Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|lubuska
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-04-2023, 17:45   #1
dzondou
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-03-2022
Skąd: Żary
Model: ford transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2006
Postów: 0
Domyślnie Żary Ford Diesel Mechanik

Nie masz problemu, nie zaglądasz na takie strony.

Masz problem, stać Cię, jedziesz do pierwszego lepszego mechanika i dostajesz auto z powrotem.

Ale jak Cię nie stać, szukasz rozwiązań na własną rękę, bo może to jakaś drobna część jest problemem i dasz sobie radę sam, oszczędzając czasami masę kasy.

Ale często jest tak że i tak jedziesz do mechanika, ale teraz do którego pojechać? Możesz pojechać do drugiego lepszego, zapłacisz a auto dalej będzie szwankować i co dalej?

Piszcie tutaj Wasze propozycje mechaników do których można pojechać z konkretnymi problemami dotyczącymi FORDa, gdzie tacy mechanicy specjalizują się w takiej marce i zazwyczaj mają sprzęt diagnostyczny nie z pierwszej łapanki.

Piszcie też o swoich problemach i możliwych rozwiązaniach.

Dotyczy mechaników w Żarach i okolicy.

Miłym akcentem będzie propozycja od mechanika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Bump: Mam Transita 2,2 tdci 2006 r. 130 KM.

Problem z nierówną pracą silnika mam od kilku lat i występuje on tylko zimą, kiedy są chłodniejsze dni. Silnik po odpaleniu przez kilkanaście sekund chodzi idealnie, by nagle obroty zaczęły falować, szarpać, czasami są tak intensywne że szarpie nawet podczas jazdy.

Dlaczego nie zostało to naprawione? Po raz problem z kasą i auto jeździ, po dwa robi się ciepło i problemu nie ma, a skleroza jest, przypomina się z pierwszymi chłodami.

Ostatnio jednak do problemów z obrotami doszło gaśnięcie silnika na wolnych obrotach, nie zawsze, czasami chodzi i zapominam nawet o problemie, ale przypomina się np. przy skręcie, jak część drogi muszę przejechać na luzie i nagle nie mogę kierownicy jedną ręką przekręcić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., dobrze że w tych miejscach nie jedzie się akurat dużą prędkością i można wyhamować.
Co przychodzi na język kierowcom za mną jadącym to inna bajka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam mechanika do którego jeżdżę z różnymi problemami, ale on lubi tylko wymieniać części, tego się nie podejmie bo nie wie czego szukać, może być wszystko albo jakaś pierdoła. Jeżdżę do niego też z tego powodu że mogę płatność rozłożyć na raty, bez łażenia po bankach itd.

Zaproponował żebym pojechał do kogoś innego ale ten ktoś inny nie bawi się znowu w płatności w ratach. a u mnie jest naprawdę krucho z kasą. I jeżdżę na razie tak jak się da.

Może znajdzie się mechanik w Żarach który ewentualne koszty pozwoli mi opłacić w ratach.
Pozdrawiam.


Ostatnio edytowane przez dzondou ; 07-04-2023 o 17:51
dzondou jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.