Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-07-2017, 10:03   #1
paloq
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 31-08-2009
Skąd: Białystok
Model: focus c-max
Silnik: duratec HE 2,0
Rocznik: 2006
Postów: 10
Domyślnie automatyczna skrzynia -jaka ?

Witam. Na początek chciałbym powitać szanowne grono.
Auto mam ok.3 tygodni.Coś poczytałem,coś zrobiłem aż w elmconfigu sprawdziłem skrzynię biegów. Ford wg.VIN (i instrukcji ) twierdzi,że skrzynia to CFT23 , Elmconfig 4f27e. Gdzie jest błąd? Kto kłamie? Generalnie nie jest dla mnie problemem jaka mam , ale jak wymienić olej , filtr?

Patrzę , szukam ale różne strony podają wykluczające się informacje. Teoretycznie CFt23 jako bezstopniowa powinna pracować płynnie. Ja podczas jazdy wyczuwam moment zmiany biegów (ale automatem jeżdżę już 7 lat). W trybie manualnym mam wrażenie,że zmiana przełożenia jest wolniejsza ale delikatniejsza/płynniejsza.

Może ktoś coś wie , słyszał ? Jak to rozgryźć ?
pozdrawiam

paloq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2017, 16:14   #2
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: automatyczna skrzynia -jaka ?

Jesli masz silnik 2,0 duratec to tylko i wylacznie masz 4biegowa 4 f27 chyba ze ktos robil przeszczep. Latwo sprawdzic jesli na scianie grodziowej masz zamontowany dugi komputer w komorze silnika to na bank masz te skrzynie klasyczne 4 biegowa
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2017, 16:38   #3
paloq
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 31-08-2009
Skąd: Białystok
Model: focus c-max
Silnik: duratec HE 2,0
Rocznik: 2006
Postów: 10
Domyślnie Odp: automatyczna skrzynia -jaka ?

Dzięki , czyli Ford mija się z prawdą? Na ścianie grodziowej nie widzę komputera (zresztą nie wiem jak wygląda), ani niczego z dużą ilością kabli. Załączam zdjęcia do zweryfikowania bo może (komputer) tam jest.
pozdrawiam
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg sciana gro1.jpg (89.6 KB, 116 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg ściana gro.jpg (90.9 KB, 96 wyświetleń)
paloq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2017, 22:21   #4
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: automatyczna skrzynia -jaka ?

Zaznaczyłem za zdjęciem gdzie jest komputer do skrzyni biegów tam pod tym plastikiem powinien być na 100%. Dodatkowe pytanie czy mas z bagnet to sprawdzania oleju miedzy silnikiem a akumulatorem i sprawdz ile masz biegów jadąc na ręcznej zmianie biegów.
Jak cos podaj mi vin na PW zobacze z ciekawiści co Ford pisze w etisie
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg sciana gro1.jpg (88.9 KB, 103 wyświetleń)
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2017, 06:09   #5
paloq
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 31-08-2009
Skąd: Białystok
Model: focus c-max
Silnik: duratec HE 2,0
Rocznik: 2006
Postów: 10
Domyślnie Odp: automatyczna skrzynia -jaka ?

VIN :WFOMXXGCDM6B25382
Etis mówi,że CVT - wczoraj ni mogłem się z nim połączyć ,teraz się udało i mówi 4f27e .Nie wiem co o tym sądzić bo gdyby ktoś mnie pytał co widziałem 2 tyg. temu to powiem Cft23 .W Etisie pewnie nic się nie zmieniło więc chyba tak patrzyłem (smotriu w knigu wiżu figu) - bo chyba niema innego wytłumaczenia.Sam już nie wiem co o tym sądzić.
Komputer sprawdzę.
Bagnet ma (czarny miedzy silnikiem a aku , żółty z przodu przy kolektorze między 1 a 2 cylindrem).
Biegów do 120km/h ma 4 więcej mi się nie udało ale i niespecjalnie bawiłem się tym ,tylko na zasadzie "działa? - działa, to o.k."

Jeszcze pytanie wynikające z elmconfig-a -tryby pracy ASB. Ekonomiczny to jasne , Sportowy to też jasne , Adaptacyjny to już nie do końca jasne.

Po przekręceniu kluczyka (wyłączeniu) auto wydaje dźwięk (dla mnie dziwny) tak jakby tryby przekładnie wytracały prędkość i nie jest to dźwięk metaliczny,zgrzytanie tylko takie płynne wytracanie prędkości mechanizmu. Tak ma być ?

pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez paloq ; 17-07-2017 o 06:27
paloq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2017, 08:17   #6
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: automatyczna skrzynia -jaka ?

No to na bank masz 4 biegowa 4f27 czyli taka jak ma być i jaką mam i ja.
To nie wytrącanie prędkości ten hałas tylko zaciąganie się hamulca ręcznego automatycznego, ja by puścić pedał hamulca czekam do końca tego dźwięku by auto się nie poruszało.
Jak wychodzi ci spalanie ???
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2017, 18:18   #7
paloq
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 31-08-2009
Skąd: Białystok
Model: focus c-max
Silnik: duratec HE 2,0
Rocznik: 2006
Postów: 10
Domyślnie Odp: automatyczna skrzynia -jaka ?

