Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-10-2017, 13:23   #1
mottom
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-02-2016
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 210
Domyślnie Recenzje paneli Audio/DVD/GPS/TV

Witajcie,
Wiele Osób wymieniło swoje radia na panele z Androidem. Jest na forum kilka wątków w tym temacie, w tym jeden ciągnący się od 2008 r. Fajnie byłoby gdyby Użytkownicy podzielili się swoimi uwagi z użytkowania paneli i umieścili je w jednym temacie. Co Wy na to?

mottom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2018, 00:55   #2
mottom
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-02-2016
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 210
Domyślnie Odp: Recenzje paneli Audio/DVD/GPS/TV

Witajcie,
Chciałbym opisać Wam Radio Bosion oznaczenie na opakowaniu BX-440 wersja 2GB ram, 16 GB pamięci wewnętrznej. O specyfikacji nie będę się rozpisywał – łatwo można znaleźć informacje w Internecie.
Przede wszystkim radio montuje się stosunkowo łatwo. W zestawie jest przejściówka pozwalająca na podłączenie radia do instalacji elektrycznej samochodu, należy dokupić adapter antenowy, w moim przypadku było to FAKRA x2 – DIN z wyjściem do wzmacniacza. Jedyny problem podczas montażu to dopasowanie kieszeni do wystających z tyłu radia gniazd WiFi i GPS.
Czas włączenia radia to ok. 30 s, ale po uruchomieniu silnika i wyłączonym radiu obraz z kamery cofania pojawia się już po ok. 5s. Radio łapie stacje radiowe lepiej niż oryginalne radio. Nie ma problemów z parowaniem telefonu czy ustalaniem pozycji GPS. Dźwięk również jest zadowalający. W moim Smaxie czujniki parkowania są fabryczne i po wymianie radia nadal działają.
Radio w miarę dobrze współpracuje z conversem, większość źródeł wybranych w radiu wyświetla podstawowe informacje na conversie. Radiem można sterować przyciskami umieszczonymi po lewej i prawej stronie kierownicy oraz manetką pod kierownicą z drobnymi wyjątkami, np.: nie można zmieniać długości fali w radiu.
Radio nie obsługuje wszystkich modemów GSM, testowałem dwa Huawei E3131 jest niekompatybilny, Huawei E173 jest kompatybilny. Po podłączeniu modemu z niezablokowaną kartą sim radio szybko łączy się z Internetem. Niestety nie udało mi się uruchomić katy sim zablokowanej pinem. Zainstalowana przez producenta nawigacja Google Maps działa, jednak po jej aktualizacji pojawia się błąd i aplikacja jest zatrzymywana.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg radio0.jpg (78.4 KB, 715 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg radio1.jpg (69.0 KB, 591 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg radio2.jpg (61.2 KB, 560 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg antena.jpg (97.4 KB, 632 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg radio3.jpg (70.8 KB, 534 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez mottom ; 17-01-2018 o 22:59
mottom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2018, 15:26   #3
sesser
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4 FL
Silnik: 2.0D 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 112
Domyślnie Odp: Recenzje paneli Audio/DVD/GPS/TV

Cytat:
Napisał mottom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witajcie,
Wiele Osób wymieniło swoje radia na panele z Androidem. Jest na forum kilka wątków w tym temacie, w tym jeden ciągnący się od 2008 r. Fajnie byłoby gdyby Użytkownicy podzielili się swoimi uwagi z użytkowania paneli i umieścili je w jednym temacie. Co Wy na to?
Hey, bardzo fajny ponysl. Akurat mam ten sam model i gdybym znalazł ten temat wcześniej bardzo by mi to pomoglo, a napewno przyspieszyło skompletowanie niezbędnych gadżetów do poprawnej instalacji.

Dopisalbym jezcze info jak ktoś podpina dekoder do sterowania z kierownicy który często jest w zestawie, że trzeba ten jeden dodatkowy kabelek podpiąć. Przynajmniej u mnie tak było.Mam gdzies fotkę to dorzucę.

Testowałem również parę modemów Huawei 4G (LTE) i DLINKA 3G ale żaden nie działał. Sprawdzę czy mój Huawei 3G ( który działa) to ten sam model.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
sesser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2018, 23:16   #4
mottom
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-02-2016
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 210
Domyślnie Odp: Recenzje paneli Audio/DVD/GPS/TV

Cytat:
Napisał sesser Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
trzeba ten jeden dodatkowy kabelek podpiąć.
U mnie wiązka elektryczna dołączona do radia miała błąd (zamienione miejscami dwa kabelki). Na "nieprawidłowej wiązce" musiałem podłączyć dodatkowy kabelek (ten wychodzący z wiązki USB), aby można było zaprogramować przyciski. Na tej wiązce mogłem maksymalnie zaprogramować pięć przycisków. Obecnie mam zamienione miejscami dwa kabelki (widoczne na 1 zdjęciu) i odpięty kabelek od wiązki USB. Po zmianie miejscami dwóch kabelków nie ma potrzeby programować przycisków, pojawiły się informacje na conversie i grafika na wyświetlaczu radia przy zmianie nastaw klimatyzacji.

