Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-03-2019, 10:09   #1
STARRAD
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 16-05-2016
Skąd: Radom/Stargard
Model: Focus
Silnik: 1.6HDI
Rocznik: 2014
Postów: 67
Domyślnie Przegląd ASO i Gwarancja Ford 12

Witam, Chciałem się podzielić pewnym faktem i jednocześnie się zapytać czy ktoś z użytkowników Forda z silnikami diesla 1,6 i 1,5 również się z tym spotkał. Sprawa dotyczy Focusa 1,6TDCI 115KM z 2014 roku z przebiegiem ok. 113k , z salonu PL, serwis tylko ASO. Otóż w ostatnich latach wykupywałem tą gwarancję , gdyż był to nie duży koszt ok 140zł + serwis ASO. Dzisiaj ostawiłem samochód do ASO na serwis coroczny olejowy i mówię proszę również o gwarancję Ford 12. Jakież było moje zdziwienie , gdy doradca mnie poinformował , że aktualnie aby samochód został objęty tą gwarancją serwis musi zrobić testy , których koszt to blisko 1 000pln netto + 200pln za samą gwarancję. Dotyczy to tylko silników diesla 1,6 i 1,5 . Podobno kwalifikacja tej gwarancji weszła w marcu zeszłego roku. Moje pytanie brzmi , czy ktoś ( mający jeden z tych silników ) przy przeglądzie wykupywał tą gwarancję w tej chorej cenie?

STARRAD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2019, 12:32   #2
jckns
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 07-07-2018
Skąd: Katowice
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 17
Domyślnie Odp: Przegląd ASO i Gwarancja Ford 12

Cytat:
Napisał STARRAD Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, Chciałem się podzielić pewnym faktem i jednocześnie się zapytać czy ktoś z użytkowników Forda z silnikami diesla 1,6 i 1,5 również się z tym spotkał. Sprawa dotyczy Focusa 1,6TDCI 115KM z 2014 roku z przebiegiem ok. 113k , z salonu PL, serwis tylko ASO. Otóż w ostatnich latach wykupywałem tą gwarancję , gdyż był to nie duży koszt ok 140zł + serwis ASO. Dzisiaj ostawiłem samochód do ASO na serwis coroczny olejowy i mówię proszę również o gwarancję Ford 12. Jakież było moje zdziwienie , gdy doradca mnie poinformował , że aktualnie aby samochód został objęty tą gwarancją serwis musi zrobić testy , których koszt to blisko 1 000pln netto + 200pln za samą gwarancję. Dotyczy to tylko silników diesla 1,6 i 1,5 . Podobno kwalifikacja tej gwarancji weszła w marcu zeszłego roku. Moje pytanie brzmi , czy ktoś ( mający jeden z tych silników ) przy przeglądzie wykupywał tą gwarancję w tej chorej cenie?
Ja dostałem taką informację, że w związku z dużym ryzykiem osiadania tulei cylindrów i ryzykiem przegrzewania (na pewno w 1.6) wykonują dodatkowe testy (serwisant robi autem ok. 60km) sprawdzające czy silnik nie jest już uszkodzony. W zeszłym roku kosztowało to 700zł.
jckns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2019, 12:42   #3
CHARONSKI
ford::advanced
 
Imię: krzysztof
Zarejestrowany: 18-11-2012
Skąd: poznan
Model: FORD FOCUS mk3
Silnik: 1,5tdci 134Km 360Nm
Rocznik: 2017
Postów: 463
Domyślnie Odp: Przegląd ASO i Gwarancja Ford 12

Kiedyś jak bylem glupi i naiwnyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.(wtedy za 79zl)tez to wykupiłem pare razy,ale teraz nawet za 200zl plus przegląd nie dał bym się nabrać,a co dopiero tysiąc
CHARONSKI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2019, 12:50   #4
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,517
Domyślnie Odp: Przegląd ASO i Gwarancja Ford 12

Poczekamy jak Ci coś padnie... u mnie w firmie mamy 2 Galaxy z 2011 na wypasie - kupę kasy zaoszczędzilismy, bo wymieniali za free na gwarancji m.in. PowerShifta i to w 6 letnim aucie.. Problemem nie tej gwarancji 12, a problemem uzytkowników, jest to, że nie czytają co podpisują. Ta gwarancja ma konkretnie wymienione rzeczy co obejmuje i jest tego sporo, ale nie wszystko. A potem ludzie przychodzą z czymś co nie podchodzi i mają pretensje jakie to ASO jest niedobre....

Nie wiem jak wygląda sytuacja z silnikami diesla, ale msc temu ja nie płaciłem nic za benzynę poza standardową opłatą roczną. Mogę natomiast dodać, że w benzynie przy przedłużaniu tej gwarancji po przebiegu 100 tys, dochodzi sprawdzanie kompresji. Bodaj 200 zł.
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2019, 18:36   #5
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,381
Domyślnie Odp: Przegląd ASO i Gwarancja Ford 12

W poprzednim samochodzie korzystałem z tego "ubezpieczenia" bo tak naprawdę nie powinno sie mówić o gwarancji.
Pamiętam że był zapis że tytułowa "gwarancja" obejmuje cały silnik/słupek z niepełnym osprzętem.
Oczywiście teraz bym się już w zadnym wypadku nie zdecydował na takie ubezpieczenie
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2019, 10:49   #6
Zielony360
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-06-2014
Model: Focus mk3
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 80
Domyślnie Odp: Przegląd ASO i Gwarancja Ford 12

Autor tematu nie doczytał w warunkach gwarancji, że przy przebiegu ponad 100 Mm sprawdzana jest kompresja w silniku. A doczytaliście listę wykluczeń?
Zielony360 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2019, 11:47   #7
STARRAD
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 16-05-2016
Skąd: Radom/Stargard
Model: Focus
Silnik: 1.6HDI
Rocznik: 2014
Postów: 67
Domyślnie Odp: Przegląd ASO i Gwarancja Ford 12

Cytat:
Napisał Zielony360 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Autor tematu nie doczytał w warunkach gwarancji, że przy przebiegu ponad 100 Mm sprawdzana jest kompresja w silniku. A doczytaliście listę wykluczeń?
Doczytał, doczytał warunki gwarancji. Problem jest taki , że te warunki się zmieniły w marcu zeszłego roku i nie wystarczy robić przeglądy w ASO , bo dodatkowo ASO wykonuje test kwalifikacyjny za duże pieniądze.
STARRAD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.