Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-05-2014, 19:35   #41
kryzys
ford::average
 
Avatar kryzys
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-07-2006
Skąd: Kraków - miasto smoków i smogu
Model: VW
Silnik: Pb
Rocznik: 2017
Postów: 188
Domyślnie Odp: niedziałający centralny zamek od strony kierowcy

Ja jak smarowałem swój zamek to parę tych większych plastików z niego odpinałem (one były na zatrzaskach wpinane), dzięki temu miałem dostęp do wszystkich ruchomych części w środku... już dokładnie nie pamiętam bo dość dawno to robiłem ale wd-40 albo cx-80 z cienką rurką dość dobrze napuściłem tam na te wszystkie ruchome części a potem co wyciekło to przetarłem i pomogło. Natomiast zauważyłem że jest tam trochę części małych i delikatnych których niewielki obrót otwiera lub blokuje zamek, wystarczyło podczas zamykania przyblokować delikatnie jeden trybik i nie blokowało zamka. Ciekawe czy to jest aż tak wrażliwe na tarcie, czy może się jakiś element wyciera i wyrabia.
Nie chcę kolegi namawiać do psucia ale jeżeli tego zamka nie uratuje a kupi nowy to może pokusiłby się o jakąś autopsję... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i wrzucił parę fotek z jego budowy?

__________________
"Życie człowieka ma kolor jego wyobraźni..."

JEDŹ BEZPIECZNIE ! 1.8 TDCI - 220 km/h
kryzys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2014, 06:20   #42
Roland074
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-07-2010
Skąd: Słupno/Płock
Model: było Mondeo Titanium X MK IV hatchback + pakiet stylizacyjny
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 123
Domyślnie Odp: niedziałający centralny zamek od strony kierowcy

Witam ponownie.
Sorry, że tak długo nie dawałem odpowiedzi. Dopiero wczoraj (po dwóch próbach) - za trzecim razem przyszedł właściwy zamek do drzwi. Wymieniłem i działa bez problemów. Trafiłem na bardzo rzetelnego allegrowicza zamawiając u niego zamek to klapy bagażnika (nie działało oświtlenie - uszkodzona krańcówka, na koniec przy kolejnym montażu zamek zakleszczył się i przy otwieraniu klapy pękł element w środku). Zamka do drzwi nawet nie wystawiał na allegro - poprostu zapytałem czy coś takiego ma. U poprzedników podawałem nawet nr: zamka, Vin - i przychodziły nie takie jak powinny. Ten allegrowicz posiada bardzo dużo częsci do mondeo mk4, więc jakby ktoś potrzebował to mogę podać namiary na maila.
Pozdrawiam.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Roland074 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2014, 17:17   #43
jerrus
ford::beginner
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 06-05-2014
Skąd: Biała Podlaska
Model: Mondeo MK4 Kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 28
Domyślnie Odp: niedziałający centralny zamek od strony kierowcy

Witajcie. Mam problem z prawymi przednimi drzwiami. Zamykając drzwi pilotem zamykają się wszystkie oprócz drzwi pasażera, muszę sam je zamknąć przez wciśnięcie nad klamką tego wichajstra. Otwierając drzwi pilotem otworzą się wszystkie oprócz wyżej wymienionych. podczas otwierania widać że się ten wichajster delikatnie rusza lecz nie otworzy. Dopiero kiedy wcisnę na pilocie przycisk otwierania tak 4-5 razy drzwi się otworzą. Czy to wina tego siłownika czy sterownika?.. Linka nasmarowana, chodzi luźno... Proszę o podpowiedź.
jerrus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2014, 05:44   #44
Roland074
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-07-2010
Skąd: Słupno/Płock
Model: było Mondeo Titanium X MK IV hatchback + pakiet stylizacyjny
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 123
Domyślnie Odp: niedziałający centralny zamek od strony kierowcy

Witam
Jerrus - miałem dokładnie te same objawy tyle tylko, że z prawymi tylnymi drzwiami. Wymiana zamka i problem zniknie. Wyjmij zamek, przepisz nr zamka i poszukaj na allegro (musi być taki sam, inaczej będzie wywalać błędy i nie będzie prawidłowo działać). Jeśli nie znajdziesz to daj znać na priw - to prześlę Ci namiary na gościa od którego ja brałem zamki.
Pozdrawiam.
Roland074 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2014, 09:21   #45
jerrus
ford::beginner
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 06-05-2014
Skąd: Biała Podlaska
Model: Mondeo MK4 Kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 28
Domyślnie

Na razie po powrocie z wakacji muszę kasy troszkę dozbierać. Ile tak mniej wiecej kosztuje taki zamek?

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
jerrus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2014, 07:34   #46
Roland074
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-07-2010
Skąd: Słupno/Płock
Model: było Mondeo Titanium X MK IV hatchback + pakiet stylizacyjny
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 123
Domyślnie Odp: niedziałający centralny zamek od strony kierowcy

Witam
Za tylny prawy zapłaciłem 100 zł + 20 zł przesyłka.
Roland074 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2014, 14:23   #47
wduk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-03-2010
Skąd: Mrowino
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 37
Domyślnie Re: Odp: Automatyczne zamykanie drzwi po ruszeniu autem

Cytat:
Napisał kryzys Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie pomogło dobre nasmarowanie mechanizmu zamka smarem w aerozolu, już parę miesięcy zamki działają bez problemu. Rygle się zamykały ale jakby nie do samego końca jakby się gdzieś zacinały, za 2 lub 3 razem po wciśnięciu zamykania blokowały się poprawnie.
Niestety trzeba wyciągać cały machanizm zamka z drzwi żeby go dobrze przesmarować.
Też tak zrobiłem aczkolwiek po wymontowaniu całego zamka zauważyłem ,że większa część mechanizmu jest dostępna przez otwory śrub (tych mocujących zamek w drzwiach). Myślę, ze następnym razem zamiast wymontowywać zamek spróbuję nasmaroawć go właśnie przez te otwory.

Ostatnio edytowane przez wduk ; 12-10-2015 o 15:17
wduk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2015, 13:55   #48
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: niedziałający centralny zamek od strony kierowcy

Zabrałem się w końcu za demontaż zamka z moim mechanikiem.
U mnie ten dzyndzel którym można od środka zamykać i otwierać drzwi chodził jakoś ciężko przez co drzwi się nie zamykały.
Okazało się że przyczyną był silniczek zamka, po rozebraniu i wyczyszczeniu całego syfu z niego zamek zaczął pracować jak nowy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2015, 17:08   #49
pypek
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-08-2014
Skąd: lebork
Model: mondeo mk4
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 60
Domyślnie Odp: niedziałający centralny zamek od strony kierowcy

panowie potrzebuje nr.zamka prawy tyl moj vin WF0EXXGBBE8A67190 mialem go rozebrane i sa starte te nr.i nie wiem jakiego szukac mialem wszystko nasmarowane i nic nie dalo ogolnie zamek wyglada super zadnego brudu no ale niestety ani nie otwiera i nie zamyka
pypek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2015, 19:16   #50
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,985
Domyślnie Odp: niedziałający centralny zamek od strony kierowcy

proszę 6M2A-R26413-ED , EC , EB , EA zamek drzwi tył Od: 19-02-2007 Do: 06-09-2010 Elektr.zwalniana blokada drzwi, Bez ukł. otw. drzwi bez kluczyka
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
centralny nie działa , centralny zamek , drzwi , szyby , zamek



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.