Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-02-2014, 14:30   #21
the_eagle
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-09-2006
Skąd: Warszawa
Model: kiedyś mondeo MK5
Silnik: kiedyś 1.5 EB
Rocznik: był: 2016
Postów: 95
Domyślnie Odp: Sprzęgło alternatora 1,8 tdci już padły trzy od czego ?

Cytat:
Napisał dario6273 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
the_eagle dobrze piszesz mój 1,8tdci chodził cichutkoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nawet jak go kupowali to zauwarzyli że jest bardzo cicho w środku (może dlatego że miałem go całego wygłuszonego)Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i to że komuś rechocze itp to jest wina złego paliwa (przetestowałem wszystkie stacje i zostałem przy nowym schelu vipower nitro+ ) lub układu wtryskowego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po chipie u Heka zero!! turbodziury i zarypisty perszingGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ciagnął nawet na ostatnim biegu (wcześniej nie!) fajna sprawa była z owerbostem teraz go już nie ma w tym nowym 140km mondku no i jest troche mułowatyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mały offtopic: Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W silnikach 2.0 tdci ford zastosował wiele nowoczesnych rozwiązań głownie w głowicy, natomiast dół silnika to dość stary (15-16 lat) aluminiowy blok vs żeliwny (ok.25 lat) w 1.8 tdci to plus dla EKO rozwiązań natomiast na pewno nie jest to krok w stronę większej trwałości silnika. Blok żeliwny charakteryzuje się większą stabilnością temperaturową i większą sztywnością a jest to dobre z punktu widzenia nie tylko trwałości silnika. Blok aluminiowy to szybsze nagrzewanie się silnika co powoduje że na krótkich trasach silnik szybciej uzyskuje temperaturę pracy i zużywa mniej paliwa. Po za tym w 1.8 są kute korbowody czego niestety 2.0 nie ma z oszczędności. Dlatego spodziewałbym się większych przebiegów w 1.8 niż w 2.0. Tym bardziej że po wymianie osprzętu silnika w jednym i drugim silniku mamy firmę simens a nie delphi jak poprzednio.
Natomiast w MK4 overboost w 2.0 tdci na pewno jest. W przypadku silnika 2.0 zwiększa moment do 340Nm z 320Nm. Natomiast to że go nie czujesz to wynika pewnie z płaskiej charakterystyki silnika. Właśnie dlatego koło dwumasowe w 2.0 wytrzymuje więcej km niż w 1.8 tdci pomimo że te silniki mają taki sam maksymalny moment obrotowy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I Jeszcze jedno nie jestem wcale wielkim zwolennikiem 1.8 tdci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale zakup tego samochodu z tym silnikiem był w moim przypadku całkowicie racjonalną i przemyślaną decyzją, w tamtych czasach to było auto ze sprawdzonym silnikiem z poprawionym układem wtryskowym z wyeliminowanym hałasem od łańcucha rozrządu zastępując go paskiem w oleju. Tymczasem silnik 2.0 tdci to żaden super hiper nowoczesny model. Dół silnika pochodzi od francuskiego PSA DW10 2.0 HDI pamiętającego puga 306 a góra to nowa konstrukcja. Zwyczajnie taniej było fordowi wejść w kooperację z PSA i wziąć od nich rozwojowy dół silnika niż projektować go na nowo. Jednak dużo nowocześniejsze są silniki 1.6 i 1.4 tdci - to te same jednostki które powstały od zera w przeciwieństwie do 2.0 tdci. Fakt iż 1.8 tdci to całkiem niezły silnik świadczy o tym że był on montowanych od starych transitów w początkach lat 90tych z oczywiście pośrednim wtryskiem. W tym czasie przeżył wszystkie nowsze silniki jak te montowane w mondeo MK3 2.0 i 2.2 tdci. Silniki te także nie są złe - wręcz przeciwnie jak popatrzymy na konkurencję ze strony VW czy PSA i ich problemów z 2.2HDI. Problemy dotyczyły głównie osprzętu a nie samej jednostki.
... koniec offtopica z mojej strony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
--
Pozdrawiam
Rafał

W pogoni za marzeniem

Ostatnio edytowane przez the_eagle ; 03-02-2014 o 15:34
the_eagle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2014, 21:51   #22
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Sprzęgło alternatora 1,8 tdci już padły trzy od czego ?

