Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-05-2017, 13:35   #1
TheReeD
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 15-04-2017
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 20
Lightbulb Demontaż listew drzwi

Witam,
aktualnie posiadam czarne listwy na drzwiach

(foto poglądowe)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Czy są one przyklejone na taśmę czy na zatrzaski? Ponieważ chciałbym je zdemontować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

TheReeD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2017, 17:27   #2
Konrad Gerard
ford::average
 
Avatar Konrad Gerard
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 06-11-2016
Skąd: Kraków
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 96KM
Rocznik: 2009
Postów: 81
Domyślnie Odp: Demontaż listew drzwi

prawdopodobnie są na taśmach ale ręki urwać nie daję
w najbliższym czasie mam zamiar zabrać się za ich malowanie w kolorze nadwozia i zamierzam je dokładnie obkleić dookoła taśmą i tak pomalować :/
Konrad Gerard jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2017, 00:41   #3
TheReeD
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 15-04-2017
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 20
Domyślnie Odp: Demontaż listew drzwi

Tez planowałem je psiknąć, ale lakiernik policzył sporo i zrezygnowałem. Oglądałem jednak lakiery w sprayu, które robią na zamówienie po VINie - ciekawa sprawa.

Papierem ściernym działasz, potem podkładem do plastiku, kolor bazowy i bezbarwny? Czy w jakiś inny sposób?
TheReeD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2017, 06:12   #4
rav 75
ford::professional
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-03-2016
Skąd: uć
Model: ford focus 3 i pół
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2017
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Demontaż listew drzwi

Listwy w FF mk2 są mocowane na taśmę dwustronną,dodatkowo mają kołki ustalające (i otwory na te kołki w elementach nadwozia). Demontaż polega na odcięciu listew od nadwozia. Należy to robić delikatnie z trzech powodów:1. nieumiejętne odcinanie listew spowoduje porysowanie lakieru, 2.listwy mają delikatny rancik w celu jak najlepszego dolegania do nadwozia. Często ten właśnie rancik,podczas demontażu zostaje uszkodzony. Wygląda to kiepsko. 3. kołki ustalające są wtopione w listwy. Często podczas ścinania zostają usunięte. Można oczywiście przykleić takie listwy bez kołeczków ale wymaga to trochę większego przyłożenia się do montażu.
Co do lakierowania - ze względu na moich sympatycznych sąsiadów (ciągle ktoś mi na@&%$*@%>a w drzwi) kupiłem oryginalne listwy od przedlifta. Polakierowałem sobie sam (w końcu to mój zawód),zużycie materiałów: porkład- 50gr,baza 50gr,klar 80gr.
Listwy,jak i inne plastiki nie lubią być szlifowane papierem ściernym zwłaszcza o grubych gradacjach (240-400),mogą powstać delikatne włoski które,chcąc usunąć,trzeba położyć dość grubą warstwę podkładu. A pamiętajmy,czym grubiej na plastiku tym gorzej. Są dostępne preparaty do przygotowania plastiku (odpowiednie zmywacze),następnie kładzie się podkład - promotor przyczepności,na niego podkład izolujący - do niego lakier nawierzchniowy ma najlepszą przyczepność.

Ostatnio edytowane przez rav 75 ; 22-05-2017 o 06:21
rav 75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2017, 17:24   #5
TheReeD
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 15-04-2017
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 20
Domyślnie Odp: Demontaż listew drzwi

Cytat:
Napisał rav 75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Listwy,jak i inne plastiki nie lubią być szlifowane papierem ściernym zwłaszcza o grubych gradacjach (240-400),mogą powstać delikatne włoski które,chcąc usunąć,trzeba położyć dość grubą warstwę podkładu.
To jaki papier ścierny najlepiej kupic? Lub czym wstępnie lekko przeszlifować? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
TheReeD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2017, 18:10   #6
rav 75
ford::professional
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-03-2016
Skąd: uć
Model: ford focus 3 i pół
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2017
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Demontaż listew drzwi

Generalnie plastiki należy jak najdokładniej odtłuścić,mam na myśli wszelkiej maści silikony. Szlifowanie papierem jest nie wskazane ze względu na wspomniane przeze mnie włoski,dopuszczalne jest użycie włóknin szarych ew. złotych (zależne od producenta,ja używam 3M).
rav 75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2017, 19:32   #7
TheReeD
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 15-04-2017
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 20
Domyślnie Odp: Demontaż listew drzwi

Dzięki za pomoc, pewnie niedługo będę się bawił w oklejanie i malowanie dokładek i listew. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Myślisz, że robiona baza w sprayu zda egzamin?
I podobno papier ścierny wodny do plastiku jest okej

Ostatnio edytowane przez TheReeD ; 22-05-2017 o 22:44
TheReeD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2017, 05:54   #8
rav 75
ford::professional
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-03-2016
Skąd: uć
Model: ford focus 3 i pół
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2017
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Demontaż listew drzwi

Pamiętaj że tylko promotor przyczepności powoduje przyczepność lakieru do tworzyw sztucznych. To nie metal,matowanie nic nie pomoże. Baza w sprayu powinna dać radę.
rav 75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2017, 09:12   #9
TheReeD
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 15-04-2017
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 20
Domyślnie Odp: Demontaż listew drzwi

A po podkładzie na plastiki kłaść podkład akrylowy czy pominąć? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
TheReeD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2017, 12:10   #10
rav 75
ford::professional
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-03-2016
Skąd: uć
Model: ford focus 3 i pół
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2017
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Demontaż listew drzwi

Tak,należy położyć podkład.
rav 75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
demontaż , drzwi , listwy


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.