Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-10-2009, 17:17   #11
maku123
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-10-2008
Skąd: Koło, wielkopolska
Model: ?
Silnik: ?
Rocznik: ?
Postów: 102
Domyślnie Odp: Problem z temperaturą silnika

Jutro od rana biorę sie więc za wymianę. Zobaczymy czy pomoże. Dzisiaj sprawdziłem i okazało sie, że mój płyn był sprawdzany w 2008 roku jeszcze w Niemczech i temperatura jego zamarzania wyniosła -25*C czyli słabo. Mały termostat wymieniałem w listopadzie 2008 roku i wskaznik jak spadał tak spada dalej, z tym że latem przy wyższych temperaturach tak sie nie działo wiec może Snajper_881 masz rację. Dodatkowo zamierzam przeczyścić cały układ. O wynikach dam znać. Mam tylko nadzieję, że znajdę ten korek spustowy.

maku123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2009, 19:48   #12
grzesio51
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-09-2009
Skąd: Warszawa Targówek
Model: Mondeo / Fiesta
Silnik: 2.0 TDCI / 1,25
Rocznik: 2004 / 1999
Postów: 1
Domyślnie Odp: Problem z temperaturą silnika

To i ja dokleję się do tematu , kupiłem dwa miechy temu Mondeo i problem był ten sam o którym piszesz .Wymieniłem oba termostaty , ponieważ temperatura nie przekraczała 70-75 stopni.Po wymianie potwierdzam , że potrzebuje jazdy żeby złapał 90 stopni (tzn.około 10-15 km), podczas postoju w korkach potrafi lekko spadać , lekko .Wymienione termostaty zostawiłem sobie , ponieważ jeden z nich (ten przy małym pasku )jest tzw.termostatem "letnim" , tj.z temperaturą max 76 stopni .Obecny ma 88 stopni jak dobrze pamiętam , jest oznaczenie na termostacie , mogę foto wrzucić jak ktoś jest zainteresowany.
Podobno może się zdarzyć , że wymiana ich nie zawsze pomaga (opinie mechaników Ford-a).
Koszt dwóch oryginalnych termostatów około 165,00 i godzinka pracy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powodzenia
grzesio51 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2009, 19:54   #13
maku123
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-10-2008
Skąd: Koło, wielkopolska
Model: ?
Silnik: ?
Rocznik: ?
Postów: 102
Domyślnie Odp: Problem z temperaturą silnika

jak możesz to wrzuć fotki, chetnie zobaczę i porównam ze swoim.
maku123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2009, 20:02   #14
marctwain
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-07-2009
Skąd: WARSZAWA
Model: MONDEO KOMBI AUT. ghia
Silnik: 2.0 TDCI 130@152/302@341Nm
Rocznik: 2005
Postów: 301
Domyślnie Odp: Problem z temperaturą silnika

Cytat:
Napisał Snajper_881 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Warto sprawdzić temp. płynu chłodzącego i wymienić na nowy.
Nie bardzo rozumiem co ma wspólnego temperatura zamarzania płynu z powolnym nagrzewaniem się silnika. Na logikę, to na wodzie nie ma szans na zagrzanie.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marctwain jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2010, 14:01   #15
tomcio25
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-11-2010
Model: ford mondeo mk3 2.0 tddi
Silnik: 2.0tddi
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Problem z temperaturą silnika

witam miałem to samo w moim mondku 20 tddi 90km wymienialem 2 razy termostat i plyn i nic nawet gorzej dopiereo jak doczytałem o małym termostacie i go wymieniłem problem znikną narazie sprawdzałem przy temperaturze zewnętrznej+6stopni i nawet po 5min postoju i właczonym na full ogrzewaniu tzn 50% dmuchawy i 100%ciepla trzyma na 90stopni.Zalecam jednak wymiane obu termostatów na orginalne gdyż przy wymianach wczesniejszych zakladano niby tansze podróby jak sie okazalo te termostaty nie do konca trzymaly te 88stopni dlatego ostatecznie jeszcze raz wym. termostat duzy dołączając tym razem wymianę małego term.Jakby to nie pomogło to pozostało by sprawdzenie dogrzewnicy płynu która jest pod autem na wys nóg kierowcy u mnie niby jest dobra mechanik sprawdził świece żarowe ale czy prąd do nich dochodzi to nie wiem pewnie zależy to od jakiś czujników temp.na razie jest dobrze więc nie wnikam.Można więc twierdzenie ze w tych fordach tak już jest obalić a tym którzy sie nie przejmują zalecam ciepłe ubranko.
tomcio25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2010, 14:43   #16
incognitus
ford::average
 
Avatar incognitus
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 05-08-2009
Skąd: Ostrołęka
Model: Mondeo MKIII Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 175
Domyślnie Odp: Problem z temperaturą silnika

ja bym tak nie obalal twierdzenia po jednym przypadku. ludzie wymieniaja wszystko i nadal maja niedogrzane auta. ja wygotowalem maly termostat po wymianie i otwiera sie zaraz przed wrzeniem wody - tak wiec nie do konca to wszystko prawda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Skoda Octavia II '10 1.6 MPI 102KM po FL ///// Toyota Fortuner '16 4.0L
incognitus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2010, 06:32   #17
widyn
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-10-2010
Skąd: zachodniopomorskie
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie temperatura silnika w TDCI

mam pytanie jakos teraz zauwazylem ze temperatura nie przekracza mi zbytnio 1 kreski....czy to dobrze ????
mk3, 2002. 130KM 2.0 tdci
widyn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2010, 07:14   #18
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: temperatura silnika w TDCI

U mnie też tak jest, że trzyma sie generalnie między 1 a 2 kreską z tym że jeżdżę na dość niskich obrotach. Wydaje mi się że to jest ok, bo termostat mam po wymianie.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2010, 07:19   #19
eteropczyk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-08-2010
Model: MK3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 20
Domyślnie Odp: temperatura silnika w TDCI

u mnie jest podobnie, mam silnik TDDI 115KM, dojazd do pracy 2KM (po mieście, z 2 przystankami po drodze, ogrzewanie kabiny wyłączone) i wskazówka lekko się podnosi. Zaczynam podejrzewać termostat, bo auto długo się bardzo nagrzewa, a przy włączonym ogrzewaniu kabinowym nawet przez po 5-7km drogi nie idzie dalej niż połowa do normalnej temperatury. Dopiero po naprawdę sporym kawałku drogi auto się nagrzewa.

Dodatkowo uważam, że moje autko pali sporo (śr. 11 po mieście). Może jest to ze sobą powiązane, może coś się innego dzieje.

Dzisiaj jadę na komputer, może coś wykryje.
eteropczyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2010, 09:29   #20
widyn
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-10-2010
Skąd: zachodniopomorskie
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie Odp: temperatura silnika w TDCI

na serwisie powiedzieli ze to normalne w mk3... wiec trzeba sie z tym pogodzic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i sie przygladac ....
widyn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.