Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-10-2018, 13:03   #11
Leszkob
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Konto walutowe

Porownywałem sobie ostatnio konta walutowe i moim zdaniem najlepsze konto walutowe ma nest bank. Nie ma na nim zadnych opłąt bo darmowe jest prowadzenie konta, karta, wypłąty z bankomatów w Polsce ( za granicą również). Sa tam również darmowe przelewy.

Nie wiem tylko jak jest z wypłacaniem euro w Pl. Czy jest to możliwe Z bankomatów na pewno nie.Może w siedzibie banku?
https://www.tanie-konto.pl/nest-bank/nest-konto/


Ostatnio edytowane przez Leszkob ; 25-10-2018 o 12:55
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2018, 13:06   #12
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Konto walutowe

Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A dlaczego nie?
Bo jest nr rachunku w innym systemie (inna ilość cyfr plus sort code) i albo twierdzi, że się nie da z przyczyn technicznych albo, że taki przelew to jest do dla niego dodatkowy koszt. Przynajmniej tak jest w WB.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2018, 13:08   #13
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Konto walutowe

Kolega nie określił formy i czasu wyjazdu dokładnie także różne propozycje otwierają różne opcje. Osobiście nigdy nie miałem konta lokalnie ale też nigdy nie byłem nigdzie długo.

Taki revolut dla mnie, podróżującego często w EU, nie wnosi kompletnie nic.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2018, 13:24   #14
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Konto walutowe

Posiadając rachunek walutowy oraz klasyczny polski ROR, w niektórych bankach nie ma nawet potrezby posiadania dodatkowej karty do rachunku walutowego. Można powiązać rachunek walutowy z posiadaną kartą PLN i tą kartą realizować nią płatności w EUR wg korzystnego kursu MC lub VISA.
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2018, 13:40   #15
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,352
Domyślnie Odp: Konto walutowe

Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Taki revolut dla mnie, podróżującego często w EU, nie wnosi kompletnie nic.
Dla Ciebie może nie, ale dla mnie jest to super wygodne.
Szykuje mi się nagle wylot do Polski?
Doładowuje sobie konto revolut, robię zmianę na PLNy i tą samą karta którą mam w portfelu płacę w Polsce bez żadnych opłat. Pieniądze z bankomatu również wyciągnę. A jak w drodze powrotnej do UK muszę zatrzymać się na lotnisku we Frankfurcie, to zamiast kombinowac z Euro, resztę co została na Revolut która jest w PLN przesuwam na EUR i już mogę płacić w Euro. Wszystko z poziomu apki.
Czy ja wiem czy to takie niewygodne? Kursy wymiany również lepsze niż w niejednym kantorze.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2018, 14:03   #16
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Konto walutowe

No nie o to mi chodziło. Mówię, że mam konto w EUR, do którego mam kartę debetową. Założone jeszcze zanim Revolut zaistniał w garażu. Rzadko jeżdżę poza strefę EUR ale gdybym podróżował tak częściej to pewnie, że bym odpalił. A tak, dla mnie, byłby to kolejny system, który nijak nie zastępuje poprzednich. A jest ich już wszystkich od cholery. Ciężko ogarnąć. Wyobraźcie sobie, że ostatnio znalazłem kartę przedpłaconą, z której taniej kupowało się bilety w tanich liniach. 10 lat ma więc nie pamiętam już o co dokładnie chodziło. Znalazłem też papiery do niej. I co się okazało? Karta ma niewykorzystane środki z trzema zerami z tyłu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przestałem latać wspaniałym Ryanairem i zapomniałem o niej kompletnie.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2018, 00:04   #17
BrunoJ
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-03-2018
Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
Model: LDR110
Silnik: 2.2 TDCI 122KM
Rocznik: 2012
Postów: 265
Domyślnie Odp: Konto walutowe

Ja w pl do konta mam kartę debetową rozliczana po kurcie MC, z darmowymi wypłatami na całym świecie. Wiec bez względu na to gdzie jestem płace i wypłacam w lokalnej walucie bez straty na kursach. Wiec revolut niczego mi nie wnosi, poza pamiętaniem ze trzeba go „napełnić”.
Ale już norweskie konto kroi prowizje na większości usług, mam wrażenie ze PL ciagle jeszcze ma „promocje” na usługi bankowe (to i tamto za darmo), chociaż i tutaj widać w ostatnich latach wyraźną tendencje zniżkową.
BrunoJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2018, 23:52   #18
BrunoJ
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-03-2018
Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
Model: LDR110
Silnik: 2.2 TDCI 122KM
Rocznik: 2012
Postów: 265
Domyślnie Odp: Konto walutowe

Ale co sie opłaca? każdy bank w detalach ma jakies różnice, trzeba zrobić sobie listę co oczekuję od konta, a potem przelecieć oferty sprawdzając co pasuje. Nie ma jednego najlepszego banku. A nawet jeśli dziś jest, to jutro inny może go przebić, albo ktoś kogoś kupi/znacjonalizuje.
Ja od lat trzymam sie jednego banku z dwóch powodów - nigdy żaden inny nie zaoferował mi nić zauważalnie ciekawszego, oraz mam blisko domu fizyczną siedzibę, więc moge pójść i załatwić sprawy f2f, bez wiszenia na infoliniach. Ale to mój styl. inni skaczą między bankami żeby urwać 50PLN z jakiejś promocji za przeniesienie konta.
Każdemu opłaca się coś innego.
Warto zachować umiar i rozsądek, tak jak @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] pisał, to że jakiś produkt jest super, nie oznacza wcale że będzie dla nas przydatny na tyle żeby w niego wchodzić (vide Revolut)
BrunoJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2018, 08:24   #19
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Konto walutowe

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ten post powyżej to spam.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2018, 17:45   #20
BrunoJ
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-03-2018
Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
Model: LDR110
Silnik: 2.2 TDCI 122KM
Rocznik: 2012
Postów: 265
Domyślnie Odp: Konto walutowe

Właśnie widzę. Sporo tego w różnych wątkach.
BrunoJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.