Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-02-2019, 22:43   #1
Nms123
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 18-02-2019
Skąd: Żywiec
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie 1.8 TDCI - na światłach moją uwagę zwróciło wspomniane klekotanie

Witam,

Na początku przytoczę swoją krótką historię posiadania pojazdu.
Około 2 tygodnie temu zakupiłem Forda Focusa MK2.
Jest to moje pierwsze auto tej klasy, wcześniej jeździłem przez 2 lata Lanosem benzyna.
Niestety przy oglądaniu samochodu nie miałem ze sobą żadnego mechanika, byłem z ojcem który też na motoryzacji zna się tyle co przeciętny użytkownik samochodu, więc jakoś ominęliśmy "klekotanie" z okolic silnika. Poprzedni właściciel na pytanie o dwumas odpowiadał stanowczo że wszystko w porządku, podpierał to twierdzeniami że mechanik przy ostatniej wizycie stwierdził że dwumas jest w świetnym stanie. Jako że trochę się podpaliłem to nie drążyłem tematu, tylko zaufałem i finalnie kupiłem.

Do rzeczy:
Podczas postoju na światłach moją uwagę zwróciło wspomniane klekotanie, które po wciśnięciu sprzęgła ustępuje. Raz coś takiego się pojawia, raz nie.(W ramach anegdoty dodam że zadzwoniłem do właściciela w tej sprawie, powiedział że to wina WYCIEKU PŁYNU Z CHŁODNICY bo "już tak miał w swoim poprzednim Focusie" - czyli przy okazji mi powiedział ze jest wyciek i faktycznie płynu było prawie zero)

Kolejna sprawa to odpalanie silnika. Zawsze z rana gdy odpalam samochód, auto nie może złapać odpowiednich obrotów przez około 10 sekund, potem się wszystko stabilizuje i już problem się nie pojawia do czasu kolejnego dłuższego postoju(noc). Wielu mi mówiło że taka specyfika diesli, i że zimny silnik zawsze ma z tym problem. Czy aby napewno?

Oprócz tego zauważyłem że wspomaganie jakby ciężej chodzi, nie wiem czy to już ze stresu jazdy tym samochodem, czy fakycznie jest coś na rzeczy. Jak mogę zweryfikować stan wspomagania.


Niestety wiem że poległem jak totalny amator przy zakupie, ale mam lekcję na całe życie, może się uda innych przestrzec.


Ford Focus MK2
Przebieg: 177k
Rocznik: 2006
1.8 TDCI


Pozdrawiam, Piotr.

Nms123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2019, 23:11   #2
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 10-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.8 TDCI - Dwumasa? Diagnoza problemu

Nie wiem jaki związek miałby mieć niski stan płynu chłodniczego z klekotaniem i sprzęgłem. Myślę, że żaden, ale jeśli płyn będzie uciekał nadal, może to zwiastować jakąś inną usterkę. Trzeba obserwować.
Co do klekotania na postoju, to faktycznie może to zwiastować kończące się koło dwumasowe. Z czasem pojawiają się też drgania karoserii. Dobry warsztat bez problemu ci to zdiagnozuje.
Dwumasa nie jest już tak droga jak kiedyś, ale zazwyczaj wymienia się ją w komplecie ze sprzęgłem, więc zawsze to trochę zaboli po kieszeni.
Myślę, że poprzedni właściciel spodziewał się wydatków w aucie i postanowił go sprzedać.
Świecą ci się jakieś kontrolki na desce typu "check"? Podpięcie komputera diag. mogłoby coś wyjaśnić, czy są jakieś błędy itd. Sprawny diesel nawet na zimno powinien pracować równo i stabilnie, więc falowanie obrotów na pewno nie jest normalne.

Ostatnio edytowane przez kopson ; 18-02-2019 o 23:22
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2019, 07:36   #3
Nms123
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 18-02-2019
Skąd: Żywiec
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.8 TDCI - Dwumasa? Diagnoza problemu

Żadne kontrolki się nie palą, tyle co kontrolka oleju gaśnie stosunkowo późno do innych. Decyduje się na diagnozę silnika, opisze potem co wyskoczyło
Nms123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2019, 07:44   #4
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,533
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.8 TDCI - Dwumasa? Diagnoza problemu

Tak na przyszłość jeszcze wspomnę, że jak jest się w miarę zdecydowanym na zakup a nie znamy się dobrze na samochodzie, warto udać się do ASO albo innego niezależnego warsztatu na przegląd przed zakupem. Ja w ten sposób nie kupiłem Focusa z usterkami wycenionymi na 11 tys. zł chociaż wydawał mi się idealny.
Ale diagnozuj i w razie czego stosuj roszczenia z tytułu rękojmi (jeśli to osoba prywatna - musisz zobaczyć na umowie).

