Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-06-2019, 18:11   #11
San
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-07-2018
Model: Fusion
Silnik: 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: Rozbieranie alternatora

Cytat:
Napisał madamsz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
można spróbować z blokiem filtru jaki stosuje sie w zasilaczach komputerowych na wejściu 230V
masz na myśli dławik?
to de facto cewka, a nawet dwie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Więc dioda nie?

Mówiłeś, że Ty używałeś jakichś filtrów. Ja nie lubię nie wiedzieć co jest w środku, bo nie wiem jakiego rozwiązania użyłem... Ponoć w prostowniku jest 2,2 uF. 1 mF to bardzo dużo...
Spróbuję rozebrać jeszcze ten BT, może chińczyk przewidział tam filtr, ale go nie zamontował.

San jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2019, 21:52   #12
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: Rozbieranie alternatora

Cytat:
2,2 uF. 1 mF to bardzo dużo...
To raczej bardzo mało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ale tak naprawdę to wszystko zależy jakie są zakłócenia i trzeba filtr przeliczyć.
Coś z internetu masz na rozgryzanie tematu:
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg filtr.jpg (84.3 KB, 11 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg filtr2.jpg (96.0 KB, 6 wyświetleń)
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd

Ostatnio edytowane przez madamsz ; 28-06-2019 o 21:56
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2019, 23:08   #13
San
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-07-2018
Model: Fusion
Silnik: 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: Rozbieranie alternatora

Cytat:
To raczej bardzo mało
E, 2,2uF to mało, ale 1000uF to całkiem sporo.

Dodatkowo (przy okazji zmierzyłem), bluetooth bierze przy 12V 2-4mA (bez podłączonego wyjścia AUX).

Filtr zbudowałem w oparciu o dławik z zasilacza komputerowego wylutowanego bardzo dawno temu, więc nie mam pojęcia co to mogło być. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety, jedno zdjęcie mi wyszło prześwietlone (xD), a sprzęt już siedzi w aucie, więc widać to co widać, a resztę mogę opisać: pomiędzy + zasilania i + odbiornika oraz - zasilania i - odbiornika wpięty jest szeregowo dławik. Przed dławikiem oraz za dławikiem równolegle do zasilania i równolegle do odbiornika przypięte są po dwa kondensatory - 220 uF oraz 100nF. Wybrałem największe wartości jakie napięciowo i rozmiarowo mi odpowiadały dla takiego pająka jakiego widać na zdjęciu. Wszystko razem owinięte taśmą izolacyjną i wrzucone „za radio”.
Wciąż się zastanawiam, czy nie powinienem był dodać diody prostowniczej wywołującej mały spadek napięcia, ale blokującej rozładowywanie kondensatora przed filtrem...

Efekt: radio nie jęczy już „tak bardzo”. Wcześniej na pełnej głośności bluetooth (w telefonie) jęczenie było nie do zniesienia. Obecnie, przy „normalnej” głośności (12), nie słychać alternatora, natomiast, przy „spałzowanym” telefonie, jęczenie dobrze słychać dopiero po przekroczeniu głośności 22.

Dziękuję serdecznie za rady i fotki. Kiedyś sprawdzę i diodę.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg filtr.jpg (32.5 KB, 10 wyświetleń)
San jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.