Forum Ford Club Polska

Sprawdzenie Numeru VIN

Wprowadź numer VIN, aby sprawdzić Historię Pojazdu

Sklep z częściami do Forda -  iParts.pl

Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-10-2020, 10:42   #21
lukasz5783
ford::beginner

Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2015
Domyślnie Błąd p02fa 85 -2e

Panowie pomocy .. od jakiegoś czasu nie moge sobie poradzić z tym błędem . Przeszperałem google i 2 uzytkownikow mialo ten sam problem po 3 stronach opisu niemogli sobie poradzic z tym błedem i problemami . Wyskakuje czasem serwis natychmiastowy po zgaszeniu silnika i zapaleniu błąd znika i auto jedzie normalnie natomiast jak wystapi usterka auto wpada w tryb awaryjny . Bylem u jednych elektrykow w moim rejonie niby najlepszych po opinniach.. stwierdzili ze moze sie blokowac klapa od zaworu egr co wywala bląd .. niby sa 2-3 ktore by nalezalo wyjac i wyczyscic badz wymienic jesli niepomoze ...MASAKRACJA jednym slowem . Silnik 2.0 TDCI 150KM KUGA 2015R
W załączniku opis błędu ..wymienilem map sensor.. bez poprawy .Ludzie robili cuda i po 1000 km ten sam błąd niby nieszczelności w dolocie wymieniali map sensory przepustnice adaptacje egr ,przepływomierze nadal ten sam błąd. Elektrycy odemnie moze maja racje skoro klapa sie nie domyka gaszaca od EGR moze powodowac błąd .. 2 razy w ciąągu pól roku miałem tak ze auto w trakcie jazdy zgasło .. trzeba bylo sie zatrzymac zapalic odnowa i ok ...a ostatnio wracajac z pracy nie moglem skasowac błedu gdyż wpadl w usterke stała po walce 30 min pod domem w koncu udalo mi sie skasowac blad na chwili ale tylko w ten sposob ze auto nie wchodzi w tryb awaryjny ale błąd stale jest ... nie wiem ciezki temat. Reszte błędow pokasowalem ze zdjecia ...wywalilo je gdyz stalo sie to w czasie jazdy i nalapal jakis tam usterek .. został tylko P02FA
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20201027_111322.jpg (92.7 KB, 21 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez lukasz5783 ; 30-10-2020 o 10:52
lukasz5783 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2020, 16:32   #22
przemekbis
ford::amateur

Imię: Przemek
Model: Ford Kuga MKII
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Domyślnie Odp: DW10F 180KM Błędy P02FA

Witam.Przerabiałem ten sam problem. Wszystkie opisane objawy występują też okresowo w moim samochodzie silnik 2.0 TDCI 180 KM. Wszystko opisałem w poprzednich postach. Jednak po ostatnich konsultacjach z mechanikami i elektromechanikami, stwierdzono, że za wszystko może odpowiadać właśnie zawór EGR. Co prawda nie ma jednoznacznych błędów od EGR, jednak jego niepoprawne działanie powoduje zaburzenia w dystrybucji powietrza w układzie dolotowym. Stąd te błędy od przepływomierza, lub przepustnicy, o których piszesz. Można programowo usunąć EGR. Jednak z racji, że u mnie błąd pojawia się sporadycznie, poradzono mi żebym jeszcze nic nie kombinował. Przez ostatni czas zrobiłem ok 4000km i błąd pojawił się 2razy (bardziej denerwuje niż przeszkadza). Poza tym wszystkie parametry pracy silnika ok. Niepotrzebne tylko te wymiany wszystkiego , czujniki itd. i czas spędzony na diagnostyce. Jeśli problem będzie pojawiał się częściej, wtedy zdecyduję się na wyłączenie zaworu EGR. Może coś Ci pomogłem. Napisz jeśli uporasz się z problemem, lub dowiesz się czegoś nowegoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez przemekbis ; 19-11-2020 o 16:43
przemekbis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2020, 16:18   #23
hyrus1
ford::average

Imię: Rafal
Model: KUGA 2
Silnik: 2000 tdci 150=>180
Domyślnie Odp: DW10F 180KM Błędy P02FA

ten typ tak ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a tak na powaznie gdy mi wywalalo blad egr, uzywalem przedłużki od kluczy nasadowych i energicznie puknalem raz moze dwa razy i po restarcie silnika wszystko wracalo do normy. Te EGRy sie blokuja zwlaszcza po dluzszej monotonnej jezdzie - NORMA SPALIN EURO 6
Jeszcze jedno czyszczenie niewiele pomaga...
hyrus1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania