Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-03-2008, 17:50   #31
azet
ford::professional
 
Avatar azet
 
Zarejestrowany: 21-12-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk IV
Silnik: 1,6
Rocznik: mikołaj '07
Postów: 1,397
Domyślnie Re: [Mk4] Wymiana fabrycznych przednich tweeter'ów na JBL

keisim- weź no chłopie mi tak po chłopsku wytłumacz, ja już ma załączone te głośniczki, i rzeczywiście teraz słychać że z nich coś leci , nawet na tym nieszczęsnym 6000CD,ale trochę się zaniepokoiłem czy czegoś nie pokręciłem , wyciągnołem kluczyk ze stacyjki i nie mogłem radia włączyć , ani niczego, po chwili wszystko wróciło do normy, i teraz już jest ok, ale tak na wszelki wypadek, jak je podłączyć :fcp9 , który kabel do którego, czy może nie będzie różnicy ? myślę że będzie ,ale nie potrafię odróżnić który to minus ,a który plus -pomożesz ?
ps. co do radia, jeden znajomy mi opowiadał jak za zakup trefnego towaru z allegro, gościowi policja całe mieszkanie przemeblowała,chociarz ja sam kupywałem grila od ghia na allegro

__________________
azet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2008, 20:21   #32
keisim
ford::professional
 
Avatar keisim
 
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Śląsk
Model: BMW X3 F25 xDrive
Silnik: 2.0D 184KM
Rocznik: 2012.03
Postów: 1,018
Domyślnie Re: [Mk4] Wymiana fabrycznych przednich tweeter'ów na JBL

Hehe... no i są już pierwsze "ofiary" mojego posta :fcp1

azet, jeżeli tylko:
A) nie zwarłeś żadnego przewodu do masy samochody (nie zwarłeś, co? :fcp13 )
B) wykonywałeś prace przy wyłączonym radiu,
...to przeróbka nie miała prawa wpłynąć na funkcjonowanie czegokolwiek w samochodzie.

Na gnieździe fabrycznego tweeter'a masz oznaczenia + - , sprawdź który przewód wchodzi na który pin i podepnij:
- czerwony przewód nowego tweeter'a do przewodu, który wchodził na pin +
- czarny przewód nowego tweeter'a do przewodu, który wchodził na pin -
...czy to po chłopsku jest?? :fcp1

Np. w prawych drzwiach powinieneś połączyć przewód fioletowo/pomarańczowy z czerwonym i żółto/pomarańczowy z czarnym.

Pół biedy jeżeli podłączyłeś oba głośniki odwrotnie ale jeżeli tylko jeden źle a drugi dobrze to będą grały w przeciwfazie a to nie będzie brzmiało dobrze :fcp1 . Objawia się to np. tym, że dźwięk mono odtwarzany z obu głośników będziesz słyszał nie w środku sceny (między głośnikami) tylko na obrzeżu, jak surround :fcp4

Radio już dojechało - co ciekawe przyszło w oryginalnym Fordowskim pudełku, ma nawet plastikową wytłoczkę na froncie. Wygląda jakby nigdy nie było zakładane do samochodu, brak śladów po śrubach przy otworach mocujących... jutro rano jadę założyć do ASO.
__________________
BMW X3 xDrive20d F25 2012
Jaguar XJ Sovereign X300 4.0 1997
Ford Mondeo TitaniumX MK4 2.0 TDCi kombi 2007 - w 2012 zmienił właściciela
keisim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2008, 20:50   #33
azet
ford::professional
 
Avatar azet
 
Zarejestrowany: 21-12-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk IV
Silnik: 1,6
Rocznik: mikołaj '07
Postów: 1,397
Domyślnie Re: [Mk4] Wymiana fabrycznych przednich tweeter'ów na JBL

Cytat:
Napisał keisim
Hehe... no i są już pierwsze "ofiary" mojego posta :fcp1

azet, jeżeli tylko:
A) nie zwarłeś żadnego przewodu do masy samochody (nie zwarłeś, co? :fcp13 )
B) wykonywałeś prace przy wyłączonym radiu,
...to przeróbka nie miała prawa wpłynąć na funkcjonowanie czegokolwiek w samochodzie.