Cytat:
Napisał the_eagle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W silnikach 2.0 tdci ford zastosował wiele nowoczesnych rozwiązań głownie w głowicy, natomiast dół silnika to dość stary (15-16 lat) aluminiowy blok vs żeliwny
o którym silniku z aluminiowym blokiem piszesz? bo jakoś nie znalazłem żadnego silnika 2,0 tdci zarówno z mondeo mk3 jak i mk4 z takowym. wszystkie mają blok żeliwny

Cytat:
Napisał the_eagle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dół silnika pochodzi od francuskiego PSA DW10 2.0 HDI ..... a góra to nowa konstrukcja. Zwyczajnie taniej było fordowi wejść w kooperację z PSA i wziąć od nich rozwojowy dół silnika niż projektować go na nowo.
kolego coś nie do końca kojarzysz zmiany w tym silniku w fordzie a w zasadzie ich brak w porównaniu do silnika PSA. żadna góra czy dół bo silnik HDi PSA 2.0 136KM (RHR) możesz z Peugeota czy Citroena przełożyć do volvo lub do mondeo mk4 z cały układem wtryskowym, dolotem, filtrem paliwa i innymi pierdołami i spokojnie zadziała

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 04-02-2014 o 22:14
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2014, 11:09   #23
the_eagle
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-09-2006
Skąd: Warszawa
Model: kiedyś mondeo MK5
Silnik: kiedyś 1.5 EB
Rocznik: był: 2016
Postów: 95
Domyślnie Odp: Sprzęgło alternatora 1,8 tdci już padły trzy od czego ?

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
o którym silniku z aluminiowym blokiem piszesz? bo jakoś nie znalazłem żadnego silnika 2,0 tdci zarówno z mondeo mk3 jak i mk4 z takowym. wszystkie mają blok żeliwny
Masz racje ,głowica w silnikach DW10 jest aluminiowa a blok jest istotnie żeliwny. Natomiast głowica i blok są aluminiowych w silnikach DLD-414 i DLD-416 czyli 1.4 i 1.6 tdci.

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kolego coś nie do końca kojarzysz zmiany w tym silniku w fordzie a w zasadzie ich brak w porównaniu do silnika PSA. żadna góra czy dół bo silnik HDi PSA 2.0 136KM (RHR) możesz z Peugeota czy Citroena przełożyć do volvo lub do mondeo mk4 z cały układem wtryskowym, dolotem, filtrem paliwa i innymi pierdołami i spokojnie zadziała
Nie twierdzę że są różnice po między współczesnymi HDi a tdci. Twierdzę że jest różnica po między 2.0 DW10 stosowanych np w 306. Peugeot 306 z tym silnikiem też był oznaczany literkami HDI i miał 90KM oraz inną głowicę. Oznacza to że DW10 pamieta czasy XUD7 i XUD9. DW10 to następca rozwojowy tych silników. Innymi słowy nie można powiedzieć że DW10 to jakiś super nowoczesny silnik. To nie jest kompletnie nowa konstrukcja. Po mariażu PSA i forda powstała obecna kontrukcja 2.0 tdci i obecna 2.0 hdi, słowem powstała obecna aluminiowa głowica. Nowoczesne za to są DLD-416 i DLD-414 a nie DW10. Tak wiec jak ktoś pisze że lynx to przestarzały silnik a DW10 to super nowoczesna konstrukcja to niestety nie ma racji. Wiekowo silniki te są podobne, choć starszy jest naturalnie Lynx. Acha wyjaśniam dla niektórych DLD-418 = lynx = 1.8 tdci.
__________________
--
Pozdrawiam
Rafał

W pogoni za marzeniem

Ostatnio edytowane przez the_eagle ; 05-02-2014 o 11:13
the_eagle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2014, 11:34   #24
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: Sprzęgło alternatora 1,8 tdci już padły trzy od czego ?

