Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-09-2009, 21:38   #1
mavim
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-09-2009
Skąd: Łódź
Model: Focus
Silnik: 1600
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie drżenie silnika na postoju

Witam
Mam taki problem ze swoim autem:
silnik po rozgrzaniu na biegu jałowym wpada w dość mocnie drżenie. jakby się męczył. Wystarczy muśnięcie pedału gazu by lekko podniosły się obroty i drżenie oczywiście zanika. lecz po puszczeniu pedału gazu znów zaczyna drżeć. wskazówka obrotomierza jest mniej więcej na drugiej kresce.
Mam focusa bardzo krótko i nie wiem czy inne parametry są takie jakie być powinny. Osobiście uważam, że auto dużo pali bo przy próbie jazdy baaardzo delikatnej i tak spalanie w mieście jest na poziomie 10- 10,4 litra, a i nie czuje tych 100 koni. No ale moze wynika to z tego, że wcześniej jeździłem 90 konnym dieslem.
Silnik to 1.6 auto jest z 2002 roku. przebieg 190 tys.

mavim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2009, 22:25   #2
Cien77
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-02-2009
Model: Focus I i II; Fiesta; Mazda Tribute aka Ford Escape, Maveric
Silnik: 2,0 ZETEC; 1,6 ZETEC i 1,6 Ti-VCT; ecoboost 1.0 100KM
Rocznik: 2003, 2004, 2008 i 2014
Postów: 189
Domyślnie Odp: drżenie silnika na postoju

Jeśli lekkie podniesienie obrotów rozwiązuje sprawę to może rzeczywiście obroty są zbyt niskie. Niestety, ja nie wiem jak się je reguluje. Może wystarczy wyczyścić silnik krokowy.
Też jestem z Łodzi. Takie spalanie jak piszesz to norma w moim 1.6 Ti-VCT (codziennie co najmniej dwukrotnie przejeżdżam przez centrum z zachodu na wschód).
Moja żona jeździ innymi ulicami i ma spalanie na poziomie 8.2-8.5 l/100km (silnik Zetec 1.6).

Co do mocy to mogą być odczucia subiektywne. Inaczej jeździ się dieslem, a inaczej benzyną. Podkręć trochę obroty w czasie jazdy. Zmieniaj biegi przy obrotach o 1000rpm więcej niż w dieslu.
Cien77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2009, 23:10   #3
mavim
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-09-2009
Skąd: Łódź
Model: Focus
Silnik: 1600
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: drżenie silnika na postoju

do tej pory staralem sie je zmieniać na poziomie 2500 lub nieco mniej. wiem, że dla beznyny to za niskie obroty no ale chcialem sprawdzić ile moge faktycznie przejechać, jadąc nadzwyczaj ekonomicznie. zmieniając biegi przy obrotach wyższych pewnie spalanie jeszcze sie zwiększy ...

Co do tego braku moco to mam wrażenie jakby po zmianie biegu i puszczaniu sprzęgła auta zachowywało się tak jakby miało turbo dziurę mimo, że tego turbo przecież nie ma. Mam wrażenie, że wszystko mnie potrafi na światłach wyprzedzić a ja mimo, że wciskam ten pedał to focus się musi pozbierać.
Na ile takie drżenie może być spowodowane filtrem paliwa i fitrem powietrza??

Silnik krokowy to pewnie raz by działał a raz nie, a u mnie to to zjawisko mam od chwili gdy sie pojawiło i nigdy choćby na chwilę nie przestało się pojawiać. Włączenie klimatyzacji powoduje zwiększenie obrotów ale i tak na biegu jałowym występuje drżenie i silnik ciągle jakby się męczył.
mavim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2009, 09:34   #4
Góral 2009
ford::beginner
 
Avatar Góral 2009
 
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Zakopane
Model: Ford focus mk3
Silnik: 2.0 TDCI 103 KW
Rocznik: 2012
Postów: 35
Domyślnie Odp: drżenie silnika na postoju

Z tego co kojarzę to wolnych obrotów nie da się wyregulować jedyne co zostaje to rzeczywiście przeczyścić krokowca ale na filtr powietrza zaglądnij jeżeli jest brudny to trza wymienic
Góral 2009 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2009, 15:15   #5
pawello99
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-07-2008
Skąd: RZ/DW
Model: Focus, Focus II
Silnik: 1.6, 1.8 tdci Platinium X
Rocznik: 1999, 2006
Postów: 177
Domyślnie Odp: drżenie silnika na postoju

Poduszka pod skrzynią/silnikiem do wymiany - miałem to samo. Po wymianie wszystko ustało. Koszt niewielki - tylko te obroty trochę dziwne u ciebie (spadają na 2 kreskę???).
Jeśli chodzi o moc to nie jest to szał te 100 koni - ale żeby je poczuć trzeba trochę autko na obroty wkręcić.
U mnie spalanie też około 10l - ale jeżdżę bardzo krótkie trasy.
pawello99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2009, 17:05   #6
porzeczkowiec
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-05-2008
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,6 + LPG
Rocznik: 1999
Postów: 157
Domyślnie Odp: drżenie silnika na postoju

a może na zbyt niskie obroty samoadaptacja da radę ?? Może warto wypróbować?
porzeczkowiec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2009, 15:39   #7
serdel77
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-04-2008
Skąd: Lubelskie - PUŁAWY
Model: FOKUS
Silnik: 2,0 + LPG
Rocznik: 1999
Postów: 13
Domyślnie Odp: drżenie silnika na postoju

Ja mam dwulitrową foczkę takie drżenia dawała mi naderwana poduszka silnika od strony rozrządu (sprawdź) jeździłem po różnych magikach i żaden nie potrafił stwierdzić co jest. Dopiero pomoc z forum dała efekty. Dla pewności wyczyść korkowca obroty powinny być wtedy koło 800-900
serdel77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2009, 14:49   #8
Zac
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-03-2009
Skąd: Środa Śląska
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 122
Domyślnie Odp: drżenie silnika na postoju

witam, mialem to samo, pomogla zmiana poduszek, wymienilem komplet i drzenie zniknelo calkowicie, moj problem sie rozwiazal mam nadzieje na dluzej.
Zac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2009, 17:10   #9
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: drżenie silnika na postoju

Cytat:
Napisał mavim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...... wskazówka obrotomierza jest mniej więcej na drugiej kresce....
Ta druga kreska to jest chyba bezpośrednio przed kreską oznaczającą 1000 rpm. Tak wypatrzyłem w mojej foce. A to oznacza mniej wiecej 3/4 z tysiaca. U mnie jest tak samo i uważam że jest OK.
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2013, 12:40   #10
kurak80
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-05-2010
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: drżenie silnika na postoju

Witam Wszystkich

Mam podobne problemu auto z 2003 1,6 na postoju przy wolnych obrotach auto drzy wystarczy lekko dodac gazu i ustepuje. Zauwazylem tez za przy skrecaniu kol raz jest mocnej a raz ciszej. Myslicie ze to poduszka?
kurak80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.