Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-08-2018, 10:51   #1
Ccoxx
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 17-09-2017
Model: Focus
Silnik: 1,6TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 34
Domyślnie Gaszenie silnika TDCi

Witam mam problem z gaszeniem samochodu a mianowicie po cofnięciu kluczyka Silnik nie chce od razu się zatrzymać... gaśnie na zasadzie zwalniania obrotów przez kolejnych kilka sekund aż zgaśnie.

Czy może być to spowodowane zabrudzona przepustnica?
I czy po odpieciu przepustnicy i ponownym montażu może pojawić mi się błąd silnika?
Mechanik najchętniej by mi ja wymienił ale może wystarczyłoby tylko ja przeczyścić.

Z góry dzięki za odpowiedzi


Ostatnio edytowane przez Ccoxx ; 13-08-2018 o 11:11
Ccoxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2018, 11:13   #2
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: Gaszenie silnika TDCi

Cytat:
Napisał Ccoxx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam mam problem z gaszeniem samochodu a mianowicie po cofnięciu kluczyka Silnik nie chce od razu się zatrzymać... gaśnie na zasadzie zwalniania obrotów przez kolejnych kilka sekund aż zgaśnie.

Czy może być to spowodowane zabrudzona przepustnica?
I czy po odpieciu przepustnicy i ponownym montażu może pojawić mi się błąd silnika?
Mechanik najchętniej by mi ja wymienił ale może wystarczyłoby tylko ja przeczyścić.

Z góry dzięki za odpowiedzi
To nie jest przepustnica, tylko klapa gasząca, i zgodnie z przeznaczeniem, i Twoimi objawami, nie działa u Ciebie poprawnie.
__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2018, 11:17   #3
Ccoxx
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 17-09-2017
Model: Focus
Silnik: 1,6TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 34
Domyślnie Odp: Gaszenie silnika TDCi

A gdzie znajduje się ta klapa gasząca?
Ccoxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2018, 10:26   #4
Ccoxx
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 17-09-2017
Model: Focus
Silnik: 1,6TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 34
Domyślnie Odp: Gaszenie silnika TDCi

To może wystarczy ta klapę gasząca dobrze wyczyścić jakimś czyściciel żeby się do końca dotykała?
Ccoxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2018, 16:15   #5
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Gaszenie silnika TDCi

W 1.6 tdci jest klapa gasząca?
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2019, 17:13   #6
Ccoxx
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 17-09-2017
Model: Focus
Silnik: 1,6TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 34
Domyślnie Odp: Gaszenie silnika TDCi

Witam chciałbym wznowić temat mojej przepustnicy w focusie... jako że problem nie znikł mimo iż już podstawiałem inną przepustnice.

1. Zauważyłem przy wymianie przepustnicy że mam kostkę odpiętą i kompletnie nie mam pojęcia co mam z tym zrobić ponieważ po podpięciu silnik przestaje kompletnie reagować na pedał gazu.
Poniżej przedstawiam zdjęcie przepustnicy takiej jak ta moja i widać na zdjęciu właśnie to gniazdo od którego mam kostkę odpiętą:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Dodam tylko że mimo wypiętej tej kostki samochód przyspiesza i odpala normalnie tylko gaśnie długo. Czy to może być przyczyną? Jak działa w takim razie ta przepustnica.

2. Dodatkowo zauważyłem że przepustnica jest zaolejona od środka... sąd moje pytanie czy to oby całkiem normalne że znajduje się tam olej w niewielkiej ilości... czy muszę szukać gdzieś nieszczelności?
Ccoxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2019, 13:09   #7
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: Gaszenie silnika TDCi

Że jest zaolejona od środka to znak przepuszczającej odmy i pewnie już jest tego sporo w chłodnicy intercolera. I taka też może być przyczyna powolnego gaszenia - samozapłon oleju którego jest dużo w dolocie. Bo logicznie rzecz biorąc po zgaszeniu kluczykiem, komputer odcina wtryskiwacze i nie powinno ON dostawać się do cylindrów - musi zgasnąć. Jak z olejem w silniku, ile ubywa, ile dolewasz na ile kilometrów ?
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2019, 19:14   #8
Ccoxx
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 17-09-2017
Model: Focus
Silnik: 1,6TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 34
Domyślnie Odp: Gaszenie silnika TDCi

Kolego... ani razu jeszcze nie dolewałem oleju bo mieści mi się w normie... na bagnecie mam dokładnie w połowie miedzy min a max.

Mam zrozumieć że gaśnie mi tak powoli ponieważ spala mi olej który się dostał przez dolot powietrza?
A co kolego sądzisz o odpiętej kostce od przepustnicy? Gdy jest odpięta silnik reaguje prawidłowo a jak podłącze to jest brak reakcji na pedał gazu. ehhh
Ccoxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2019, 14:53   #9
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: Gaszenie silnika TDCi

Trochę to dziwne zachowanie tej przepustnicy. Sprawdzona jest ciągłość przewodów do komputera ? . I najważniejsze pytanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., czy tak było, czy tak się stało, czy może ktoś coś kombinował z softem auta ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2019, 18:49   #10
Ccoxx
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 17-09-2017
Model: Focus
Silnik: 1,6TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 34
Domyślnie Odp: Gaszenie silnika TDCi

W takim stanie go kupiłem... mechanik mi dopiero później powiedział że takie coś ma miejsce w moim samochodzie. Obstawiam choć mogę się mylić że ta wiązka odpowiada za całkowite domykanie klapy w przepustnicy, co miało by powodować natychmiastowe zatrzymanie pracy silnika... Podstawiałem już inną przepustnice i robił tak samo... chyba pozostaje mi już tylko sprawdzenie wiązki kabla u elektryka bo żaden mechanik nie wie dlaczego tak się dzieje.
Ccoxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.