Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-08-2018, 18:50   #131
timbersher
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 12-10-2017
Skąd: internet
Model: Fiesta MK7 FL
Silnik: 1.25
Rocznik: 2017
Postów: 211
Domyślnie Odp: Jaki olej zalać aby był dobry?

Od nowości czyli od 2004 do tego silnika używam FORD FORMULA F 5W30 5L /wczesniej miał inną literkę na końcu od kilku lat F/. Po 200tyś silnik nie bierze oleju wymiana raz w roku lub wcześniej czyli co 15tyś. Silniczek pracuje tak:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

timbersher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2018, 15:15   #132
ziomek3
ford::beginner
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 16-08-2015
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fusion
Silnik: 1,4 tdi
Rocznik: 2008
Postów: 34
Domyślnie Odp: Jaki olej zalać aby był dobry?

Witam,

Posiadam Fieste 2008. Zawsze lałem olej silnikowy 5W-30 Formuła F specyfikacja: WSS-M2C913-C
Zamówiłem na internacie właśnie taki, a przysłali mi 5W-40 Formuła D/SD specyfikacja: WSS-M2C917-A.

czy mogę takim zalac silnik, czy lepiej zwrócić.
ziomek3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2018, 21:34   #133
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,657
Domyślnie Odp: Jaki olej zalać aby był dobry?

Cytat:
Napisał ziomek3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

Posiadam Fieste 2008. Zawsze lałem olej silnikowy 5W-30 Formuła F specyfikacja: WSS-M2C913-C
Zamówiłem na internacie właśnie taki, a przysłali mi 5W-40 Formuła D/SD specyfikacja: WSS-M2C917-A.

czy mogę takim zalac silnik, czy lepiej zwrócić.
Zwrócić.
5W40 tylko pogorszy właściwości silnika, a brak dodatków dla Twojego silnika też nic dobrego nie zrobi.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2018, 16:50   #134
gruby907
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-07-2015
Skąd: Lublin
Model: Fiesta
Silnik: 1,3
Rocznik: 2003
Postów: 22
Domyślnie Odp: Jaki olej zalać aby był dobry?

Ja próbowałem różne oleje i wróciłem do Valvoline Synpower 5W30 pod specyfikacje Forda. Olej jak olej, smaruje i odprowadza ciepło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. robi co ma robić i nie drenuje kieszeni za baniak
gruby907 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2019, 09:00   #135
zieluś
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 22-06-2018
Model: fiesta mk6
Silnik: 1.4 duratec
Rocznik: 2003
Postów: 16
Domyślnie Odp: Jaki olej zalać aby był dobry?

Wiem wiem złota łopata lub nagroda złotego internet explorera dla mnie za odkopanie wątku.
Pacjent Fiesta mk5 2003 1,4 16V benzyna. Zaraz po zakupie zalałem Motocrafta i nie jestem zadowolony moim zdaniem głośno chodzi długo klepie zaworami na szczęście zbliża się termin wymiany. I mam znowu ten sam dylemat jedni motul drudzy valvoline trzeci minerals ja ostatnio elfa znalazłem Elf Evolution 900 SXR 5W30 5L spełniający normę WSS-M2C913-D. Chodź zastanawiam się czy nie przejść na 5w40 żeby w te gorąca+ klimatyzacja dał sobie rade w miejskiej dżungli. Co mnie do elfa skłania Coobcio leje elfa do swoich nisanów i latają. Silnik ma nabiegane 241 tyś. km
zieluś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2019, 09:18   #136
kaku25
ford::advanced
 
Avatar kaku25
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-04-2015
Skąd: Kobyłka, Ząbki
Model: Kuga, Fiesta, Fusion
Silnik: 2.5 4x4 benz, reszta 1.4
Rocznik: 2009 2002 2003
Postów: 419
Domyślnie Odp: Jaki olej zalać aby był dobry?

Jaki masz przebieg samochodu? Ile czasu na nim jeździłeś?
I z 2003 to chyba MK6.
kaku25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2019, 17:23   #137
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,657
Domyślnie Odp: Jaki olej zalać aby był dobry?

Cytat:
Napisał zieluś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zastanawiam się czy nie przejść na 5w40 żeby w te gorąca+ klimatyzacja dał sobie rade w miejskiej dżungli.
To już będzie platynowy młotek z łopatą włącznie za odkopanie wątku i nie przeczytanie jego treści przed popełnieniem posta.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2019, 20:03   #138
zieluś
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 22-06-2018
Model: fiesta mk6
Silnik: 1.4 duratec
Rocznik: 2003
Postów: 16
Domyślnie Odp: Jaki olej zalać aby był dobry?