Hamulec mam zwykły - ręczna wajcha . Dźwięk (właśnie się przysłuchiwałem) to jakby stająca turbina/wentylator , równomierny zwalniający ruch obrotowy tylko dużego ciężkiego przedmiotu-tak mi to się kojarzy . Trwa ok 2-3 sek. po ustaniu dźwięku gaszonego silnika . Po ustaniu dźwięku jeśli puszczę pedał hamulca (auto na P) samochód lekko się osuwa (stoi pod górkę) -efekt taki jakbym puścił z włączonym biegiem w skrzyni manualnej i skrzynia blokowała na trybach . Jeśli przed puszczeniem hamulca zaciągnę ręczny samochód ani drgnie .

Zdjęcia z odsuniętą częściowa osłoną - to może być komputer (aluminiowy odlew z użebrowaniem.

Spalanie to :na wywczasach więc praktycznie trasa 7.2 l , kręcąc się po mieście 10.3 l.

Coś na temat trybu adaptacyjnego skrzyni biegów.
Dziękuję i pozdrawiam

Troszkę się w nim pogrzebałem - wymiana termostatu , zmierzyłem luzy zaworowe , czujnik parkowania , podświetlenie nóg z przodu , wymiana bezpiecznika , spalanie chwilowe itp pierdółki. Ogólnie autko sprytne,przyjemne tylko ci księgowi którzy je projektowali..........Hałas , hałas i ten dźwięk zatrzaskiwanych drzwi lub klapy . Dźwięk drzwi był bardzo zniechęcający ale brak wyboru pomaga w wyborze........Brak wygłuszenia na początku był bardzo denerwujący ale człowiek nie ..... i przywyknie .Fotele też są jakie są , ale człowiek.............. i przywyknie tylko na zakrętach przesuwa . Taka pszczółka .

Ostatnio edytowane przez paloq ; 17-07-2017 o 18:30
paloq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2017, 21:02   #8
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: automatyczna skrzynia -jaka ?

Cytat:
Napisał paloq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdjęcia z odsuniętą częściowa osłoną - to może być komputer (aluminiowy odlew z użebrowaniem.
Spalanie to :na wywczasach więc praktycznie trasa 7.2 l , kręcąc się po mieście 10.3 l.
Może słyszysz przepustnice bo po przekręceniu kluczyka ona już sama cyka.
Tak aluminiowe pudełeczko i użebrowane to komputer od skrzyni.
spalanie masz stasznie małe jak na automata ja w miescie miałem średnio 12l.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2017, 21:52   #9
paloq
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 31-08-2009
Skąd: Białystok
Model: focus c-max
Silnik: duratec HE 2,0
Rocznik: 2006
Postów: 10
Domyślnie Odp: automatyczna skrzynia -jaka ?

Spalanie nie takie straszne (ja się go nie boję) . Prawda jest taka , że moje trasy przejazdu są "bezkorkowe" . Jakoś tak mnie drogi niosą i się układają , że tylko światła bez korków , bez ciągłego podjeżdżania. W okresie gdy byłem "szczęśliwym posiadaczem " skrzyni CVT wytłumaczono mi , że po osiągnięciu założonej prędkości należy odpuścić lekko gaz . Działa to tak ,że obroty spadają np. z 2 do 1,6 tys. obr. a prędkość pozostaje nadal pod 60 km/h . Może to daje takie spalanie ? Ruszam tak raczej sprawnie ale bez pisków i czarnych śladów i staram się jeździć tak 10 km/h ponad to co akurat powinienem . Nie wiem czy używasz tempomatu w mieście ale ja tak.Ludzie robią dziwne miny ale ja nie widzę w tym nic dziwnego żeby wcisnąć dwa guziki mając przed sobą kilometr do świateł .
Podpowiesz coś na temat adaptacyjnego trybu pracy skrzyni (ustawienie trybu skrzyni w elmconfig ) ? Nie chodzi tu chyba o adaptację skrzyni jako funkcję serwisową po naprawie czy odłączeniu akumulatora ? W polskiej instrukcji do C-maxa jest mowa o adaptacyjnym trybie pracy skrzyni cvt (tylko ta skrzynia jest opisana - inny rodzaj się nie pojawia) jako pracy " inteligentnej " . Sterownik na podstawie położenia i szybkości ruchu pedału gazu wie czy ma pracować ekonomicznie czy sportowo . Taka inteligentna bestia mądrzejsza od kierowcy . W starym aucie miałem guziki zima,sport,ekonomia i sam musiałem decydować , teraz robi to mądrzejszy.

Pozdrawiam

Bump:
Cytat:
Napisał c-matix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może słyszysz przepustnice bo po przekręceniu kluczyka ona już sama cyka.
Ale mi chodzi i dźwięk po zgaszeniu silnika , a Tobie jak rozumiem po odpaleniu ?
Nie jest to cykanie ale taki spowalniający ruch obrotowy po ustaniu obrotów (a przynajmniej dźwięku pracującego ) silnika. Takie buczenie/szumienie/tarcie ale nie skrzypienie.

Bump:
Cytat:
Napisał c-matix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może słyszysz przepustnice bo po przekręceniu kluczyka ona już sama cyka.
Ale mi chodzi i dźwięk po zgaszeniu silnika , a Tobie jak rozumiem po odpaleniu ?
Nie jest to cykanie ale taki spowalniający ruch obrotowy po ustaniu obrotów (a przynajmniej dźwięku pracującego ) silnika. Takie buczenie/szumienie/tarcie ale nie skrzypienie.

Pozdrawiam
paloq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2019, 07:35   #10
tyger
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-02-2013
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 264
Domyślnie Odp: automatyczna skrzynia -jaka ?

Jaką ja ma skrzynie automatyczną w Fordzie c max z 2004. I jak i gdzie po jakim nr wyszukać do niej części
tyger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.