Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-04-2018, 18:25   #1
tete77
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-01-2016
Model: Focus mk2
Silnik: 1.8 TDCi 115km
Rocznik: 2006
Postów: 25
Domyślnie Stuki przy hamowaniu

Dobry dzień,

Od początku, auto mam od 3 miesięcy ostatnio zauważyłem że przy hamowaniu/skręcaniu dochodzą mnie dziwne stuki podwozia (tylko przy minimalnych prędkościach tj. parkowanie itp) Fordzik poleciał do lekarza pierwsza diagnoza uszkodzona przekładnia wycena (! 1800zł) lampka sie zapaliła sprawdziłem w necie co i jak okazało się że średnio o 800 za dużo więc oddałem do zakładu specjalizującego się w przekładniach dzisiaj auto odebrałem przejechałem z 30 metrów - pyk pomarańczowa kontrolka i napis "usterka układu wspomagania" zawróciłem do warsztatu i w między czasie kontrolka zgasła i do teraz sie juz nie zapaliła (czy musiało sie to dotrzeć czy jak?) W drodze powrotnej stuki przy parkowaniu ustały (przynajmniej tak mi sie wydaje) lecz zauważyłem że przy hamowaniu słyszę takie stuki jakby przeskakiwanie czegoś, macie jakieś sugestie co by mogło być przyczyną? Proszę o nie pisanie odpowiedzi w stylu "jedz do mechanika niech sprawdzi" ponieważ auto wróciło już od dwóch i żaden nie zwrócił na nic uwagi (niewiem czy to kwestia braku rzetelności i tylko robili co mieli zrobić nie zwracając uwagi na reszte czy może to jakaś ukryta usterka która trzeba głębiej poszukać aby znaleść, nie mniej jednak zależy mi na bezpieczeństwie bo chce tym autkiem udać sie do chorwacji z maluchem i chce by było kurna sztywno ;]. Teraz nie wiem czy to źle zregenerowana przekładnia stuka czy może to od tych hamulców, przy normalnej jeździe wydaje sie wszystko wporządku nic nie stuka poza (pierwsze wrażenie) wolniejszym odbijaniem kierownicy jakby tak ciężej i sztywniej chodziła też niewiem czy to kwestia nowej (zregenerowanej) przekładni i tak ma być czy też coś zrobili nie tak. Dużo pytań, dużo domysłów ale niestety nie trafiłem jeszcze na uczciwego i rzetelnego mechanika więc musze wszystko weryfikować a niestety jestem w tym temacie laikem. Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc, pozdrawiam.

tete77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2018, 18:57   #2
zbinek512
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-03-2012
Model: ford focus
Silnik: 2.0 tdci 163km
Rocznik: 2013
Postów: 330
Domyślnie Odp: Stuki przy hamowaniu

A przy skręcaniu słychać stuki, bije kierownicą?
Układ hamulcowy do przeglądnięcia. Może klocek gdzieś się blokuje.
zbinek512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2018, 19:13   #3
tete77
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-01-2016
Model: Focus mk2
Silnik: 1.8 TDCi 115km
Rocznik: 2006
Postów: 25
Domyślnie Odp: Stuki przy hamowaniu

Nie, żadnych stuków podczas skręcania, jedynie jakby ciężej odbija tj. sztywniej chodzi.

Dodam że te stuki przy hamowaniu najbardziej sie objawiaja jak np. dojeżdzam na dwójce do świateł i już przełoże noge na hamulec wtedy jest taki pojedyńczy stuk i jak już całkiem dohamowuje to ponownie ale cichszy. (Nie objawia sie to za każdym hamowaniem ale w większosci przypadków) Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez tete77 ; 27-04-2018 o 19:15
tete77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2018, 19:27   #4
hepos
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-01-2018
Skąd: Warszawa
Model: Focus / Mondeo / Mondeo
Silnik: 1.6 TDCI 90 / 2.0 TDCI 140 / 2.0 TDCI 163
Rocznik: 2009 / 2008 / 2011
Postów: 315
Domyślnie Odp: Stuki przy hamowaniu

Stukniecie jest spowodowane zdjęciem nogi z gazu czy nacisnieciem hamulca?
hepos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2018, 19:33   #5
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Stuki przy hamowaniu

