Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-11-2013, 23:46   #11
Wąglas
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 22-08-2013
Skąd: Gniezno
Model: Focus Sedan
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 51
Domyślnie Odp: Falujące obroty i przygasanie silnika

Wracając do kwestii instalacji lpg. Dzisiaj byłem wstępnie się umówić u gazownika, generalnie konkretny (autoryzowany serwis Stag), nie jakiś pierwszy lepszy. Po opisaniu przeze mnie objawów, gazownik stwierdził, że raczej listwa do wymiany, a nie reduktor, aczkolwiek trzeba to będzie zdiagnozować dokładnie. Obecnie mam listwę valtek'a, natomiast zaproponowano mi listwę reg'a. Ponoć dużo lepsza, osobiście się na tym nie znam. Natomiast zszokowała mnie cena usługi, bowiem wstępny koszt to 400zł. I jak to gazownik jeszcze stwierdził: "listwa tańsza rzecz, niż reduktor". Trochę jestem zdziwiony, bowiem taka nowa listwa kosztuje około 150zł, więc 250zł za montaż i regulację, fiu, fiu...

Wąglas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2013, 07:48   #12
Marek-B
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-07-2010
Model: focus kombi
Silnik: 1.6 zetec
Rocznik: 2001
Postów: 369
Domyślnie Re: Falujące obroty i przygasanie silnika

Po wymianie listwy trzeba zrobić kalibrację , zebrać mapy , poustawiać , by wszysko grało.
Schodzi się z tym jak się chce dobrze zrobić.
Marek-B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2014, 16:33   #13
pucek89
ford::amateur
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 11-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie [1.6 ZETEC] Falujące obroty, gaśnięcie silnika przy dojeżdżaniu do świateł

Hej,

Przeczytałem już chyba wszystkie wątki z podobnymi objawami w internecie i niestety żadne rozwiązanie nie pomaga. Postanowiłem, że opiszę ten problem bo nie poprzestanę póki go nie rozwiążę i wierzę, że po znalezieniu przyczyny przyda się to wielu właścicielom Focusa.

Problem można podzielić na 2:

1. Gdy dojeżdżam do świateł silnik się "dławi" 2-3 razy nim ustabilizuje obroty, bardzo często również gaśnie.

2. Przy obrotach 2200-2300, obroty "falują", po wciśnięciu wtedy większej ilości gazu coś głośno śwista/gwizdże pod maską, jakby pojawiała się jakaś nieszczelność i dopiero po chwile jest nagły skok obrotów na 3000 wzwyż.

wygląda to tak: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Przed pojawianiem się objawów (możliwe, że to zbieg okoliczności):
- wymieniałem rozrząd (bezpośrednio przed)
- wymieniałem świece (bezpośrednio przed)
- wymieniałem kable, filtry (tydzień wcześniej)
- wymieniałem cewkę zapłonową (3 miesiące temu_

Po pojawieniu się problemu:
- podmieniałem silnik krokowy na nowy żeby wykluczyć jego awarię
- przeczyściłem przepustnicę
- wymieniłem zawór odpowietrzania skrzyni korbowej (lekka poprawa)
- wymieniłem przewód odpowietrzania skrzyni korbowej (zauważyłem, że przez podciśnienie wyginał się i byłem przekonany, że to pomoże - niestety tylko nieznacznie się poprawiło).
- wymieniałem czujnik temperatury dolotu (na zimnym silniku pokazywał błędne wartości 50-70 stopni)

Nie mam już pomysłu co może być przyczyną, wygląda na to, że brakuje mu powietrza, ale nie wiem gdzie. Jutro wybieram się do S&S w Krakowie, może Panowie będą mieli pomysł co to może być.
pucek89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2014, 10:24   #14
patiomkin11
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 07-04-2013
Skąd: Otwock
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 16V 101KM
Rocznik: 2010
Postów: 91
Domyślnie Odp: Falujące obroty i przygasanie silnika

Radziłbym Ci sprawdzić dokładnie wszystkie węże (nie tylko ten jeden) od zaworu odpowietrzania skrzynki korbowej. U mnie było tak, że przy większych obrotach, w/w wężyki zasklepiały się (spłaszczały) i silnik dokładnie tak się zachowywał. Druga opcja to wyczyść MAP sensor - ten po lewej stronie kolektora ssącego (dokładnie po prawej stronie alternatora w kolektorze), lub odepnij go na czas testu. Kolejna to , może wariować potencjometr przepustnicy - o tym była mowa w tym wątku - odepnij go i zobacz czy będzie poprawa. Ewentualnie czujnik na pedale sprzęgła - w to raczej wątpię.

