Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-11-2008, 11:38   #101
Davo
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-05-2005
Skąd: Hajnówka/Grodzisk Mazowiecki
Model: focus,transit,mondeo,fiesta
Silnik: 1,8tdci.2,4di.2,0tdci,1,25pb
Rocznik: 07.01.03.06
Postów: 186
Domyślnie Re: LPG w Fusionie

Witam dzieki za odpowiedz maniek i za polecenie zakladu ja kiedys sie pytalem ale to bylo na jakiejs ulicy od 27 lipca w bok niby dobry zaklad i mam jeszcze jedno pytanko czy posiadasz lubrykator czy po prostu instalacja jest bez niego???,pozdrawiam.

Davo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2008, 18:42   #102
philli
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-11-2008
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2009
Postów: 7
Domyślnie Re: LPG w Fusionie

W Fusionie można zamontować instalację gazową nie tracąc gwarancji. Można tego dokonać tylko w silniku 1.4 8 zaworowym. Z tego co się orientuje w aso w Wrocławiu zakładają insalację. jednak nie wiem ile to kosztuje.
philli jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2008, 15:02   #103
jalubas
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-04-2008
Model: Fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2004
Postów: 7
Domyślnie Re: LPG w Fusionie

Witam,

Mam prośbę o waszą opinię.

We wrześnie założyłem LPG na wtrysku w mojej Fuzji 1,4 2004.

Po około miesiącu jazdy po zatankowaniu gazu autko zaczęło się dziwnie zachowywać. Chodziło jak traktor (głośniej, jaby był uszkodzony tłumik) Pojawiła się kontrolka "silnika"

Wymienili świece + przewody wys. napięcia. Nie pomogło.... ale i tak były do wymianyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Okazało się, że padła cewka zapłonu. Wymienili i autko jeździ ale...

No właśnie ...

Autko często ma dziwne objawy.

1) Jadąc np. 20/h na 2 biegu gdy dodaję gazu to szarpie/dusi jakby była zła mieszanka lub silnik za mało gazu dostawał i dopiero po chwili jedzie normalnie.
2) często nie jedzie normalnie tylko dalej szarpie nawet na 4 biegu. Muszę wtedy przełączyć na benzynę bo nie da się jeździć
3) czasem przy włączaniu się do ruchu ....normalnie ruszam (sprzęgło, gaz) a samochód gaśnie. Gorzej gdy autko rusza i toczy się na skrzyżowanie ale nie zbiera normalnie. To bardzo niebezpieczne przy dużym natężeniu ruchu.

Podjechałem na regulacje, kilka prób i nic.

Zwiększyli przepustowość dysz od gazu z 1,8 mm do 2 mm. Autko ciut lepiej chodzi ale nie ustąpiły ww. objawy.

Kolega twierdzi że może pomóć wymiana filtru gazu ze zwykłego na sportowy-bawełniany.

Licząc na wasze doświadczenia. Co myślicie sądząc po objawach ... w autogazie mają szukać właściwej mieszanki, zwiększyć przepustowość dysz czy może wymiana filtru?

Z góry dziękuję za info zwrotne i Pozdrawiam
jalubas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2008, 21:04   #104
Pierre Doley
ford::average
 
Avatar Pierre Doley
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Malbork
Model: Ford
Silnik: Benzynowy
Rocznik: Stary
Postów: 64
Domyślnie Re: LPG w Fusionie

LPG= śmierć silnika. Jadan silnik nie jest przystosowany do tego gowna. Jesli ktos chce zaoszczedzic, niech kupi diesla albo niech jezdzi miejska komunikacja.
__________________
Pozdrawiam,
Pierre
------------------------------------------------------------------------------------------
Ford pour un jour, Ford pour toujours!
Pierre Doley jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2008, 11:02   #105
totmes
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-02-2008
Model: Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2004
Postów: 115
Domyślnie Re: LPG w Fusionie

ja też mam taki silnik i powiem ci że też miałem takie objawy "często nie jedzie normalnie tylko dalej szarpie nawet na 4 biegu. Muszę wtedy przełączyć na benzynę bo nie da się jeździć" i odpowiadał za to uszkodzony wtryskiwacz gazu i źle dobrana mieszanka. Jak to wtryskiwacz to przez to tewż głośniej chodzi.
A nie czujesz wibracji silnika - u mnie go telepało bo nie pracował 4 cylinder.
A co do kontrolki to częsta przypadłość - ja już się przyzwyczaiłem że mi się świeci
__________________
pozdrawiam Piotrek

