Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-02-2016, 08:43   #21
Mario_Mario
ford::advanced
 
Avatar Mario_Mario
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 25-10-2015
Skąd: Gdynia
Model: S-MAX
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2007
Postów: 463
Domyślnie Odp: drgania kierownicy poszukiwania powodu

Hey Jasiek,a czy przypadkiem owe drgania jak piszesz,że raz są,raz nie.Nie są uzależnione od obecnych warunków pogodowych? Deszcz,Wilgoć itp?

__________________
"Na krzywe drzewo sam Salomon nie naleje"
Jeśli nie możesz znaleźć auta dla siebie...zbuduj je, czyli konstruowanie pojazdów typu SAM i innych wynalazków
Mario_Mario jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2016, 08:47   #22
Jerry292
ford::advanced
 
Avatar Jerry292
 
Zarejestrowany: 24-04-2011
Skąd: Gdynia
Model: S MAX , FOCUS
Silnik: 2.0 TDCI 140 km , 2.0 TDCI
Rocznik: 2010 , 2011
Postów: 207
Domyślnie Odp: drgania kierownicy poszukiwania powodu

sprawdzić całe zawieszenie . mi drgała przy hamowaniu okazało się że drążek do wymiany , drgania ustały
Jerry292 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2016, 09:03   #23
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: drgania kierownicy poszukiwania powodu

Mam podobnie. Tutaj temat http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=222167

Ogólnie to udało mi się doprowadzić do stanu że kiera bije przez kilka kilometrów od 100 do 120km/h Później prawie już nie , ale to też zależy od humoru mondka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Coś jest na 100% nie doważone , mnie za którymś razem udało się wyważyć tak koła i ułożyć chyba na piaście że jest to do zaakceptowania.
Moja teoria jest też taka że im większe koła tym większe bicie.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2016, 09:15   #24
Mastablasta
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-06-2010
Model: Smax 2
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2015
Postów: 16
Domyślnie Odp: drgania kierownicy poszukiwania powodu

U mnie nie jest bicie( typowe dla zle wyważonych kół) tylko drgania, i maxymalnie odczuwalne przy ok 120 km/h wolniej mniej, szybciej też mniej.
Mastablasta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2016, 19:18   #25
lolot
ford::average
 
Avatar lolot
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-05-2015
Model: Ford S-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 53
Domyślnie Odp: drgania kierownicy poszukiwania powodu

Witam.Ten sam problem pojawia się i u mnie wcześniej myślałem że to letnie koła są nie doważone, ale po przekładce na zimę kiera nadal drga i to najmocniej tak jak kolega wcześniej pisał przy ok.120km/h,co wkurza bo taką prędkością najczęściej się jeździ.Co ciekawe w poprzednim aucie audi a4b8 miałem to samo,tam pomagała wymiana gum na jakieś bitumiczne,ale ja sobie darowałem i kupiłem maksia a tu proszę tą sama śpiewka 😱
lolot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2016, 20:10   #26
wojtekzwojkowic2
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-11-2011
Skąd: wojkowice
Model: s-max
Silnik: powershift 2,0 163km
Rocznik: 2011
Postów: 7
Domyślnie Odp: drgania kierownicy poszukiwania powodu

witam
zmagałem się z podobną przypadłością od jakiegoś czasu tzn. drżenie kierownicy w okolicy 60-80 km/h czasami około100-110. wyważenie kółek nic nie dało zamiana też, w czasie jazdy dało się odczuć takie delikatne pływanie auta coś jak przy kończących się przegubach wewnętrznych. po wizycie u magika okazało się iż przeguby są ok, auto ma 110tysi przejechane, ale prawie wypadły tuleje gumowe z tylnych wahaczy wzdłużnych tzw cukierki i wybity był lewy drążek kierowniczy- do wymiany. kupione części do roboty w między czasie dokupiłem resztę elementów układu kierowniczego, wymiana jednego drążka w zużytym układzie najpewniej spowoduje wybicie następnego stąd ta decyzja.po wymianie problem ustąpił, auto nie przenosi żadnych drgań na kierownicę.
wojtekzwojkowic2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2016, 03:18   #27
jasiek010
ford::average
 
