Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-04-2018, 15:40   #581
Lahduk
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 05-04-2018
Skąd: Nekla
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Witam drodzy specjaliści Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam problem z moim Fordem Mondeo 2.0 TDCi z 2005 roku. Miga kontrolka od świec żarowych i silnik traci moc. Dzieje się tak tylko w przypadku gdy od trzeciego biegu wpadnie na obroty ok 3.5 tys. Po mieście można jeździć praktycznie bez problemu. Gorzej jeśli chodzi o trasę. Na trasie wystarczy, że na 5 biegu mam niskie obroty ok 2tys i też zapala się kontrolka. Gdy zjadę i dam chwilę odpoczynku to po odpaleniu wszystko wraca do normy, ale do momentu, który opisałem powyżej. Pomożecie?

Lahduk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2018, 16:25   #582
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,761
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Cytat:
Napisał Lahduk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam drodzy specjaliści Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miga kontrolka od świec żarowych i silnik traci moc. Pomożecie?
Podpięcie pod komputer jeśli jest błąd P0251 to jeszcze można zrobić próbę przelewową.
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2018, 20:33   #583
kamilns
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 29-11-2016
Skąd: Lublin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci ghia
Rocznik: 2004
Postów: 408
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Jaki masz przebieg?
kamilns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2018, 08:11   #584
Lahduk
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 05-04-2018
Skąd: Nekla
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Przebieg jest 218000, ale czy jest realny to nie mam pojęcia. Podejrzewam, że pewnie był cofany. Jeśli zaś chodzi o podłączenie pod komputer to najwcześniej dam radę w sobotę. Początkowo był problem ze sterownikiem turbiny, ponieważ sprężynka zapalała się tuż po starcie, ale po rozbiórce i przeczyszczeniu jest już dobrze. Dziś np do 90 km/h na trasie wszystko było ok. Nie chciałem przekraczać tej prędkości bo praktycznie za każdym razem po jej przekroczeniu zaczyna migać kontrolka.
Lahduk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2018, 00:35   #585
Litwa525
ford::average
 
Avatar Litwa525
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 09-03-2016
Skąd: Kalisz
Model: Ford Mondeo Mk 3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 23.12.2004
Postów: 86
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Tu bardziej chodzi o obroty i obciążenie silnika niż prędkość... czujnik ciśnienia na listwie? pruba przelewowa powinna pokazać przyczyne.
Litwa525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2018, 06:06   #586
Michał82
FCP member
 
Avatar Michał82
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 09-02-2011
Skąd: Lublin, Piaski
Model: Ford S-max
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2013
Postów: 85
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Cytat:
Napisał Terminator007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Każdy ma tę samą sprężynkę, ten sam spadek mocy przy 140km.h i błędy a co przypadek to inna naprawa. Ja wobec tego powiem co ja naprawiłem. Miałem dokładnie te same objawy jak w opisie, nieraz nawet sprężynka się zapalała przy wolnych obrotach np w korku ulicznym, potem jazda niestety tylko do 140km.h i dupa blada, auto albo całkowicie traciło moc i włączały się wszystkie kontrolki albo było ograniczenie mocy i musiałem w czasie jazdy wrzucić na luz i zapalić silnik jeszcze raz aby ciągle nie stawać ( wersja automatyczna skrzynia biegów, 2.0tdci 2005 lift ). Wkurzony tymi mankamentami i dbając o swoje życie niestety zmusiłem się do pozostawienia auta w serwisie u znajomego mechanika we Wrocławiu ( były pracownik Forda ) i zrobiłem to badziewie za 4000zł. Kupiłem komplet używanych ale sprawdzonych u specjalisty wtryskiwaczy, nieopiłkującą pompę i po wymianie tych częsci, czyszczeniu układku paliwowego wraz ze zbiornikiem, wymianie filtra paliwa na razie jeżdżę od tygodnia i jest ok. Auto nie kopci, ma moc a jeszcze do tego chyba spadło spalanie. Na razie za mało kilometrów zrobiłem aby sprawdzić o ile mniej spala ale to po 3 miesiacach będzie wiadome. Jeszcze trochę słychać terkotanie wtrysków ale znajomy doradził mi żeby wlać na 10 do 15 litrów paliwa 1 litr Mixolu do dwusuwów aby wysmarować cały układ wtryskiwaczy i tyle. Dzisiaj sprawdziłem ze kompresor od klimy jeszcze ma przeciek więc kupię regenorowaną sprężarkę na Allegro i chyba bedę dalej mógł spokojnie jeździć. Sprzedać go już chyba nie sprzedam bo za dużo kasy włozyłem , za 3 miesiace odbieram nowe auto wiuęc dam go chyba córce bo już naprawiłem wszystko prawie co się dało. Auto ma 320tys km więc moze ze 2 lata jeszcze jeżdżenia i dam biednemu na ulicy...
Litr Mixolu na 10-15 l paliwa? Ostatnio ma forum był temat, żeby na zbiornik 60l wlać max 250 ml...

