Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-07-2014, 08:57   #21
Pitol321
FCP member
 
Avatar Pitol321
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Essen
Model: VW Arteon Elegance
Silnik: 2.0TDi 200PS DSG
Rocznik: 2021
Postów: 684
Domyślnie Odp: FF 2 FL - automatycznie włączają się światła

Ja najpierw obejrzałem zdjęcia włącznika i jak go wymieniałem w mojej MK2, użyłem małej szpachli - elegancko wchodzi w szczelinę. Docisnąłem szpachlą zatrzask od góry, lekko wyciągnąłem i przytrzymałem za pokrętło i wtedy docisnąłem zatrzask dolny i spokojnie włącznik wyszedł.

Pitol321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2014, 09:00   #22
Sethh
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-06-2014
Model: Puma
Silnik: 1
Rocznik: 22
Postów: 222
Domyślnie Odp: FF 2 FL - automatycznie włączają się światła

Dzięki.
Sethh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2020, 18:25   #23
adamsonm
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 05-08-2012
Skąd: Łódź
Model: Focus II FL
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2010
Postów: 16
Domyślnie Kilka pytań po zakupie Foki (automatyczne światła, żarówki)

Cześć,

od czwartku jestem posiadaczem Focusa 2 FL hatchback (przesiadka z Fiesty MK4).
Mam w sumie 2 nurtujące mnie pytania (w jednym temacie widziałem ponad 61 stron wpisów i niestety na chwilę obecną nie mam czasu tego wszystkiego przyswoić).
Otóż czy ktoś z Was ma chwilkę i dałby radę odpowiedzieć w kilku słowach na moje (na chwilę obecną 2 pytania).

1) Posiadam Fokę w której automatycznie włączają się światła ale przełącznik bez funkcji AUTO (dzieje się tak kiedy światła są na pozycji 0). Jak przeczytałem są to światła dzienne świecące mocą 70%. Przy lusterku wstecznym mam jakieś czujniki. I teraz to pierwsze pytanie czy po zmierzchu one z automatu załączą 100% mocy mijania czy muszę sam pokrętłem włączać takie mijania?

2) Poszukuję jakiegoś spisu wszystkich żarówek (fabrycznie, bez ledów) do takiego Focusa. W internecie każda rozpiska, którą oglądałem dotyczyła ogólnie Focusów od 2004 do 2011, a ja w swoim mam z tyłu białe klosze i żarówki mijania/stop muszą być czerwone. Tak więc jakby ktoś miał taką rozpiskę, stronkę byłbym wdzięczny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
adamsonm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2020, 18:41   #24
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Kilka pytań po zakupie Foki (automatyczne światła, żarówki)

Cytat:
Napisał adamsonm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I teraz to pierwsze pytanie czy po zmierzchu one z automatu załączą 100% mocy mijania czy muszę sam pokrętłem włączać takie mijania?
Jak nie masz auto to musisz ręcznie kręcić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale potraktuj to jako zaletę, ja np. po mieście w nocy zostaję cały czas na 0, a włączam "pełne" dopiero na trasie (na 0 nie działają długie! tzn. można mrugać, nie można włączyć na stałe).

Cytat:
Napisał adamsonm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2) Poszukuję jakiegoś spisu wszystkich żarówek (fabrycznie, bez ledów) do takiego Focusa
Polecam instrukcję obsługi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] strona 71 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez hindus ; 23-08-2020 o 18:48
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2020, 18:48   #25
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,196
Domyślnie Odp: Kilka pytań po zakupie Foki (automatyczne światła, żarówki)

----
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."

Ostatnio edytowane przez Andrzej_K ; 23-08-2020 o 18:52
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2020, 18:55   #26
adamsonm
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 05-08-2012
Skąd: Łódź
Model: Focus II FL
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2010
Postów: 16
Domyślnie Odp: Kilka pytań po zakupie Foki (automatyczne światła, żarówki)

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak nie masz auto to musisz ręcznie kręcić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale potraktuj to jako zaletę, ja np. po mieście w nocy zostaję cały czas na 0, a włączam "pełne" dopiero na trasie (na 0 nie działają długie! tzn. można mrugać, nie można włączyć na stałe).


Polecam instrukcję obsługi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] strona 71 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
odpowiedź z instrukcją... aż mi głupio. przeglądałem ją dzisiaj ale szukałem gdzieś pod koniec.

Dzięki wielkie
adamsonm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2020, 19:01   #27
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: automatycznie włączają się światła

Przy okazji podpowiem, że jak więcej jeździsz w trasy niż po mieście, z manualnym przełącznikiem świateł możesz wrzucić sobie lepsze żarówki typu Osram Night Breaker Laser 150%. W takim trybie świecenia jak wspominałem (miasto 70%/poza miastem 100%) zapewniają około 10 - 15 tys. km przebiegu świecenia (u mnie ok. 1 roku) a na trasie mocniejsze światło jest pożądaną rzeczą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2020, 19:43   #28
main34
ford::average
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 18-05-2019
Skąd: Krakow
Model: Focus mk2
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 67
Domyślnie Odp: automatycznie włączają się światła

Albo zrobić DRL z przednich przeciwmgielnych, kiedyś w końcu to zrobie to może mijania wytrzymają więcej jak rok, a z tego co kojarze po FL każda foka miała wiązkę do zrobienia halogenów jeżeli fabrycznie nie miała.
main34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2020, 19:44   #29
adamsonm
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 05-08-2012
Skąd: Łódź
Model: Focus II FL
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2010
Postów: 16
Domyślnie

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy okazji podpowiem, że jak więcej jeździsz w trasy niż po mieście, z manualnym przełącznikiem świateł możesz wrzucić sobie lepsze żarówki typu Osram Night Breaker Laser 150%. W takim trybie świecenia jak wspominałem (miasto 70%/poza miastem 100%) zapewniają około 10 - 15 tys. km przebiegu świecenia (u mnie ok. 1 roku) a na trasie mocniejsze światło jest pożądaną rzeczą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
głównie auto na dojazd do pracy po mieście, a trasy na chwile obecną to koło 80km w jedną stronę gdzie jeżdżę raz na miesiąc/dwa. Fiestą robiłem przebiegi między 5 a 7.5k km rocznie.

Cytat:
Napisał main34 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Albo zrobić DRL z przednich przeciwmgielnych, kiedyś w końcu to zrobie to może mijania wytrzymają więcej jak rok, a z tego co kojarze po FL każda foka miała wiązkę do zrobienia halogenów jeżeli fabrycznie nie miała.
Przednie przeciwmgielne są to niech i one zostaną. Może kiedyś się wykorzysta halogeny. Stosunkowo bogata wersja mi się trafiła. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 23-08-2020 o 22:18
adamsonm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus ii , światła dzienne , żarówki



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.