Na gnieździe fabrycznego tweeter'a masz oznaczenia + - , sprawdź który przewód wchodzi na który pin i podepnij:
- czerwony przewód nowego tweeter'a do przewodu, który wchodził na pin +
- czarny przewód nowego tweeter'a do przewodu, który wchodził na pin -
...czy to po chłopsku jest?? :fcp1

Np. w prawych drzwiach powinieneś połączyć przewód fioletowo/pomarańczowy z czerwonym i żółto/pomarańczowy z czarnym.

Pół biedy jeżeli podłączyłeś oba głośniki odwrotnie ale jeżeli tylko jeden źle a drugi dobrze to będą grały w przeciwfazie a to nie będzie brzmiało dobrze :fcp1 . Objawia się to np. tym, że dźwięk mono odtwarzany z obu głośników będziesz słyszał nie w środku sceny (między głośnikami) tylko na obrzeżu, jak surround :fcp4

Radio już dojechało - co ciekawe przyszło w oryginalnym Fordowskim pudełku, ma nawet plastikową wytłoczkę na froncie. Wygląda jakby nigdy nie było zakładane do samochodu, brak śladów po śrubach przy otworach mocujących... jutro rano jadę założyć do ASO.
upssss :fcp19 przy wyłączonym radiu , powiadasz, hmmmm......... ekhem..... yyyyyy......, ten ... dalej ......., kurcze ciemno w garażu było a ja elektryk zielony jestem i nie znalazłem tych oznaczeń + -, jutro zajrzę jak ja to podłączyłem, radio chodzi. ufff.
__________________
azet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2008, 20:54   #34
keisim
ford::professional
 
Avatar keisim
 
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Śląsk
Model: BMW X3 F25 xDrive
Silnik: 2.0D 184KM
Rocznik: 2012.03
Postów: 1,018
Domyślnie Re: [Mk4] Wymiana fabrycznych przednich tweeter'ów na JBL

Tiaaa... najlepiej przy wyłączonym a zwłaszcza w momencie odcinania wtyczki od starego tweeter'a :fcp2 Potem może być właczone, byleby kabelkami po masie nie jeździć... :fcp4
__________________
BMW X3 xDrive20d F25 2012
Jaguar XJ Sovereign X300 4.0 1997
Ford Mondeo TitaniumX MK4 2.0 TDCi kombi 2007 - w 2012 zmienił właściciela
keisim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2008, 21:13   #35
TiM
ford::professional
 
Avatar TiM
 
Zarejestrowany: 03-12-2007
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCi 125/144KM 340/403Nm :) chip by heko
Rocznik: 12.2007
Postów: 1,278
Domyślnie Re: [Mk4] Wymiana fabrycznych przednich tweeter'ów na JBL

keisim Daj potem znać czy masz podobne odczucia :fcp4

yyyy... odnośnie radia :fcp2
__________________
G - Car solution
TiM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2008, 22:11   #36
keisim
ford::professional
 
Avatar keisim
 
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Śląsk
Model: BMW X3 F25 xDrive
Silnik: 2.0D 184KM
Rocznik: 2012.03
Postów: 1,018
Domyślnie Re: [Mk4] Wymiana fabrycznych przednich tweeter'ów na JBL

azet, jeszcze jedno - jeżeli masz radio 6000CD i na tweeter'ach albo przy zwrotnicy (na kablu) jest przełącznik 0dB/+3dB to zostaw go na 0dB. To radyjko dosyć mocno szumi w spoczynku - jak będzie cicho w samochodzie i głośność będzie ustawiona nie za wysoko to będziesz po prostu słyszał szum z tweeter'ów.

TiM, ostatnio mam lekką szajbę na punkcie forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. więc nie omieszkam się pochwalić :fcp1
__________________
BMW X3 xDrive20d F25 2012
Jaguar XJ Sovereign X300 4.0 1997
Ford Mondeo TitaniumX MK4 2.0 TDCi kombi 2007 - w 2012 zmienił właściciela
keisim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2008, 22:14   #37
TiM
ford::professional
 
Avatar TiM
 
Zarejestrowany: 03-12-2007
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCi 125/144KM 340/403Nm :) chip by heko
Rocznik: 12.2007
Postów: 1,278
Domyślnie Re: [Mk4] Wymiana fabrycznych przednich tweeter'ów na JBL

hmm... chyba wiem co masz na myśli :fcp2
__________________
G - Car solution
TiM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2008, 06:18   #38
azet
ford::professional
 