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka
__________________







Michał82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2018, 06:07   #587
Michał82
FCP member
 
Avatar Michał82
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 09-02-2011
Skąd: Lublin, Piaski
Model: Ford S-max
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2013
Postów: 85
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

I na pewno nie Mixolu
Cytat:
Napisał Michał82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Litr Mixolu na 10-15 l paliwa? Ostatnio ma forum był temat, żeby na zbiornik 60l wlać max 250 ml...

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka
__________________







Michał82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2018, 14:01   #588
NeXusPK
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 31-01-2006
Skąd: Warszawa
Model: Explorer
Silnik: 5.0 V8
Rocznik: 1997
Postów: 9
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Witam kolegów.
Ostatnio ćwiczyłem objawy identyczne jak w poście nr. 1 tematu.
Błędy w kompie - jak opisane w innych postach sugerujące wtryski lub/i pompę.

Ale rozwiązanie problemu nieco inne....

Problem pojawił się nagle po dość ostrym potraktowaniu samochodu pedałem gazu. Zadymił jak traktor i po jakichś 20 km normalnej jazdy pojawiły się objawy jak w temacie - sprężynka i brak mocy+gaśnięcie. Po ponownym odpaleniu wszystko ok. do 2,5 tyś. obrotów.

Zacząłem się przygotowywać do ruszenia kasą na wtryski i/lub pompę.

Jako, że Mondkiem jeżdżę b. rzadko (samochód żony) a w ogóle to mój pierwszy diesel wydawało mi się, że samochód przyspiesza normalnie więc dość ostrawo (130 kM i duży moment). Ale w czasie wizyty w znajomym warsztacie (kuzyn mechanik z własnym warsztatem to skarb) osoba, która ma identyczne auto stwierdziła że turbo dziura jakaś duża jest.
Dla spokoju obejrzał układ dolotowy - żadnych nieszczelności. Ale przypadkowo miał MAP sensor (ten na rurze przy intercoolerze) i go zamienił. I po tej operacji samochód wrócił do normy - żadnego trybu awaryjnego nawet przy BARDZO ostrych próbach.

Komp błędu od sensora nie wywalał.

Tak więc przyczyną sprężynki i trybu awaryjnego może być i MAP Sensor....
PZDR

Mondeo poliftowe, kombi, 2004, 2.0 TDCI 130 kM, 6 biegów.
NeXusPK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2019, 21:20   #589
okoliczniki
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 16-06-2014
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK3 Kombi Lift
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Cześć,
również i u mnie występuje problem ze sprężynką (wysoki bieg, wysokie obroty i jazda pod górkę). W czasie testów miałem podłączony komputer z programem forsca (dołączam zrzut ekranu).

Pierwszy wykres: rzeczywiste ciśnienie paliwa;
drugi wykres: wymagane ciśnienie paliwa;
trzeci wykres: dawka paliwa

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może podpowiecie, w którą stronę pójść z diagnozą. Wyeliminowałem przyczynę po stronie turbiny oraz filtra paliwa.
okoliczniki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2019, 11:54   #590
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,761
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

A jakie są korekty? Zrób test przelewowy.
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
brak mocy tdci , mondeo mk3 , nierówna praca , silnik


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.