Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-04-2014, 19:41   #371
niebieskirafalek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-05-2012
Skąd: warszawa
Model: Mondeo ghia automat
Silnik: 2.0 TDCI 130km
Rocznik: 2002
Postów: 32
Domyślnie Odp: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

Cytat:
Napisał IamPIamP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich forumowiczow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to jest moj pierwszy post wiec zaczne od tego:

Mondeo 2004 rok kombi
2.0 tdci
130 km
automat/tiptronic
197 tys km

problemow mam kilka i bardzo prosze o podpowiedzi
1. falujace obroty - zarowno na zimnym jak i cieplym silniku
2. klekot od strony pasazera - nie wiem czym spowodowany, mech powiedzial ze kolo pasowe, na forum przeczytalem ze moze tez byc napinacz (pyt. paska klinowego czy wielorowkowego?)
3. swierszczy klima - tylko wlaczona lub na trybie eko...co to moze byc?
4. potrzebuje dobrego speca od automatow w Warszawie

Bardzo prosze wszystkich o pomoc i wszelkie dobre rady
witam moze nie jestem specem ale niektore rzeczy przerabialem, a wiec co do falujacych obrotow pomoc nie moge bo u mnie faluja tylko przy zimnym silniku, pytanie w jakim zakresie jest to falowanie>? klekot moze byc spowodowany faktycznie napinaczem paska wielorowkowego, co do kilmy moze padac łozysko badz sprzegielko sprezarki a co do wymiany oleju w skrzyni ja mam przelatane ponad 22000 i do oleju nie zagladam, w ksiazce serwisowej pisza aby kontrolowac poziom oleju co 60000km a serwis forda wogole nie wymienia oleju w skrzyni, jesli kolega jest z wawy posiadam elm do forda i moge zobaczyc czy sa jakies bledy w komp. jesli zainteresowany podaje E-mail [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

niebieskirafalek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2014, 23:56   #372
Czarny71
ford::average
 
Avatar Czarny71
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 13-12-2013
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo mk3 Ghia automat (kombi) DENSO
Silnik: 2.0 TDCi 130PS
Rocznik: 2005
Postów: 50
Domyślnie Odp: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

Cytat:
Napisał Andy1000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W tej skrzyni nie wymienia się oleju. Nie radzę kombinować.
...kompletna bzdura

Cytat:
Napisał Andy1000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...ewentualnie uzupełnić. Z wymianą radzę ostrożnie (jeśli ze skrzynią nic się nie dzieje).
Oczywiście że wymiana oleju w skrzyni jest wskazana/konieczna (z naciskiem na konieczna), chyba że ktoś woli czekać aż skrzynia będzie nadawała się do regeneracji bądź wymiany. Można to zrobić samemu i to bez większych problemów (w sumie jedyny to taki, że trzeba podnieść przód samochodu, albo też skorzystać z "podjazdu")

Ostatnio edytowane przez Czarny71 ; 23-04-2014 o 00:21
Czarny71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2014, 16:54   #373
niebieskirafalek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-05-2012
Skąd: warszawa
Model: Mondeo ghia automat
Silnik: 2.0 TDCI 130km
Rocznik: 2002
Postów: 32
Domyślnie Odp: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

witam znowu, same klopoty z Tym FordemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w zakresie okolo 1500obr wytepuje u mnie dziwne buczenie, niewiem czy jest to z silnika czy ze skrzyni ustepuje dopiero okolo 2000obr. szukalem na Forum ale roznie pisza. moze ktos z Was ma lub mial podobny problem?
niebieskirafalek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2014, 10:50   #374
oli10
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 24-12-2004
Skąd: Wola Tesserowa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

Witam, ja osobiście sam wymieniałem olej w skrzyni, metodą statyczną, po wymianie zrobiłem już jakieś 5 tys, km i jest ok, lepiej wymienić ten olej koszt nieduży około 160 zł za olej.
Do sprawdzenia poziomu jest śrubka w skrzyni biegów przelewowa.
oli10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2014, 17:43   #375
IamPIamP
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 15-04-2014
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mk3 tiptronic
Silnik: 2.0 tdci 130KM
Rocznik: 09.2004
Postów: 19
Domyślnie Odp: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

Witam ponownie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zbliża się magiczne 60k km, więc olej w skrzyni pojdzie do wymiany (decyzje podjąłem po przeczytaniu wielu forów) i właśnie na jednym z forów samochodowych (chyba VW) jakiś "magik" napisał, że te skrzynie Jatco maja filtr wbudowany na stałe i jest on, podobno, "samopluczacy"? Czy ktos słyszał o czymś takim?
IamPIamP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2014, 18:04   #376
Jacollo
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-07-2013
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.5 V6
Rocznik: 2005
Postów: 35
Domyślnie Odp: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