Avatar jasiek010
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 10-06-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.5
Rocznik: 2018
Postów: 55
Domyślnie Odp: drgania kierownicy poszukiwania powodu

Cytat:
Napisał Mario_Mario Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hey Jasiek,a czy przypadkiem owe drgania jak piszesz,że raz są,raz nie.Nie są uzależnione od obecnych warunków pogodowych? Deszcz,Wilgoć itp?
Sam już nie wiem, zauważyłem że zmienia się ich intensywność od np wyjścia z zakrętu . Np jadę prosto jest ok zakręt i po zakręcie lekkie drganie ( prędkość ta sama ok 90 km najbardziej czuć).Ostatnio przez przypadek zauważyłem że jak silnik jest rozgrzany i dodam gazu na biegu jałowym tak na 1400 obr/min to czuje wibracje na fotelu, może to jakaś poducha ? i to jest powodem tych drgań za 4 tyś km mam przegląd poproszę o sprawdzenie.
jasiek010 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2016, 10:28   #28
wierzchon24
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 16-04-2014
Skąd: Lublin
Model: S-MAX
Silnik: 1,6 T
Rocznik: 2013
Postów: 53
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy poszukiwania powodu

Ja męczę sie z wibracjami 1,6 ecoboost od poczatku zakupu z salonu, także wibracje są większe po wyjściu kierownicy z zakrętu, najdziwniejsze jest że te wibracje raz są a raz nie i ciężko to zdiagnozować, wg mnie jest jakaś wada fabryczna którą ciężko zlokalizowaś, wykluczyłem opony i tarcze na 100proc, zostaje reszta- mam ten sam wzór felg co ty tj 5 ramienne, może tu jest jakaś lipa?
wierzchon24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2016, 10:43   #29
Mario_Mario
ford::advanced
 
Avatar Mario_Mario
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 25-10-2015
Skąd: Gdynia
Model: S-MAX
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2007
Postów: 463
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy poszukiwania powodu

Według mnie bolączką fordowskich skrzyń są momenty kontaktu przegubu wewnętrznego przy skrzyni. Śmiem stwierdzić,że już fabrycznie jest tam za duży luz.I faktycznie,przy manewrach,skręcania, ułożenie w "gnieździe" w skrzyni może ulegać zmianie,do tego dochodzi też dość duży moment obrotowy stosowanych silników Diesla,gdzie nie oficjalnie się mówi,że nasze skrzynie są niezbyt trwale wykonane i może dochodzić do wcześniejszego ich zużycia. Ktoś z Volvo,z zastosowanym bliźniaczym napędem też borykał się z takim problemem.
__________________
"Na krzywe drzewo sam Salomon nie naleje"
Jeśli nie możesz znaleźć auta dla siebie...zbuduj je, czyli konstruowanie pojazdów typu SAM i innych wynalazków
Mario_Mario jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2016, 10:45   #30
wierzchon24
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 16-04-2014
Skąd: Lublin
Model: S-MAX
Silnik: 1,6 T
Rocznik: 2013
Postów: 53
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy poszukiwania powodu

Nowa teoria, obalająca wszystkie -ciekawe

Bump: Czy nie ma na tym forum żadnych mechaniorów z ASO Forda którzy by definitywnie rozwiązali temat - wibracji nowych jak i starszych aut????????

Bump: Może koło jest źle wyosiowane? ale gdzie tam wsadzić pierścień centrujący? Może nawinąć taśmę metalową bo chyba tylko taka sie zmieści

Bump: Najdziwniejsze jest że problem dotyczy i bęzyn i ropniakow, nowych i starszych aut, musi być gdzieś problem konstrukcyjny lub wada elem. zawieszenia
Ciekawe kto pierwszy rozwiąże problem? -stawiam duże whiskyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wierzchon24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.