Witam

Sprawdz na przednich wahaczach,tylne tuleje.Może są pęknięcia gumy.Powoduje to,że tuleja wew. uderza na zew. krawędz przy hamowaniu.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2018, 20:42   #6
tete77
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-01-2016
Model: Focus mk2
Silnik: 1.8 TDCi 115km
Rocznik: 2006
Postów: 25
Domyślnie Odp: Stuki przy hamowaniu

Dzieki za odpowiedzi.
Byłem sie jeszcze raz przejechać i dokładnie sprawdzić co i jak.
Wydaje się że jezdnie i skrętnie wszystko wporządku auta nie ściąga, nie ucieka mi tak na koleinach jak wcześniej jedynie to znowu po wyjeżdzaniu z CPNu zapaliła sie kontrolka "usterka układu wspomagania" (przy czym wspomaganie działało normalnie) po 20metrach zgasła no i te wolniejsze odbijanie kierownicy (ale tak jak pisałem niewiem czy jest to normalne więc proszę o rade Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do hamulców, stuka jak nacisne pedał hamulca nie gazu. Najgłośniej to słychac przy parkowaniu (choć też nei zawsze) w kabinie wydaje sie ze ten stuk pochodzi z podwozia (jakby własnie z przekładni).

Pozdrawiam
tete77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2018, 14:12   #7
tete77
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-01-2016
Model: Focus mk2
Silnik: 1.8 TDCi 115km
Rocznik: 2006
Postów: 25
Domyślnie Odp: Stuki przy hamowaniu

Pozwole sobie odświeżyć.
Auto dzisiaj oddałem do zakładu który wymieniał przekładnie w związku z kontrolką "układu wspomagania". Przy okazji przedstawiłem problem ze stukami przy hamowaniu, mechanik powiedział że go sprawdzi na trzepaczkach, bo wczesniej nic nie zauważył niepokojącego. Macie jeszcze jakieś pomysły aby spróbować go nakierować ? Z góry dziekuje i pozdrawiam.
tete77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2018, 07:47   #8
jarekstg
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 17-08-2015
Skąd: starogard
Model: focus mk2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2008
Postów: 58
Domyślnie Odp: Stuki przy hamowaniu

U mnie też tak stuka przy parkowaniu. w moim profilu mam poruszony ten temat i obstawiam ze sa to klocki hamulcowe, a stuka mi tak od roku.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
jarekstg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2018, 15:19   #9
tete77
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-01-2016
Model: Focus mk2
Silnik: 1.8 TDCi 115km
Rocznik: 2006
Postów: 25
Domyślnie Odp: Stuki przy hamowaniu

Dzieki, zapoznalem się z twoim tematem. Wezme to pod uwagę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tam jest mowa o pojedynczym stuku, u mnie to brzmi bardziej jak stuk/łamanie takie dość wyraźne i brzmiące niebezpiecznie hehe.
tete77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2018, 16:14   #10
tete77
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-01-2016
Model: Focus mk2
Silnik: 1.8 TDCi 115km
Rocznik: 2006
Postów: 25
Domyślnie Odp: Stuki przy hamowaniu

Usterka układu wspomagania po wymianie na zregenerowaną przekładnie "zdiagnozowana", tzn. mechanik powiedział że żadnych błędów w komputerze nie ma, ani śladu po nich. Sprawdza mówi że wszystko jest ok, więc szpera głębiej i mówi ze pompa wspomagania łapie jakieś duże temperatury (niewiem dokładnie o co chodzi, wczesniej przed wymiana wszystko było ok) i możliwe że przez to że teraz jest założona zregenerowana przekładnia która jest jeszcze dość sztywna i musi się wyrobić to ta pompa elektryczna może szfankować ale że może to przejść po czasie jak sie przekładnia bardziej zluzuje, przy okazji dodając że on by z tym nic nie robił bo koszt może wynieść ok 1000zł (patrzyłeem na allegro to ok 300zł można używke dostać).
Tak sprawa wygląda, i tu mnie męczy pytanie czy faktycznie jest taka fizyczna możliwość czy puszcza mi bajki ? Czy może poprostu coś zostało uszkodzone podczas wymiany przekładni ? Czy faktycznie może to być sprawka "sztywnej świeżo zregenerowanej maglownicy"

O stuku/łamaniu przy hamowaniu mówił że sie zajmie bo skupił się na tej kontrolce od wspomagania, także dam jeszcze znać co z drugim tematem.

Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam.
tete77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.