Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-06-2017, 19:29   #131
dizel1982
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 475
Domyślnie Odp: Udane dołożenie Blis w polifcie

Cytat:
Napisał artur1970 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mogę sprzedać po 15 euro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak tylko zweryfikuję swoje i się upewnię że na 100% nie obsłużą blisa to będę się odzywał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

dizel1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2017, 10:52   #132
dizel1982
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 475
Domyślnie Odp: Udane dołożenie Blis w polifcie

A czy do BCM-a trzeba ciągnąć jakieś dodatkowe kable czy wszystko już powinno być? Bo przeglądam ten temat (duuużo tego bardzo) i nigdzie nic nie znalazłem na ten temat. Ale przecież jakoś to musi działać. Czy wiązkę która idzie do zderzaka (ta która dochodzi do tej kostki ponieważ ona przy zderzaku się łączy i nie chodzi mi o tą krótką która idzie od kostki do czujników cofania itd ale o tą która dochodzi do tej kostki) trzeba też wymieniać czy może np dołożyć tylko brakujące kabelki? A jeśli można dołożyć kabelki to gdzie ta wiązka wychodzi?

Aaa i jeszcze jedno. Czy jest gdzieś w necie jakiś manual dołożenia tego systemu od podstaw? Szukam po różnych forach, zwłaszcza zagranicznych ale nic nie mogę znaleźć. Zależy mi na dokładnym opisie + zdjęciach. Chyba że gdy będę montował to mogę zgłosić się do kogoś z forum kto ma to już obcykane i mi pomoże. Oczywiście co będę mógł to wcześniej już sobie przygotuję sam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Ostatnio edytowane przez dizel1982 ; 24-06-2017 o 10:56
dizel1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2017, 10:57   #133
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Udane dołożenie Blis w polifcie

Musisz sprawdzić, u mnie np trzeba dokładać od wiązki zderzaka do BCM'a. Od BCM'a powinny iść dwie skrętki czyli 4 przewody do kostki w zderzaku.
Oczywiście mowa o samym blis, bo w sumie przewodów jest więcej. Ile masz przewodów w kostce w zderzaku?
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2017, 11:04   #134
dizel1982
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 475
Domyślnie Odp: Udane dołożenie Blis w polifcie

Dzięki @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Kostkę już weryfikowałem i mam 100% pewności że kabelków do BLIS-a nie mam. Mam jedynie kabelki do PDC (ponieważ posiadam fabryczny przód + tył) oraz kabelki do TPMS (nie posiadam ale pewnie jak wymienię BCM-a pod BLIS-a to będę chciał dołożyć).

Gdzie w forscan-ie mogę znaleźć info o modułach drzwiowych? Co prawda nie mam jeszcze kabelka ale właśnie dokonałem zakupu i we wtorek będę go miał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez dizel1982 ; 24-06-2017 o 11:06
dizel1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2017, 11:09   #135
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Udane dołożenie Blis w polifcie

To dwie skrętki od BCM'a do zderzaka i dodatkowo od skrzynki bezpieczników w bagażniku plus i masa.
Żeby mieć tpms musisz mieć pełnego BCM'a, do obsługi blis wystarczy biedniejszy i łatwiej go zdobyć. Było już tu w wątku jakie BCM'y blisa obsługują.
Jeśli chodzi o forscana to jak już się podłączysz i połączysz z autem to w zakładce konfiguracja jak dobrze pamietam będzie.
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2017, 11:11   #136
dizel1982
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 475
Domyślnie Odp: Udane dołożenie Blis w polifcie

Cytat:
Napisał totek2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
do obsługi blis wystarczy biedniejszy i łatwiej go zdobyć
A myślisz że jest szansa że mój BCM BLIS-a obsłuży czy raczej nie? Jeżeli chodzi o lusterka to brakuje mi wyłącznie w nich blisa i pamięci.
dizel1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2017, 11:12   #137
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Udane dołożenie Blis w polifcie

Szansa jest, ale jak podasz jakiego masz będziesz wiedział bo tak w ciemno to ciężko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2017, 11:22   #138
dizel1982
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 475
Domyślnie Odp: Udane dołożenie Blis w polifcie

Nie wiem czy potrzebny jest cały numer czy nie bo nie mogę odczytać początku, ciasno tam strasznie ale końcówka ma taki numerek: ...4A073-BK
dizel1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2017, 11:51   #139
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Udane dołożenie Blis w polifcie

1. Musisz wymienić całą wiązkę tylnego zderzaka, żeby miała odpowiednie wtyczki do wpięcia radarów BLIS (oraz tylnych anten TPMS - jeśli myślisz przyszłościowo).
2. W mondeo musisz dokupić kosze do zderzaka tylnego, żeby mieć gdzie zamontować radary BLIS. Montaż radarów wymagał będzie demontażu zderzaka tylnego.
3. Musisz przez całą podłogę auta przeciągnąć kabelki od zderzaka tylnego do BCMi - 4 tylko dla BLIS lub 8 dla BLIS + TPMS. Dodatkowo jeden z kabli w oryginale powinien być też dociągnięty do tylnej skrzynki bezpieczników (biegnie przez podłogę) ale można sobie z tym poradzić inaczej.
4. Musisz wymienić BCMi: - końcówka Dx dla BLIS lub Cx dla BLIS + TPMS.
5. Prawie na pewno będziesz musiał wymienić oba przednie moduły drzwiowe - końcówka EC/KC lub SC/VC lub CC/HC. Może się też okazać, że będziesz musiał także wymienić oba tylne moduły drzwiowe - końcówka CC.
6. Może się okazać, że konieczna będzie wymiana wiązek w drzwiach przednich lub dociągnięcie samodzielnie kabelków dla diod w lusterkach.
7. Trzeba wymienić minimum wkłady lusterek albo maksimum całe lusterka.
8. Na koniec trzeba włączyć system.

Bułka z masłem.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Parch ; 24-06-2017 o 12:23
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2017, 12:06   #140
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Udane dołożenie Blis w polifcie

Czyli BCM i tak do wymiany, łatwiej będzie zdobyć z przedostatnia D ale jak myślisz o tpms to szukaj z C tylko czasem trzeba czekać kilka miesięcy aż się pojawi.
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.