Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-07-2019, 14:53   #11
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Podkładki na szpilkach.

No żeby nie spadła i syf się nie dostał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. skoro przy wymianie kół tarcza ci nie spadła, znaczy że skorodowało jedno z drugim.

Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2019, 15:54   #12
woro_woro
ford::professional
 
Zarejestrowany: 27-03-2014
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Podkładki na szpilkach.

Cytat:
Napisał SLIWKA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
raz piszesz żeby tarcza nie spadła a raz żeby syf się nie dostał między tarczą a piastą...
Zacytuj, gdzie pisałem, że tarcza może spadać bez tych podkładek. Nie chcę się sprzeczać, bo forum traktuję jako źródło wiedzy, dlatego napiszę jeszcze raz bez skrótów myślowych.

Jeśli nie ma śruby mocującej tarczę do piasty, podkładki służą, aby przy zdjętym kole, gdy tarcza nie jest dociskana przez felgę, nie doszło do jej poluzowania. Przy poluzowaniu istnieje niebezpieczeństwo, że pomiędzy dostanie się syf i po skręceniu tarcza bedzie bić.
woro_woro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2019, 20:12   #13
SLIWKA
ford::average
 
Avatar SLIWKA
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 17-10-2016
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI DW10 188hp By Heko;)
Rocznik: 2010
Postów: 150
Domyślnie Odp: Podkładki na szpilkach.

A no widzisz teraz to jakoś ma sens powiedzmy. Ale nie każdy może wiedzieć o co ci dokładnie chodzi. Mówiąc że zabezpieczają przed tym że syf się nie dostanie. Ja u siebie nigdy nie miałem takich podkładek i po ściągnięciu koła mam luźną tarcze ale nie ma szans aby wypadła tarcza i nie miałem problemu z biciem tarczy. I nie jest też przykręcona do piasty. Ale czytając ten temat i takie hasła padają to jest jakaś magia... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bez urazy
SLIWKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2019, 20:32   #14
pawex01
ford::average
 
Avatar pawex01
 
Zarejestrowany: 26-09-2018
Model: S-max
Silnik: 1,6 Ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 67
Domyślnie Odp: Podkładki na szpilkach.

Cytat:
Napisał SLIWKA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A no widzisz teraz to jakoś ma sens powiedzmy. Ale nie każdy może wiedzieć o co ci dokładnie chodzi. Mówiąc że zabezpieczają przed tym że syf się nie dostanie. Ja u siebie nigdy nie miałem takich podkładek i po ściągnięciu koła mam luźną tarcze ale nie ma szans aby wypadła tarcza i nie miałem problemu z biciem tarczy. I nie jest też przykręcona do piasty. Ale czytając ten temat i takie hasła padają to jest jakaś magia... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bez urazy
Ja też już tego nie mam i w czasie jazdy nie mam już takiego bicia w czasie hamowania... Ponadto te blaszki były tak skorodowane, że chyba same wkrótce by się poddały. I teraz już sam nie wiem czy zamawiać to w aso i zakładać czy można tak bezpiecznie jeździć ?
pawex01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2019, 20:34   #15
SLIWKA
ford::average
 
Avatar SLIWKA
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 17-10-2016
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI DW10 188hp By Heko;)
Rocznik: 2010
Postów: 150
Domyślnie Odp: Podkładki na szpilkach.

Ja jeżdżę od dawna tym autem i nie przypominam sobie takich blaszek i jest ok. Zrób tak jak ty sam uważasz Skoro jest dobrze to po coś zmieniać.
SLIWKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.