś mi gdzie dokładnie znajduje się ten zawór bo rozumiem że masz pompę elekrohydrauliczna
Rubello jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2020, 19:51   #17
slav-kiler

Imię: Sławek
Model: S-max MK1 Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 143ps
Rocznik: 2008

Cytat:
Napisał Rubello Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Troszkę odświeżę temat ... Powiedziałbyś mi gdzie dokładnie znajduje się ten zawór bo rozumiem że masz pompę elekrohydrauliczna
odpowiesz?
slav-kiler jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2020, 08:27   #18
kubabike

Imię: Kuba
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI 140->163KM

Witaj,

u mnie pompa jest mechaniczna - na pasku wielorowkowym.

Ów zawór jest od spodu pompy, zakryty zaślepą na płąski klucz bodajże 21. Od góry pompy masz identyczną śrubę ale pod nią nic nie ma. Ja już nauczyłem się jak odkrecić tą spodnią śrubę bez zdejmowania pompy ale na pierwszy raz polecam Ci ją zdemontować. Zorientujesz się jak ten zaworek działa. Trzeba go wycisnąć, czyli ma być luźno, opierać się o zaślepkę.

Pozdrawiam
Kuba
kubabike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2020, 22:25   #19
Rubello
ford::beginner

Imię: Piotr
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 tdci 103kw

Ok dzięki czyli nie moja pompa
Rubello jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2020, 11:59   #20
Wypas
ford::amateur

Model: MK3/MK4
Silnik: TDCI/TDCI
Rocznik: 2004/2008

Witam dotyczy się MK-4
Taki oto przypadek też brak wspomagania. Wymieniona przekładnia na regenerowaną -chodziła dość ciężko nie odbijało po skręcie-z biegiem kilometrów chodziło wszystko coraz lepiej. Przejechane może 200-500km. Podczas jazdy wspomaganie zaczęło chodzić coraz gorzej w szczególności skręt w lewo aż doszło do tego że zapalił się ESP i aby choć trochę skręcić trzeba dwoma rękoma zaprzeć się ile ma się poweru i może troszkę skręci. Delikatny ruch w lewo kiera sama odbija w prawo. Kierownica po wymianie przekładni lekko była przekrzywiona w prawo. Jest może jakiś patent na reset czujnika położenia skrętu kierownicy bez podpinania kompa. Odpięcie aku nic nie daje. Chyba że coś innego obstawiacie.
Wypas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania