Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-12-2018, 20:39   #1
Czubekone
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-06-2018
Skąd: Siedlce
Model: Ford focus mk2
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Okresowo nie działa otwieranie bagażniak mikrostykiem oraz kluczykiem/pilotem

Witam, dopadła mnie pewna awaria, której nie rozumiem.
Po tym jak samochód stał kilka godzina na lekkim mrozie lub na deszczu, całkowicie przestał otwierać się bagażnik.
Awaria znika po jednej lub dwóch godzinach stania w garażu.
Rozumiem, że mikrostyk może być nieszczelny i przestać działać od wilgoci, ale wtedy powinno działać sterowanie z pilota...
U mnie natomiast, gdy klikam mikrostyk nic się nie dzieje. Gdy klikam pilotem, nic się nie dzieje...
Później nagle wszystko działa jak należy...
Dodatkowo, dzisiaj samochód postał w garażu z godzinę ale był cały czas mokry. Sprawdziłem bagażnik, otworzył się. Klapa była podniesiona przez około trzy/cztery minuty. Zamknąłem bagażnik i znowu przestał działać.

Proszę o pomoc, bo nawet nie wiem co naprawiać... Boję się że w końcu wcale go nie otworzę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czubekone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2018, 20:58   #2
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Okresowo nie działa otwieranie bagażniak mikrostykiem oraz kluczykiem/pilotem

W tym modelu jeszcze było daleko do opanowania przez producenta konstrukcji klapy bagażnika. Przełom nastąpił w wersji mk3, po liftingu. Sprawdź różnicę (wreszcie zrobili tak, jak miałem w aucie debiutującym w 1999 r.).
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2018, 21:03   #3
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,428
Domyślnie Odp: Okresowo nie działa otwieranie bagażniak mikrostykiem oraz kluczykiem/pilotem

Do przejrzenia wiązka w gumowym łączniku między klapą a dachem.
I to po kilkanaście cm w obie strony.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2018, 22:31   #4
Czubekone
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-06-2018
Skąd: Siedlce
Model: Ford focus mk2
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Okresowo nie działa otwieranie bagażniak mikrostykiem oraz kluczykiem/pilotem

Zamek przestał działać całkowicie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Udało mi się dostać do zamka, co dla potomnych opisałem dokładnie w temacie:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Sprawdziłem mniej więcej kostki i kable. Na oko wszystko jest ok.
Zrobię pomiary multimetrem, tylko potrzebuję pomocy co do opisu kostki. Czy ktoś może wie, co jest do czego? Dołączam zdjęcie kostki przy zamku.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20181205_203718.jpg (96.0 KB, 31 wyświetleń)
Czubekone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bagażnik , klapa bagażnika , pilot


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.