PS. 13 lat w dieslu i 177 tys. tylko? Dla mnie to czerwona lampka ostrzegawcza...
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2019, 08:19   #5
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.8 TDCI - Dwumasa? Diagnoza problemu

Masz miesiąc rękojmi
Oddaj mu auto albo niech naprawia
Jeśli nie postrasz go sądem
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2019, 08:20   #6
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.8 TDCI - Dwumasa? Diagnoza problemu

Klekotanie po puszczeniu sprzęgła to może być równie dobrze objaw niskiego poziomu oleju w skrzyni biegów. Warto sprawdzić jaki jest stan, i ewentualnie uzupełnić/wymienić, zanim się weźmie za zrzucanie skrzyni i wymianę dwumasy.

Jeśli auto kuleje po odpaleniu po zimnej nocy, to oznaka niedomagających świec żarowych, ewentualnie słabej kompresji. Na początek świece do sprawdzenia, i ich zasilanie (lubi się przepalać łączenie kabla na mocowaniu przy bagnecie oleju).
__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2019, 10:22   #7
Nms123
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 18-02-2019
Skąd: Żywiec
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.8 TDCI - Dwumasa? Diagnoza problemu

Cytat:
Napisał gibaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz miesiąc rękojmi
Oddaj mu auto albo niech naprawia
Jeśli nie postrasz go sądem
Czytam teraz noty prawne na internecie i jest wzmianka o dwóch tygodniach które minely wczoraj. Na umowie jest klauzula że zapoznałem się że stanem technicznym samochodu. Czy to nie skreśla podstaw do roszczeń?

Za godzinę mam diagnozę samochodu, jeżeli wyjdą brudy zamierzam postępować w sposób jaki sugerujecie
Nms123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2019, 10:28   #8
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,533
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.8 TDCI - Dwumasa? Diagnoza problemu

Masz 2 lata ale musisz udowodnić, że wada ukryta istniała w momencie zakupu, a to jest trudne... Diagnozuj samochód i niech mechanik wystawi opinię czy problemy które znajdzie powstały od momentu zakupu do czasu diagnozy, czy były już wcześniej.
Moim zdaniem nie potwierdzenie, że chłodnica cieknie jest już niezłym dowodem, ale masz jakieś potwierdzenie, że tak Ci powiedział? SMS, czy tylko telefonicznie?
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2019, 15:54   #9
krakersik
ford::advanced
 
Imię: TOMASZ
Zarejestrowany: 02-09-2014
Skąd: MALBORK GMB
Model: FF3 FL
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 260
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.8 TDCI - Dwumasa? Diagnoza problemu

miałem focusa mk2 lift 1.8 tdci, jeśli chodzi o to klekotanie to miałem podobny objaw: sprzęgło puszczone - klekot, sprzęgło wciśnięte - klekotu brak. Okazało się, że dwumasa jest do wymiany, więc może i u Ciebie jest podobnie.
krakersik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2019, 19:14   #10
log102
ford::beginner
 
Avatar log102
 
Zarejestrowany: 05-02-2017
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TI-VCT 105KM
Rocznik: 2013
Postów: 45
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.8 TDCI - Dwumasa? Diagnoza problemu

U mnie identyczny przypadek jeżeli chodzi o stukanie. Nagrałem nawet filmik wrzucam link:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

U mnie też diagnoza to dwumas i co dwumas wymieniony terkotanie nie ustało strasznie jest to wkurzające gdy silnik jest zimny stukania nie ma, gdy się zagrzeje stukanie się pojawia. Na zewnątrz zrobiło się ciepło od niedzieli temperatura w granicach 10-15*C Stukanie jest bardziej słyszalne niż w zimie np. przy -5*C. Jak to słyszę to czasami mam ochotę pozbyć się tego auta. Przekopałem już wiele tematów ze stukaniem i zero konkretów jakiś dziwny przypadek. Z chęcią dowiem się jeżeli uda się coś ustalić w tym temacie. Swojego focusa posiadam ponad rok i stukanie istnieje od kiedy go kupiłem. Żaden płyn chłodnicy mi nie ubywa, również olej w skrzyni został wymieniony przy wymianie dwumasu.

Jedynie sensowna wskazówka od użytkownika @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] To to, że stukanie ustaje gdy delikatnie popchniesz lewarek jak bys próbował wbić bieg bez wciśniętego sprzęgła.


Co do wspomagania sprawdź w ustawieniach komputera czy nie masz czasem ustawionego trybu sportowego wspomagania.

Ostatnio edytowane przez log102 ; 19-02-2019 o 19:26
log102 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
1.8tdci , dwumasa , focus , ford


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.