Cytat:
Napisał the_eagle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po za tym w 1.8 są kute korbowody
Ciekawe ile w tym prawdy?
__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2015, 13:05   #25
malagamm
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Skąd: Irlandia New Ross
Model: mondeo
Silnik: 1.8 Duratorq TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Sprzęgło alternatora 1,8 tdci już padły trzy od czego ?

Witam
Mam problem z ładowaniem w mondku 1.8 2008.
Na poczatku zaczely migac swiatła, dwa razy zapaliła sie kontrolka akumulatora, teraz nawet przy wl. radiu widac, ze napiecie troszke faluje.
Wczesniej wymienilem akumulator. Pomierzylem napiecia i
na baterii 12v - dobrze
przy pracy - od 13.2 do 1.8 V
na swiatlach - powyzej 13 v
swiatlach i ogrzewanch szybach - 12.8 V
Auto bylo u mechanika i stwierdzil, ze ładuje.
Jeszcze jedna przygoda. Po zakupie nowej baterii, zostawilem auto na parkingu na 10 dni.Temperatura na plusie. Przy probie odpalenia auto zdechlo, nawet po szelkach nie chcial zaskoczyc. Immo sie wlaczylo i dopiero pomoc drogowa i podładowanie akusia dalo rade. Bateria byla kompletnie death, ale dojechalem 200 km do domu - w nocy.
Prosze o informacje, czy to normale wskazania miernika. Mi wydaje sie ze nie. powinno byc 14.4V, po to jest regulator napiecia.
dzieki za odp
Pozdrawiam
malagamm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2015, 15:44   #26
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: Sprzęgło alternatora 1,8 tdci już padły trzy od czego ?

Kontrolka ładowania nie pali się podczas pracy silnika ?
Sprawdź ładowanie na wyjściu z alternatora ( śruba do której jest przykręcony gruby kabel) .
__________________
pozdrowionka
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2018, 23:13   #27
RafiRypin
ford::advanced
 
Avatar RafiRypin
 
Zarejestrowany: 21-03-2013
Skąd: Rypin
Model: Mondeo Mk4 ghia
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 260
Domyślnie Odp: Sprzęgło alternatora 1,8 tdci już padły trzy od czego ?

co do kultury pracy to ja mam dwie mk4-ki 2.0 tdci i jedna mk4-ke 1.8 tdci, ten 1,8 cichszy niz 2,0, jak cieply to go nie slychac praktycznie,
RafiRypin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2019, 17:50   #28
misiek90
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-10-2016
Skąd: Łódź
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie Odp: Sprzęgło alternatora 1,8 tdci już padły trzy od czego ?

Odświeżę temacik.
I wiadomo co było przyczyną tego 3 krotnego zerwania? Dziś też mi się to uwaliło, i nie wiem czy kupić całe sprzęgiełko, czy może tylko tą gumę?.
misiek90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2019, 19:03   #29
Pilip
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-08-2011
Skąd: Lublin
Model: S-MAX
Silnik: 2,0 Tdci po witaminkach od Mayaka
Rocznik: 2010
Postów: 20
Domyślnie Odp: Sprzęgło alternatora 1,8 tdci już padły trzy od czego ?

Mondeo zmieniłem na S-maxa 2.0tdci., ale zam że miałem jakąś wadę alternatora. Wymieniłem alternator na drugi łącznie ze sprzeglem i zapomniałem o problemie do momentu sprzedaży Mondziaka.
Pilip jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2019, 19:20   #30
misiek90
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-10-2016
Skąd: Łódź
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie Odp: Sprzęgło alternatora 1,8 tdci już padły trzy od czego ?

Zakupiłeś wszystko nowe wtedy czy używke?
misiek90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk4 , tdci


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.