Ostatnio edytowane przez patiomkin11 ; 18-04-2014 o 10:35
patiomkin11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2014, 18:32   #15
pucek89
ford::amateur
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 11-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: Falujące obroty i przygasanie silnika

Wszystkie wymieniłem (węże odpowietrzania skrzyni korbowej). Również miałem te same objawy, które opisujesz, węże spłaszczały się, ale wymiana niewiele pomogła. Potencjometr przepustnicy sprawdzony. Dziś po wizycie w S&S nic nie wyszło, umówiłem się po świętach na kolejną wizytę (będą sprawdzali czy wszystko ok z rozrządem, wymienianym tuż przed wystąpieniem problemu).
pucek89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2014, 13:32   #16
ndrozdowski
ford::average
 
Imię: Norbert
Zarejestrowany: 07-10-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.8 16v
Rocznik: 2003
Postów: 80
Domyślnie Odp: Falujące obroty i przygasanie silnika

komputer nie wypluje błędu przy uszkodzonym TPS.
ndrozdowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2015, 19:29   #17
mati9339
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 30-06-2014
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 2007
Postów: 10
Domyślnie Odp: Falujące obroty i przygasanie silnika

Witam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Panowie potrzebuję pomocy bo już nie wiem co dolega mojemu Focusowi :/ Problem jest w tym że gdy mam auto na biegu jałowym to obroty zaczynają falować w cały świat z początku myślałem że jest to problem gdy silnik jest zimny ale niestety od paru dni zauważyłem że to już nie ma reguły czy jest zimny czy ciepły, poza falującymi obrotami zauważyłem że silnik zaczyna się dławić,gasnąć czy jakoś dziwnie pracować a raczej tak nie powinno być już nie wiem w czym rzecz na początku pomyślałem że mogą to być wtryski, oczywiście były one do roboty ale pomimo zrobienia ich jakoś nic się nie poprawiło, dołączam filmik z tymi obrotami: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Liczę na waszą pomoc z góry Dzięki i Pozdrawiam.
mati9339 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2015, 08:57   #18
Mikoszek
ford::beginner
 
Imię: Tom
Zarejestrowany: 05-11-2013
Skąd: Wawa
Model: Focus MK1 hb
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 39
Domyślnie Kontrolka zębatka z wykrzyknikiem - drganie wskazówek - rosną obroty przy wc. sprzęgl

Mam pytania
1. Podczas przekręcenia kluczyka zapalają się wszystkie kontrolki na desce rozdzielczej (także zębate kółko z wykrzyknikiem, znaczek silnika, ABS) a po 1 sek. wszystkie gasną.
Po uruchomieniu silnika zapala się się znowu tylko kontrolka "zębate kółko z wykrzyknikiem" i po 1-2 sek. gaśnie. Podczas jazdy albo na luzie kontrolka nie świeci. Czy to normalne, że ona zapala sie przed uruchomieniem i zaraz po uruchomieniu silnika na chwilę?
2. Od paru dni (chłodne dni?) jak uruchamiam silnik, przez 1-2 sek. drgają mi wskazówki prędkościomierza i obrotów. Po 2 sek. drganie ustaje i wskazówki są we właściwych miejscach. Czy tak ma być?
3. Podczas dojazdu do np. skrzyżowania wciskam sprzęgło i lekko rosną obroty (1 kreska). Jak dojade do skrzyzowania i puszczę sprzęgło obroty wracają do poziomu właściwego. Nie mam pewności ale chyba przy działającej klimatyzacji było to bardziej odczuwalne. Teraz mniej. Czy to ok?
Mikoszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2015, 13:57   #19
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,352
Domyślnie Odp: Kontrolka zębatka z wykrzyknikiem - drganie wskazówek - rosną obroty przy wc. sp

Cytat:
Napisał Mikoszek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po uruchomieniu silnika zapala się się znowu tylko kontrolka "zębate kółko z wykrzyknikiem" i po 1-2 sek. gaśnie. Podczas jazdy albo na luzie kontrolka nie świeci. Czy to normalne, że ona zapala sie przed uruchomieniem i zaraz po uruchomieniu silnika na chwilę?
podłączasz kable i zczytujesz kody żeby zrobić diagnostykę.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2017, 12:49   #20
Dariusz 2015
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 16-11-2015
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 28
Domyślnie Odp: Falujące obroty i przygasanie silnika

Witam wszystkich forumowiczów Forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam problem w mojej foczce z falującymi obrotami. Otóż problem polega na tym iż dojeżdżając do świateł czy wrzucając autko na luz falują mi obroty z 900 obrotów na 700. Auto przygasa czy też gaśnie. Szczerze nie jest to przyjemny objaw podczas jazdy a raczej stres i pełna frustracja niestety Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przeczyściłem silniczek krokowy, zresetowałem komputer przez odpięcie klemy i zero efektów... jest jak było czyli bez zmian.
Rozmawiałem z mechanikiem i stwierdził że być może jest to wina silniczka krokowego i pytał się czy był wymieniony na nowy. Dodam że w ubiegłym roku miałem te same objawy i po przeczyszczeniu krokowca był efekt i było wszystko w jak najlepszym porządku.
Proszę Was o poradę i pomoc. Pozdrawiam
Dariusz 2015 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.