Regulamin pkt. 23 i 24
totmes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2008, 21:57   #106
jalubas
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-04-2008
Model: Fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2004
Postów: 7
Domyślnie Re: LPG w Fusionie

Tj. wcześniej pisałem po miesiącu jazdy na gazie padła cewka. Wymienili twierdząc, że cewki często padają w fordach i to pewnie z zużycia a gaz mógł tylko pomoc.

Teraz czuję, że mechanik szuka na oślep. Kilka prób doboru mieszanki i nic. Zwiększył przepustowość dysz i nic.

Co do informacji po podpięciu się do komputera. Błąd 3 lub 4 cylindra. Mechanik wczoraj prosił mnie żebym 1 dzień jeździł tylko na benzynie. Chciał sprawdzić czy nie wymienili mi wadliwej cewki. Na benzynie nie pojawia się kontrolka i wszystko jest ok więc to nie wina cewki. ... Szukam dalej ale może wtryskiwacz to dobry trop?

Co do jazdy na gazie. Moje odczucia są bardzo podobne.

Gdy zaczyna szaleć to zaczyna mrygać kontrolka, szarpie tak jakby nie dostawał dostateczniej ilości gazu a gdy dociskam pedał gazu to chodzi głośniej jakby miał uszkodzony tłumik. Po chwili jazdy kontrolka świeci na stałe a szarpie na 2,3,4 biegu.
Jedynie przełączenie na benzynę pomaga - od razu chodzi dobrze.

Pytanie... czy wtryskiwacz gazu jest do wymiany?
jalubas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2008, 08:43   #107
totmes
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-02-2008
Model: Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2004
Postów: 115
Domyślnie Re: LPG w Fusionie

podejrzewam że może to być wtryskiwacz. ja mam instalację elpigazu i wtryskiwacz kosztuje 1000pln ale załatwiłem sobie używkę za 200
__________________
pozdrawiam Piotrek

Regulamin pkt. 23 i 24
totmes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2008, 19:01   #108
piotrlublin
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-11-2007
Postów: 6
Domyślnie Re: LPG w Fusionie

Ja mam 100 tys zrobione na DT- gazie. Wtryskiwacze lovato.
1. Wiem, że to głupie ale sprawdz po pierwsze poziom płynu chłodniczego.
2. Objawy które opisałeś wyglądają na "zawieszenie" wtryskiwacza gazu. zwróć uwagę czy nie zdarza się to częściej przy 2000 obr/ min i przy niskiej temperaturze otoczenia.
3. Jeżeli to wtryskiwacz proponuje zmiane na szynę Lpg podobno śmiga.

Ja mialem ten sam problem i wystarczyło rozwiązanie nr 1
Pozdrawiam
piotrlublin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2008, 12:30   #109
totmes
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-02-2008
Model: Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2004
Postów: 115
Domyślnie Re: LPG w Fusionie

byłem na kolejnym ustawieniu gazu po wymianie wtryskiwacza i ku mojemu zdziwieniu kontrolka check engine zgasła.
teraz jestem pewny że wymiana pomogła a dodatkowo bardzo ważna jest prawidłowa mieszanka. spalanie spadło do 7,5 litra gazu więc jestem bardzo zadowolony
__________________
pozdrawiam Piotrek

Regulamin pkt. 23 i 24
totmes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2008, 12:57   #110
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,549
Domyślnie Re: LPG w Fusionie

Osobiście jestem przeciwnikiem zagazowywania aut, ale jeśli już na siłę ktoś chce mieć gaz to można sobie kupić np. Fiestke 1.3 z fabryczną instalacją lpg (praktycznie to to samo co Fusion tylko silnik inny) albo C-Maxa CNG
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ford , fusion , fusion gaz , fusion lpg , gaz , instalacja , lpg



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.