Bump:
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg wiazka 1.jpg (82.3 KB, 737 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg wiazka 2.jpg (81.9 KB, 618 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg wiazka 3.jpg (83.0 KB, 574 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg wiazka 4.jpg (80.9 KB, 507 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg wiazka 5.jpg (84.7 KB, 546 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez mottom ; 17-01-2018 o 23:18
mottom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2018, 00:27   #5
sesser
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4 FL
Silnik: 2.0D 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 112
Domyślnie Odp: Recenzje paneli Audio/DVD/GPS/TV

Hey, miałem na myśli ten [foto] kabelek, rzeczywiście jest on z wiązki z USB, niewiem czy to było pomylone czy zamierzone, kabel USB i tak planowałem podpiąć. Mogę zrobić foto wiązki jak mi przyjdzie kamera cofania bo tak nie specialnie mi sie pali do rozbierania, szczególnie w takie temperatury jak teraz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Btw. testowałeś już jakieś rodzielacze do tego USB? Jest jeden kabel tylko, aktualnie zajęty u mnie przez modem. Niby na szybko zawsze można podpiąć z "frontu" adapter na mini USB ale nie jest to zbyt estetyczne rozwiązanie.

Gdzie kupowałeś kamere cofania? Pamiętasz może model?


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sesser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2018, 09:36   #6
mottom
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-02-2016
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 210
Domyślnie Odp: Recenzje paneli Audio/DVD/GPS/TV

Cytat:
Napisał sesser Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
niewiem czy to było pomylone czy zamierzone,
Według mnie to było zamierzone, ponieważ w zależności od wyposażenia auta, muszą być różne konfiguracje wiązki. Obecnie ten kabelek mam odłączony i przyciski przy kierownicy mi działają, również manetka od bluetooth też mi działa.
Nie testowałem hub-ów USB. Zastanawia mnie zdjęcie, które zamieściłeś - na nim z jednej wtyczki wychodzą dwa przewody USB - u mnie jest jeden.
Kamerę cofania kupowałem "na szybko" na allegro. Wybrałem model z przeźroczystą obudową (ok. 50 pln), bez oznaczenia modelu. Kamera miała być tymczasowa, ale dobrze działa, widać w niej hak samochodu. Można cofać na cm.
mottom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2018, 20:27   #7
Pem2
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-03-2009
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK4 SilverX
Silnik: 2.0 Duratec 145 KM
Rocznik: 2008/2009
Postów: 5
Domyślnie Odp: Recenzje paneli Audio/DVD/GPS/TV

U mnie po zamianie tych dwóch kabelków w CANBUS, o których piszesz (pomarańczowy i brązowy) pojawiła się grafika od klimatyzacji, ale zwariowało sterowanie z kierownicy. Wciskając na kierownicy VOL+ jednocześnie zwiększała się głośność i zmieniała się stacja radiowa, tak jakbym naciskał jeszcze prawy klawisz. Nie działało długie wciśnięcie VOL+ i VOL-. Nie można było zaprogramować sterowania w kierownicy. Wróciłem więc do pierwotnego połączenia, bo wyświetlacz od klimatyzacji i tak mam pod radiem.

Testowałem też modemy: Huawei E372, E3351, E3372, D-Link DWM-156 - żaden nie działa.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pem2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2018, 18:09   #8
mottom
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-02-2016
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 210
Domyślnie Odp: Recenzje paneli Audio/DVD/GPS/TV

Cytat:
Napisał Pem2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale zwariowało sterowanie z kierownicy.
Aby sterowanie wróciło do normy oprócz zamiany miejscami tych dwóch kabelków, musisz odłączyć kabel przedstawiony dwa posty wyżej ( #5). U mnie też tak było jak zamieniłem miejscami kabelki i pozostawiłem połączony kabelek wychodzący z wiązki USB.
mottom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2018, 20:56   #9
Darecki_22
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-04-2010
Model: focus 2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 48
Domyślnie Odp: Recenzje paneli Audio/DVD/GPS/TV

Polecam temat:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

sam wgrałem, szybciej uruchamia się. dźwięk - lepsze basy, radio - można samemu nazywać stacje, dużo innych ustawień

U mnie modem Huawei E3372 działa, nawet jest LTE

Ostatnio edytowane przez Darecki_22 ; 15-04-2018 o 21:17
Darecki_22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2018, 15:17   #10
bombonik
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-03-2018
Model: S-Max, S-Max Mk2 ST-Line
Silnik: 1.8tdci, 2.5 HEV
Rocznik: 2006, 2022
Postów: 81
Domyślnie Odp: Recenzje paneli Audio/DVD/GPS/TV

Cytat:
Napisał mottom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
należy dokupić adapter antenowy, w moim przypadku było to FAKRA x2 – DIN z wyjściem do wzmacniacza. Jedyny problem podczas montażu to dopasowanie kieszeni do wystających z tyłu radia gniazd WiFi i GPS.
Hejka, jakie miałeś złącze w oryginalnym radiu, a jakie w chińczyku?
Chcę skompletować graty zanim zacznę rozkręcać dechę i wyciągać radio, ale coś mi w Twoim rozdzielaczu nie pasuje (albo masz inne złącza, albo ja czegoś nie qmam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).

Radio w S-MAxie ma najprawdopodobniej takie złącze:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
a Radio w moim chińczyku ma złącze FAKRA.
Jeśli u Ciebie jest tak samo, to jak to popodłączałeś...?
bombonik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.