Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-12-2020, 22:51   #61
memaka
ford::average
 
Avatar memaka
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 24-03-2008
Skąd: Polkowice
Model: Ford Mondeo MK V
Silnik: 2.0 TDCI/ 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 125
Domyślnie Odp: pochylanie lusterek przy parkowaniu

Cytat:
Napisał winhelm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy da się mimo wszystko to uruchomić np. poprzez forscan ?
Kiedyś z ciekawości próbowałem uruchomić forscanem. Owszem nawet bez elektrycznych foteli i bez pamięci można "uruchomić" (nie zaprogramować!) pochylenie lusterka. Efekt był taki, że owszem pochylało......... ale do końca w dół (po to jest potrzebna pamięć, do zaprogramowania wybranego kąta pochylenia) i przy okazji wywaliło trochę błędów modułu drzwi. Jak wcześniej koledzy wspomnieli, nie ma elektrycznych foteli z pamięcią, to nie ma funkcji pochylenia lusterka.

__________________
Był FORD MONDEO MK III TDCI 2.0 130KM (2007) -219000km
memaka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2021, 13:05   #62
Gajowy
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-01-2007
Skąd: Piła
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Lusterka składanie i rozkładania

Cześć
Moje lusterka składają się przy zamknięciu auta i rozkładają przy otwarciu drzwi.
Czy forscanem można ustawić tak żeby otwierały się dopiero po włączeniu zapłonu.
Widziałem gdzieś filmik ale bez informacji jak to zrobić.
Może ktoś robił. I podpowie jak to zrobić.
Pozdrawiam
Gajowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2021, 15:02   #63
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Lusterka składanie i rozkładania

Cytat:
Napisał Gajowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Czy forscanem można ustawić tak żeby otwierały się dopiero po włączeniu zapłonu....
Można, ale to jest ZŁY POMYSŁ.
Traci się bardzo przydatną informację "lusterka złożone == auto zamknięte".
Przy ustawieniu z pytania nie ma takie zależności i auto sobie będzie stało otwarte ze złożonymi lusterkami... pod marketem na przykład...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2021, 15:12   #64
Gajowy
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-01-2007
Skąd: Piła
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: Lusterka składanie i rozkładania

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Można, ale to jest ZŁY POMYSŁ.
Traci się bardzo przydatną informację "lusterka złożone == auto zamknięte".
Przy ustawieniu z pytania nie ma takie zależności i auto sobie będzie stało otwarte ze złożonymi lusterkami... pod marketem na przykład...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko jak potrzebuje coś wyjąć z auta bo np. zapomniałem maseczki lub torby to wolał bym żeby się nie otwierały przy złapaniu za klamkę tylko przy załączonym zapłonie.
Gajowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2021, 15:36   #65
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Lusterka składanie i rozkładania

Cytat:
Napisał Gajowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...to wolał bym ...
Napisałem wyżej - zły pomysł. Lusterka są tak skonstruowane, że otwieranie-zamykanie im nie szkodzi.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2021, 17:21   #66
Gajowy
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-01-2007
Skąd: Piła
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: Zaprogramowanie lusterka - pochylanie

Ok rozumiem. Dzięki za odpowiedz.
Pozdrawiam
Gajowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2021, 16:12   #67
Krzychu Królik
ford::beginner
 
Avatar Krzychu Królik
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 28-06-2019
Skąd: Poznań
Model: Fusion
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 26
Domyślnie Odp: Zaprogramowanie lusterka - pochylanie

Witam .Dziś zakodowałem obniżanie lusterek przy cofaniu w moim Fusion 2014.
I mam pytanie czy zawsze trzeba wcisnąć przycisk lusterka które ma się obniżyć przed włączeniem biegu wstecznego, czy mozna to jakoś zapamiętać aby zawsze przy włączeniu R lusterka się obniżały?
Na forum Usa piszą że można i nie można bo nie rozumie angielskiego i nie wiem dokładnie o co im chodzi .
Krzychu Królik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2021, 17:12   #68
_Przemek
ford::average
 
Avatar _Przemek
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 24-05-2020
Skąd: Łęczyca
Model: Fusion
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2013
Postów: 59
Domyślnie Odp: Zaprogramowanie lusterka - pochylanie

Cytat:
Napisał Krzychu Królik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam .Dziś zakodowałem obniżanie lusterek przy cofaniu w moim Fusion 2014.
I mam pytanie czy zawsze trzeba wcisnąć przycisk lusterka które ma się obniżyć przed włączeniem biegu wstecznego, czy mozna to jakoś zapamiętać aby zawsze przy włączeniu R lusterka się obniżały?
Na forum Usa piszą że można i nie można bo nie rozumie angielskiego i nie wiem dokładnie o co im chodzi .
Możesz podać krok po kroku procedure. Funkcja aktywowana poprzez forscan. Tylko nie mogę tego zaprogramować. Opuszczają się ale nie powracają do pozycji wyjściowej
_Przemek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2021, 09:55   #69
scorion4
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-02-2021
Model: w planach
Silnik: w planach
Rocznik: 2021
Postów: 1
Domyślnie Odp: Czy lusterka obniżają się przy cofaniu?

Obniżanie lusterek działa bez programowania forscanem. Automatyczne opadanie po wrzuceniu wstecznego byłoby trochę bez sensu, bo czasem chcesz widzieć co jest z tyłu podczas cofania, a nie podziwiać ziemię przy tylnym kole. Wbijamy wsteczny i wybieramy lusterko L/R i się opuszcza. Po wbiciu D lusterka wracają do pozycji normalnej. Tutoriale dostępne na YT np got reverse tilt working

Wysłane z mojego SM-T976B przy użyciu Tapatalka
scorion4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2021, 18:28   #70
artkuc79@gmail.com
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 31-12-2016
Skąd: Międzyrzecze
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2015
Postów: 6
Domyślnie Odp: Zaprogramowanie lusterka - pochylanie

Mam w moim mondeo mk5 problem z pochyleniem lusterka z lewej strony przy wstecznym biegu. Brak jakiejkolwiek reakcji.Z prawej strony po włączeniu wstecznego i wybraniu na panelu lusterka z prawej strony, lusterko pochyla się w dół i odchyla od samochodu. Wszystkie zalecenia i sposoby programowania wypisane w tym wątku nie działają. Dodam że, dołożyłem do swojego mondeo fotele z pamięcią oraz lusterka, ponieważ były zwykle. Zastanawiam się czy nie należy coś w modułach drzwi włączyć/zakodować w parametrach AS BUILD. W konfiguracji modułów mam włączoną opcję pamięć lusterek oraz pochylanie przy cofaniu, ale może to nie wszystko co powinno być ustawione, Jeżeli wcześniej w aucie nie było takiej funkcjonalności. Nie posiadam UCDSA tylko ELMa z forscanem. Jest może ktoś z okolic Katowic kto mógłby pomóc w tym temacie?
Moduły drzwi które były w aucie:
PDM dg9t-14b533-cf
DDM dg9t-14b531-cf zmieniłem na dg9t-14b531-ec po dołożeniu foteli z pamięcią.
artkuc79@gmail.com jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.