Cytat:
Napisał slawomirro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To już będzie platynowy młotek z łopatą włącznie za odkopanie wątku i nie przeczytanie jego treści przed popełnieniem posta.
Czy ja wiem dosyć często pojawia się temat oleju a przydał by się post przypięty z rozpiską co lać żeby osoby takie jak ja nie musiały zaśmiecać. Przeglądając posty nie znalazłem konkretów oprócz tych że olej w 1.4 16V ma spełniać normę WSS-M2C913 SAE 5w30 i że praktycznie nie istnieje olej syntetyczny z taką normą gdyż wszystkie mają kod odpadu jako mineralny oraz że teoretycznie najlepszy jest Ford formula F lub jego klon Motorcraft XR. Sprawa się skomplikowała po tym jak po popełnieniu posta poszedłem sprawdzić stan oleju Motorcraft XR. Niestety silnik po ok 7tyś km wziął 1l Motorcraft XR. Dolałem gdyż było na minimum silnik po uruchomieniu się wyciszył. Samochód ma obecnie przejechane 241 500 km. Dodatkowo w serwisie yt odnalazłem kanał Piotr Tester na którym prowadzący dokonuje testów różnych olei [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Z tego co zdążyłem przed wyjściem do pracy zobaczyć Motorcraft XR przy 100* C osiągnął jeden z lepszych rezultatów. Ciekawostką jest że Motule zarówno z serii X jak i Specific ford 913 d zaprezentował się w tym teście dosyć przeciętnie. Zastanawia mnie czy test tego typu może być miarodajny.
zieluś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2019, 21:33   #139
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,657
Domyślnie Odp: Jaki olej zalać aby był dobry?

Cytat:
Napisał zieluś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
praktycznie nie istnieje olej syntetyczny z taką normą gdyż wszystkie mają kod odpadu jako mineralny oraz że teoretycznie najlepszy jest Ford formula F lub jego klon Motorcraft XR. Sprawa się skomplikowała po tym jak po popełnieniu posta poszedłem sprawdzić stan oleju Motorcraft XR. Niestety silnik po ok 7tyś km wziął 1l Motorcraft XR.
XR Synth Motocrafta to teoretycznie następca Formuly F. Sam go wlałem do Fiesty. W efekcie silnik brał olej jak głupi i jeszcze zacząć ciec. Nie przejechałem więcej niż 1000 km i już wlałem Motula EcoNergy.
Ja będę taki polecał, ale ktoś inny wleje np Millersa i taki będzie polecał bo wg tej osoby silnik w jego aucie pracuje doskonale, itd.

Natomiast faktycznie nie istnieje w 100% syntetyczny olej wg specyfikacji Forda. Wszystko to istnieje to ma bazę mineralną i są to oleje typu HC.
W ogóle na rynku nie ma olejów całkowicie syntetycznych typu W30. Są typu W20, ale ja bym Fiesty tym nie zalewał, choć w instrukcji stoi jak byk, że można 5W20 wlać. No i brak dostępnym takim olejom specyfikacji do naszych Fiest.

Odnośnie testów to był taki test, rosyjski w formie tekstu i wielu zdjęć jak badali kilkadziesiąt olejów na zimno i po przegrzaniu. Co prawda Forda tam mało, ale jakiś ogląd daje. I chyba nic lepszego nikt nie robił.

Natomiast wszyscy dookoła mówią, że oleje Castrola to wielkie G. Kiedyś był dobre, a dziś tylko jadą na przeszłości. Opinie o nich nie są super, wiec może to być prawda.

Finalnie uważam, że albo należy trzymać się Formuły F i lać taki stale i stale, albo szukać wg opinii czegoś lepszego i niestety droższego.

Natomiast uważam, że eksperymentowanie z wlewaniem olejów bez specyfikacji Forda, lub innych lepkości W40, W50, itd to tylko proszenie się o kłopoty. olej typuW40 lało się kiedyś do aut wyprodukowanych przed XXI wiekiem, lub do aut zmęczonych życiem, gdy silnik są na skraju śmierci i lejemy takie oleje by jeszcze jakoś wytrzymały, nie ciekły.
Olej typu W40 podnosi zużycie paliwa, bo stawia większe opory w silniku i dlatego też spadają osiągi silnika. (robi się mułowaty) Przedłuża jednak życie o góra kilka lat. Potem jednak to już złom.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2019, 07:19   #140
Rafał1987
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 09-03-2017
Skąd: Siedliska-Lubartów
Model: Fiesta Mk6
Silnik: 1.4 16v
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie Odp: Jaki olej zalać aby był dobry?

Mam i ja dylemat. Fiesta po zakupie zalana była valvo 10w40 bo nie było wiadomo na czym jeździła. Po kilku miesiącach znalazlem zapiski jakiegoś niemca, że zalewał 5w30 no to do roboty. Kupiłem formułe i taką zalałem puźniej naoglądałem się filmików jak to ją podrabiają i obawiam się czy ja takiej właśnie nie nabyłem, zakup dokonałem w sklepie stacjonarnym. Teraz chcę valvo 5w30fe, ale słabo ten olej wypadł w testach na kanale yt co wcześniej był wspominany. Jestem w kropce.

Ostatnio edytowane przez Rafał1987 ; 08-02-2019 o 07:21
Rafał1987 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.