Mechanik który mi wymieniał olej też mi mówił, że się nie wymienia filtra.
Jacollo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2014, 18:16   #377
IamPIamP
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 15-04-2014
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mk3 tiptronic
Silnik: 2.0 tdci 130KM
Rocznik: 09.2004
Postów: 19
Domyślnie Odp: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

Wiem, wiem...chodziło mi o to, czy ktoś słyszał o samopluczacym się filtrze? czy w ogóle takie istnieją? jeśli tak, to czy możemy takie właśnie mieć w skrzyni?
IamPIamP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2014, 12:04   #378
jvp
ford::amateur
 
Avatar jvp
 
Imię: jvp
Zarejestrowany: 22-06-2012
Skąd: pomorskie
Model: Mondeo MK3 GHIA X Kombi
Silnik: 2.0 TDCi Automat
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

Cytat:
Napisał IamPIamP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem, wiem...chodziło mi o to, czy ktoś słyszał o samopluczacym się filtrze? czy w ogóle takie istnieją? jeśli tak, to czy możemy takie właśnie mieć w skrzyni?
Witam. To nie jest filtr "samopłuczący". Żeby go wymienić, trzeba jednak rozebrać całą skrzynię... Co do wymiany oleju w ASB zdania są mocno podzielone; producent nie zaleca, ASO nie zaleca, warsztaty zajmujące się automatami - zalecają. A wrażenia po wymianie bywają różne; ja nie wymieniałem (185kkm).
Jakiś czas temu (20kkm) byłem w ASO na kontroli ASB - podłączyli pod komputer, dolali ok. 100ml oleju.
Stan oleju sprawdza się chyba na podstawie ciśnienia w skrzyni, pod komputerem. Tak mnie tam poinformowano.

Fordowski olej do naszych skrzyń to:

J-5S / 2U7J M2C922 AA / kod produktu: 1 209 001
Ford Specification WSS-M2C922-A1

Ostatnio edytowane przez jvp ; 20-10-2014 o 12:39
jvp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2014, 20:06   #379
niebieskirafalek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-05-2012
Skąd: warszawa
Model: Mondeo ghia automat
Silnik: 2.0 TDCI 130km
Rocznik: 2002
Postów: 32
Domyślnie Odp: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

Cytat:
Napisał Andy1000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Swoją skrzynię naprawiałem w Midparts. Zdecydowanie ich polecam.
Kiedyś byli w Ursusie, teraz w Raszynie.
Mają swoją stronę www, bez problemu znajdziesz.
Mam pytanie, Co Ci polecialo w skrzyni? Jakie byly objawy? I ile kosztowala Cie naprawa? bo słyszalem ze za samo sprawdzenie skrzyni biora 3 stowki
niebieskirafalek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2015, 10:06   #380
stanisz
ford::advanced
 
Avatar stanisz
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-07-2007
Skąd: Warszawa
Model: FORD MONDEO MK4
Silnik: 1.8 TDCI 125 KM
Rocznik: 2008
Postów: 273
Domyślnie Odp: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

Mam taki problem Panowie, nie związany co prawda ze skrzynią automatyczną ale jako założyciel tego wątku czuję się tu najlepiej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pilot zamyka wszystkie drzwi ale przy kliknięciu na otwarcie otwiera tylko drzwi kierowcy i dopiero za drugim pozostałe. Mam zaprogramowane że drzwi zamykają się przy przekroczeniu 5km/h, wtedy po zamknięciu od środka można otworzyć ręcznie wszystkie drzwi z wyjątkiem kierowcy, żeby otworzyć kierowcy muszę zgasić silnik, wyjąć kluczyk ze stacyjki i otworzyć się od środka z pilota. Próbowałem przejść procedurę jak przy programowaniu żeby zamykał się po osiągnięciu 5km/h czyli kluczyk do pozycji II potem 3 razy ręczne zamknięcie i otwarcie drzwi...... ale po pierwszym zamknięciu odciągnięcie rączki nic nie daje a ten mniejszy rygiel stawia opór. Odłączenie akumulatora na kilka minut nic nie dało.
Może ma ktoś jakiś pomysł ?
__________________
MK4 TITANIUM X 1.8 TDCI 125 KM
stanisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
automat , mondeo mk3



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.