Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-01-2021, 07:23   #11
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,321
Domyślnie Odp: Prawidłowa wartość DPF

Łukasz sadze wypalisz podczas procedury a jedynie nie pozbędziesz się pozostałości po dodatku i dlatego uważam że niewiele pomagają domowe sposoby na płukanie . Do 2.0 tdci za zamiennik dpf dałem 645 pln i mam już ponad rok spokoju . Ciśnienie różnicowe dpf na wolnych to około 0.1 kPa a przy mojej technice jazdy procedura wypalania załącza się co 1200-2000 km . Dodam że poprzedni właściciel sprzedał focusa bo sobie nie radził właśnie z dpf i nawet wypalał w ASO (jak sam twierdził) a procedura i tak się załączała około 300 - 600 km i to nie jeżdżąc w mieście

EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2021, 12:49   #12
SZY 33234
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 27-05-2017
Skąd: zywiec
Model: focus mk 2 FL
Silnik: 1,6 tdci 90KM Euro 5 dv6ted4
Rocznik: 2010
Postów: 325
Domyślnie Odp: Prawidłowa wartość DPF

Łukasz 2525 dziękuję za mądrą i fachową pomoc w temacie, w moim focusie przy tzw pełnym bucie nie przekracza 5.5 / 6.0 kpa, jeżeli mogę to chciałbym zapytać jeszcze o jedną rzecz ponieważ nie chc3 otwierać dodatkowego postu, z autem nie mam żadnego problemu ale ostatnio zauważyłem że podczas silnych mrozów i odpalania trochę skaczą obroty tzn między 800 a 950 tyś Rpm i dodatkowo dziś pojawiła się nie duży niebieski bączek , niegdyś nie kopci i trochę się zmartwiłem, dodam że ostatnio zmieniłem stacje na inną niż dotychczas moya, wtryski regenerowane w aso przy przebiegu 180 tyś w tym momencie 219 nie leją suche zero błędów myślisz że może to być spowodowane złej jakości paliwem i czy lanie chociażby preparaty czyszczącego wtrysku ma sens i jest bezpieczne bo zmienia to korekty na wtryskiwaczy i kiedyś jak spróbowałem dolewając 100ml auto jakby nie miało takiego kopa ale wyrównał się obroty podczas odpalania jak myślisz czy wlać coś czy wyjeżdżać to paliwo i zatankować normalnie na bp lub orlenie i obserwować?ciśnienie na Litwie wtryskowej ponad 30577
__________________
SZY 33234 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2021, 14:15   #13
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,321
Domyślnie Odp: Prawidłowa wartość DPF

Wtryski się wymienia na nowe , nie istnieje procedura regeneracji ani od producenta ani w ASO i jest to tylko wywalanie kasy w błoto
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2021, 15:05   #14
SZY 33234
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 27-05-2017
Skąd: zywiec
Model: focus mk 2 FL
Silnik: 1,6 tdci 90KM Euro 5 dv6ted4
Rocznik: 2010
Postów: 325
Domyślnie Odp: Prawidłowa wartość DPF

Pisząc regeneracja miałem na myśli PODKŁADKA WTRYSKIWACZA, ZAWLECZKA ZABEZPIECZAJĄCĄ PRZELEW, USZCZELKA WTRYSKIWACZY, ŚRUBA MOCUJĄCĄ WTRYSKIWACZ, PODKŁADKA OPOROWA WTRYSKIWACZY WSZYSTKO W KOMPLECIE W ASO
__________________
SZY 33234 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2021, 15:11   #15
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Prawidłowa wartość DPF

Cytat:
dlatego uważam że niewiele pomagają domowe sposoby na płukanie . Do 2.0 tdci za zamiennik dpf dałem 645 pln i mam już ponad rok spokoju
Zajebiście pomaga, polecam. Płukałem całą dobę, najpierw po 3-4 godziny na każdym boku, a potem w pionie, cały dpf zalany, wyszedł czyściutki, wartości spadły do prawidłowych i auto zaczęło jeździć. Bańkę 5 litrów kupiłem za 49 zł, ale polecam od razu wziąć dwie na wszelki wypadek, bo ja biegłem do castoramy i kupowałem dwa płyny do kominków chyba 0,7l po 19 zł, także wyszło mnie niecałe 90 złotych i jest super, serio działa.

A dpf, no cóż, ja kupiłem w kwietniu za 700 zł oryginalny wyczyszczony wypalony dpf z gwarancją w znajomej firmie i było super. A pod koniec lipca pękł mi ten przewód od turbosprężarki i praktycznie nowy dpf zawaliło mi na amen, myślałem że się zapłaczę albo będę jechał do nich, żeby mi jeszcze raz go wypalili w piecu. Ale wydałem 300 zł na łącznik elastyczny, który pękł, 100 zł na przewód intercoolera, jak miałem dać jeszcze 400-500 zł za wypalanie świeżo założonego dpf'u, to wolałem zaryzykować kilkadziesiąt złotych i 3 dni roboty, a akurat miałem urlop w sierpniu. I polecam, bo serio działa, nie ma sensu żadne wymienianie, wydłubywanie wkładu, wycinanie tych dpf'ów, bo jeżeli nie jest mechanicznie uszkodzony, to można go super wypłukać, to akurat w 100% mogę polecić i powiedzieć że tak jest.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2021, 07:11   #16
SZY 33234
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 27-05-2017
Skąd: zywiec
Model: focus mk 2 FL
Silnik: 1,6 tdci 90KM Euro 5 dv6ted4
Rocznik: 2010
Postów: 325
Domyślnie Odp: Prawidłowa wartość DPF

Łukasz 2525 dziękuję za mądrą i fachową pomoc w temacie, w moim focusie przy tzw pełnym bucie nie przekracza 5.5 / 6.0 kpa, jeżeli mogę to chciałbym zapytać jeszcze o jedną rzecz ponieważ nie chc3 otwierać dodatkowego postu, z autem nie mam żadnego problemu ale ostatnio zauważyłem że podczas silnych mrozów i odpalania trochę skaczą obroty tzn między 800 a 950 tyś Rpm i dodatkowo dziś pojawiła się nie duży niebieski bączek , niegdyś nie kopci i trochę się zmartwiłem, dodam że ostatnio zmieniłem stacje na inną niż dotychczas moya, wtryski regenerowane w aso przy przebiegu 180 tyś w tym momencie 219 nie leją suche zero błędów myślisz że może to być spowodowane złej jakości paliwem i czy lanie chociażby preparaty czyszczącego wtrysku ma sens i jest bezpieczne bo zmienia to korekty na wtryskiwaczy i kiedyś jak spróbowałem dolewając 100ml auto jakby nie miało takiego kopa ale wyrównał się obroty podczas odpalania jak myślisz czy wlać coś czy wyjeżdżać to paliwo i zatankować normalnie na bp lub orlenie i obserwować?ciśnienie na Litwie wtryskowej ponad 30577
__________________
SZY 33234 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.