Avatar azet
 
Zarejestrowany: 21-12-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk IV
Silnik: 1,6
Rocznik: mikołaj '07
Postów: 1,397
Domyślnie Re: [Mk4] Wymiana fabrycznych przednich tweeter'ów na JBL

Cytat:
Napisał keisim
azet, jeszcze jedno - jeżeli masz radio 6000CD i na tweeter'ach albo przy zwrotnicy (na kablu) jest przełącznik 0dB/+3dB to zostaw go na 0dB. To radyjko dosyć mocno szumi w spoczynku - jak będzie cicho w samochodzie i głośność będzie ustawiona nie za wysoko to będziesz po prostu słyszał szum z tweeter'ów.
:fcp13
:fcp26
__________________
azet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2008, 10:31   #39
keisim
ford::professional
 
Avatar keisim
 
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Śląsk
Model: BMW X3 F25 xDrive
Silnik: 2.0D 184KM
Rocznik: 2012.03
Postów: 1,018
Domyślnie Re: [Mk4] Wymiana fabrycznych przednich tweeter'ów na JBL

Sony zamontowane - pierwsze odczucia pozytywne chociaż myślałem, że nieco bardziej mnie zaskoczy.

Jeżeli chodzi o brzmienie to muszę przyznać, że na CD nie odczuwam większej różnicy. Natomiast mam wrażenie, że tuner ma większą dynamikę i lepszą górę - wieczorem sprawdzę czułość. 6000CD jest zauważalnie mniej czuły np. od Clariona w moim byłym P406 - mam nadzieję, że w Sony będzie lepiej.

Radio wygląda całkiem fajnie ale mam dwa zastrzeżenia:
1) "W łapie" wyglądało jeszcze lepiej niż w samochodzie :fcp1
2) Front jest jak lustro, odbija się w nim pejzarzyk zza prawego okna, bardzo widać wszelkie pyłki... ale całe szczęści wyświetlacz jest mimo to czytelny.

Jestem zadowolony z wymiany - mam teraz niezależną regulację tonów dla każdego źródła dźwięku, dodatkową regulację tonów średnich i MP3 (jeszcze nie sprawdzałem czy działa :fcp1 ).

A bluetooth jednak nie siedzi w radiu :fcp5 (tak podejrzewałem od samego początku) - ASO kiedyś podało mi taką informację ale teraz się z niej wycofali.
__________________
BMW X3 xDrive20d F25 2012
Jaguar XJ Sovereign X300 4.0 1997
Ford Mondeo TitaniumX MK4 2.0 TDCi kombi 2007 - w 2012 zmienił właściciela
keisim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2008, 15:31   #40
muaddib
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 26-02-2008
Skąd: KRK
Model: Mondeo Mk.5
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2017
Postów: 67
Domyślnie Re: [Mk4] Wymiana fabrycznych przednich tweeter'ów na JBL

Cytat:
Napisał keisim
Sony zamontowane - pierwsze odczucia pozytywne chociaż myślałem, że nieco bardziej mnie zaskoczy.

A bluetooth jednak nie siedzi w radiu :fcp5 (tak podejrzewałem od samego początku) - ASO kiedyś podało mi taką informację ale teraz się z niej wycofali.
keisim gratulacje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ja poluję na radyjo - już mam nawet coś na oku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ile Ci zaśpiewali w ASO za montaż i programowanie ?? Jak się dowiedziałem z niemieckiego forum - ponoć należy radio skonfigurować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. za nic nie wiem o co biega - ale niech będzie. Czy jest tam opcja automatycznego podgłaśniania w czasie jazdy w zależności od prędkości ??

Aha i na Niemcach znalazłem też moduł CAN do dowolnego (??) radia Sony który robi za międzymordzie miedzy niefirmowym radiem a resztą autka. jak ktoś zainteresowany to odnajdę i wkleję linka. Koszt chyba 140 EUR.
__________________
był - Mondeo Mk4 (2012), 2.0TDCi 140KM, Panther Black, Titanium
jest - Mondeo Mk5 Vignale (2017), 2.0TDCi 180KM, Ruby Red
zaFORDzony od 1999 ....
muaddib jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.